Masörlük kursunda neler öğreneceğim?

Masörlük kursunda bu alanla ilgili olarak hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alabileceksiniz. Pek çok iş olanağı doğuran kursun ders programı başlangıç aşamasında klasik masaj teknikleri üzerinedir. Shiatsu, thai ve taşla terapi gibi teknik süreçlerin de yer aldığı kurslarda anatomi, refleks, fizyoloji gibi bedensel eğitimler de almaktasınız. 

İleri süreçlerde hijyen, müşteri karşılama ve salon hazırlığı eğitimlerinin de bulunduğu kurslarda yüz, cilt ve vücut masajı, modern ve otantik SPA masajı, aroma terapi masajı gibi eğitimlerle bilgilerinizi teknik ve uygulamalı olarak destekleyebilme olanağına da sahipsiniz. Her vücut tipine özgü masaj tekniklerinin öğretildiği kursun amacı, bu alanda deneyimli masör masöz adayları yetiştirebilmektir ve onlara iş istihdamı yaratabilmektir.

Masörlük kursunda hangi sertifikaları alacağım?

Bu kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar masör masöz sertifikası alarak ilgili kurumlarda çalışma olanağına sahip olmaktadır. Sertifika, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır. Pek çok işletmenin bünyesine dahil olabilmeniz için bu sertifika gereklidir.

Masörlük kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için en az ilkokul diplomasına sahip olmak gerekmektedir. Belirli bir yaş sınırının bulunmadığı kurslarda eğitim alan katılımcılar kendilerini geliştirebilecekleri eğitim metotlarıyla uzun süreli bir çalışma programı sürecine dahil olmaktadır. 

Masörlüğe ve masözlüğe meraklı, sertifika alarak büyük veya küçük işletmelerde çalışmak isteyen, kişisel gelişimini desteklemeyi amaç edinen herkes bu kursa katılabilmektedir.