İstanbul Piyano Kursu

Başlangıç, orta ve ileri seviye piyano dersleri için en iyi kurs firmalarını listele. Avrupa ve Anadolu yakası piyano kurslarından ücretsiz fiyat teklifi al. Bütçene en uygun kursu seç.

İstanbul Piyano Kursları Hakkında Merak Edilenler

İstanbul piyano kursu fiyatları ne kadar?

Çocuklar ve yetişkinler için verilen piyano kursu eğitimi farklı fiyatlandırmalar içermektedir. Aylık ortalama piyano kursu fiyatları minimum 150 TL'den başlar, kursunuzun kalitesine ve çalışma programının içeriğine göre değişir. Piyano kursları İstanbul'un pek çok ilçesinde benzer ücretlerden oluşmaktadır. Bazı kurslarda piyano dersi alacağınız yaş grubuna göre fiyatlar 300 TL'ye varabilmektedir.

Dönemsel indirimler ve fırsat kampanyaları ile size özel fiyatlandırmaların geçerli olduğu piyano kursunda kendinizi geliştirebilir, bu alanda uzman eğitmenlerden ders alabilirsiniz.

İstanbul'da piyano kursu veren başlıca müzik kursu firmaları Anadolu Yakası'ndaki şu ilçelerde bulunmaktadır; Kadıköy, Bostancı, Kartal, Maltepe

Avrupa Yakası piyano kursları; Beşiktaş, Beyoğlu, Mecidiyeköy, Şişli, Cihangir

Piyano kaç yaşında başlanmalı?

Piyanoya başlamak için belirlenen herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Ancak küçük yaşlarda piyano eğitimi alan pek çok çocuğun ileride bu alanda başarılı olma olanağı yükselmektedir.

Minimum 4 yaşın üzerindeki tüm çocuklar piyanoya başlayabilmektedir. Piyano öğrenme sürecinde en az yaş kadar etkili olan bir diğer etmen de çalışma gayretidir.

Piyano kursunu belirlemeden önce nelere dikkat etmeliyim?

Piyano kursunu seçmeden önce dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Bunların başında eğitimi alacağınız yerin sizin için hazırlayacağı çalışma programları, kursun süresi ve eğitmeninizin bireysel başarıları yer almaktadır. Diğer etmenler aşağıdaki gibidir;

  • Piyano dersleri birebir olarak mı veriliyor?
  • Eğitmeninizin konservatuar tecrübesi bulunuyor mu?
  • Kursunuz sizi güzel sanatlar sınavlarına hazırlayacak kadar kaliteli mi?

Piyano kursunun süresi nedir?

İstanbul'daki pek çok kursunda piyano derslerinin süresi benzer zaman dilimlerinden meydana gelmektedir. Özellikle bu alanda kapsamlı bir eğitim almak isteyen katılımcılar için süreç minimum 6 aydan başlamaktadır. Bazı kurslarda temel düzeyde piyano öğrenmek isteyen katılımcılar için de eğitim fırsatları oluşturulmaktadır.