İzmir Piyano Kursu

İzmir'deki en iyi piyano kurslarından ücretsiz fiyat teklifi al. Sana en yakın kurs yerini seçerek teklifleri birbiriyle karşılaştır. Bütçene uygun kurs yerine kayıt ol.

İzmir Piyano Kursları Hakkında Merak Edilenler

İzmir piyano kursu fiyatları ne kadar?

İzmir'deki piyano kurslarında fiyatlar katılacağınız kursun kalitesine ve eğitiminizin süresine göre değişmektedir. Aylık ortalama piyano kursu fiyatları 200 TL'den başlamaktadır.

Kursa katılan kişinin yaş aralığı ve eğitim düzeyine bağlı olarak farklılıklar gösterebilen piyano dersleri birebir, öğrenci odaklı olarak gerçekleştirilir. Kampanyalar, taksitle ödeme seçenekleri ve fiyat indirimleri içeren bu kursta çalışmalar sizi konservatuar sınavlarına da hazırlayabilmektedir.

İzmir'de piyano kursu veren başlıca ilçeler şunlardır; Bornova, Karşıyaka, Buca, Konak

Piyano kurslarının eğitim süresi ne?

Piyano kurslarında verilen eğitimin süresi çalışma azminize ve kursa katılım amacınıza göre farklılık gösterebilmektedir. Ortalama 3 aydan başlayan bu süreç 8 yıl ile 10 yıl arasında da değişebilmektedir. Genellikle çocuklar için piyano dersi veren pek çok kurumda öncelikli amaç müziğe ve enstrümana hakim sanatçılar yetiştirmektedir.

Çocuk gelişiminde piyanonun etkisinin farkında olan pek çok aile, en iyi kurs yerini seçerek bu sürecin olabildiğince verimli geçmesini amaç edinmektedir. Piyano kurslarında verilen bu eğitim sizi konservatuar sınavlarına da hazırlayabildiği gibi çalışma programınızı kendi belirleyeceğiniz gün ve saat aralıklarında da oluşturabilmektesiniz.

Özellikle çalışan aileler piyano eğitimi almak istediği durumlarda hafta içi veya hafta sonu günün maksimum 2 ile 3 saat arasında değişen süreçlerinde bu derslere katılabilmektedir.

Piyano kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Piyano kursunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok etmen bulunmaktadır. Bu etmenler aşağıda yer almaktadır;

  • Kurs yerinin evinize olan uzaklığı
  • Eğitim alacağınız kurumun kalitesi
  • Eğitmenlerinizin başarı düzeyi
  • Kursun verildiği kişi sayısı

Piyanoya başlama yaşı nedir?

Piyano, tıpkı kemanda olduğu gibi eğitim sürecine erken yaşlarda başlamayı gerektiren bir enstrümandır. Özellikle çocukluk çağında piyano öğrenecek kişiler ileride iyi bir müzisyen olabildikleri gibi konservatuar sınavlarında da başarı şansını yükseltmektedir. Ortalama 5-6 yaşından itibaren herkes piyano kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir.

Piyanonun faydaları nelerdir?

Piyano eğitimi çocuğunuzu yaşama hazırlayan en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Piyanonun mantıksal düşünmeyi geliştirdiği ve sınavlarda başarı oranını yükselttiği pek çok kurum tarafından da kabul edilmiştir. İki elin kullanımını zorunlu kılan bu enstrüman, beynin aynı anda iki farklı işlevi gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır.

Özgüvenin geliştirmesi, oturuş ve duruş bozukluklarının ortadan kaldırması, günlük yaşamın sıkıntılarını bir kenara atmayı kolaylaştırması ile de bilinen bu enstrüman, sosyal gelişimle doğrudan ilişkilidir.