İzmir Salsa Kursu

İzmir'deki salsa kurslarını incele, sana en yakın kurs yerini bul. Firmaların fiyat tekliflerini birbiriyle karşılaştırarak bütçene en uygun kursa hemen katıl!

İzmir Salsa Kursları Hakkında Merak Edilenler

İzmir salsa kursu fiyatları ne kadar?

İzmir'deki salsa kurslarında fiyatlar pek çok ilçede benzer ücretlendirme seçenekleri içermektedir. Aylık ortalama salsa kursu fiyatları kursun kalitesine göre de değişmektedir. Minimum 120 TL'den başlayan fiyatlar dönemsel fırsat indirimleri ve taksitlendirme olanakları barındırmaktadır.

Çocuklar ve yetişkinler için farklı sınıf olanaklarının da bulunduğu bu kursta salsa yapmayı öğrenebilirsiniz. New York, Küba, Miami, Los Angeles, Rueda gibi birbirinden farklı salsa stillerini keşfetme fırsatı bulabileceğiniz bu kursta kendinizi kısa sürede geliştirebileceksiniz.

İzmir'deki salsa kursları başlıca bu ilçelerde yer almaktadır; Karşıyaka, Çeşme, Alsancak, Bornova, Buca

Başlangıç figürlerinden ileri düzey salsa figürlerine kadar alacağınız eğitimle kendinizi kısa süre içerisinde geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.

Salsa yapmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Salsayı öğrenmek için belirlenen maksimum eğitim süreci 3 aydır. 3 aylık eğitimin ardından Latin dans gecelerinde, özel davetlerde, dans pistinde, kısacası salsa yapmak istediğiniz yerde dans edebilme ve kendinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Salsa figürlerini başarıyla uygulayabilmenize ve partnerinize uyum sağlayabilmeniz için çalışmalara düzenli olarak katılım göstermeye gayret etmelisiniz.

Salsaya kaç yaşında başlamalı?

Salsaya başlamak için belirlenmiş bir yaş kriteri bulunmamaktadır. Her yaştan dans tutkunu salsa öğrenmek için kurslara katılabilmektedir. Genç, yaşlı fark etmeksizin herkes salsa yapmak için vakit kaybetmeden kurs fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirebilmektedir.

İzmir'de nasıl bir salsa kursuna gitmeliyim?

İzmir'in hemen hemen her ilçesindeki dans kurslarında salsa öğrenmek isteyenler için ders olanakları sağlanmaktadır. Tercih edeceğiniz salsa kursu eğitiminizde büyük bir önem taşımaktadır. Aşağıdaki kriterleri göz önüne alarak size en uygun salsa kursunu belirleyebilirsiniz;

  • Kursunuzun süresi ve eğitim standartları
  • Öğrenci ve eğitmen sayısı
  • Eğitmenin kişisel nitelikleri ve başarıları
  • Kurs fiyatları
  • Kursunuzun yaşadığınız yere uzaklığı

Salsa zor bir dans mı?

Salsa dansını öğrenmek için kurs programlarına katılmanız yeterlidir. Figürlerin seri bir biçimde gerçekleşmesi ve göz kontağını maksimum seviyede gerektiren bir dans olması salsayı zorlaştıran etmenlerden biridir.

Ancak salsayı öğrenme sürecinde pratik yaparak kendini geliştirebileceğinizi unutmamalısınız. Özellikle iyi bir dans partneriyle salsanın zorluklarının üstesinden gelebilirsiniz.