İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Kamera Önü Oyunculuğu

Firma DC Kozmos
Web Adresi dckozmos.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
%20 indirim 3.060 TL 2450 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kurs günleri kursiyer talebine göre değişmektedir. 16 yaş ve üzeri, temel oyunculuk eğitimlerini tamamlayan herkes katılabilir.
Öncelikle, eğitim bitiren tüm öğrencilerimiz akademimizin ajansına kayıtlı olacaktır. Ajans üzerinden gelen talepler doğrultusunda, bize sunulan kriterlere uyan mezunlarımız yönlendirilir. Ayrıca akademi bünyesinde yapılan reklam, dizi, tiyatro gibi çalışmalarda da başarılı ve role uygun mezunlarımız değerlendirilir.
Gerek tiyatroda, gerekse sinemada esas olan oyunculuktur ama aynı zamanda aralarında farklar vardır.Eğitim programımız, katılımcılara geleneksel tekniklerle esaslı bir temel vermeyi amaçlarken, bir yandan da “sahnede” oynamak ile “kamera karşında” oynamak arasındaki farkları keşfetmelerini hedefler.
Akademide eğitimlere,alanında uzman Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Seslendirme ve Dublaj Sanatçıları, TRT Spikerleri, Yazarlar ve Yönetmenlerden oluşan güçlü bir eğitmen kadrosu katılmaktadır.
DC Kozmos; Sanat Akademisi, Medya-Yapım ve Ajans olarak üç ana başlıkta çalışmalarını sürdürmektedir. Akademide mesleki eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, ajansımıza kayıtlı olur ve gelen talepler doğrultusunda sunulan kriterlere uyuyorsa yönlendirilir.

KAMERA ÖNÜ OYUNCULUĞU EĞİTİMİ YETİŞKİNLER İÇİN -

YETİŞKİNLER İÇİN - 
Eğitim Süresi 64 saat
 Eğitim İçeriği
:

 • Temel Oyunculuk
 • Metot Oyunculuk
 • Ses Nefes Artikülasyon
 • Diksiyon
 • Doğaçlama
 • Hareket, Sahne, Beden Kullanımı
 • Duygu Çalışmaları
 • Mekan Algısı
 • Aksiyon
 • Karakter Çözümleme
 • Kamera Önünde Sahne Çalışmaları
 • Seyredilme Bilinci ile Baş Etme
 • Sinema Teorisi
 • Yönetmen Oyuncu İlişkisi
 • Oyuncu Seçmelerine HazırlıkKamera Önü Oyunculuk Eğitiminde en etkili yol, kendini kamera karşında sınayabilmektir. Bu yetişkinler için olduğu kadar çocuk ve genç oyuncu adayları için de böyledir. Bu nedenle akademimiz, katılımcılarına çekim deneyimi kazandırmayı hedefler.

Yetişkinlerden farklı olarak çocuk ve genç oyuncu adayları için, çocuk ve gençlerle çalışmış, çocuk ve genç oyuncu adayının beklentilerine cevap verecek bir eğitmen kadrosuyla yola çıkıyoruz. Hep birlikte başarılı olacağımızı da biliyoruz.

Kamera önü oyunculuğu öğrenmenin en etkili yolu, kendini kamera karşında sınayabilmektir. Bu nedenle kamera karşında oyunculuk programı, katılımcıların temel oyunculuk becerileri kazandıktan sonra geniş bir kamera deneyimi yaşamasını hedeflemektedir.

Bir film üretmek, bir sürü yaratıcı çalışmayı, uzun hazırlık süreçlerini, pek çok uzmanın yoğun emeğini ve çeşitli finansman organizasyonlarını gerektirir. Film setinde çalışanlar oradan oraya koşuşturur, oyuncuların başarılı olmaları ve mükemmel görünmeleri için hazırlık yaparlar. Ancak, yönetmen “kamera” ve “oyun” komutlarını verdiğinde oyuncudan beklenen sonuç, “inandırıcı” ve “etkileyici” bir performans göstermesidir.

Nasıl Bir Eğitim Yolcuğu?

Kamera karşısında oyunculuk programı, evrensel oyunculuk yöntemlerini tanıyarak başlar. Bugünün oyuncusundan beklenen sonuçları çerçeveler. Ardından, bu bilgiler kamera karşısında sınanır ve kamera oyunculuğunun farklarını kavrama süreci başlar. Katılımcılar, gelişim çizgilerini gün gün takip ederken, bir yandan da profesyonel çalışma ortamı ile karşı karşıya getirilir.

Eğitim programı, katılımcılara geleneksel tekniklerle esaslı bir temel vermeyi amaçlarken, bir yandan da “sahnede” oynamak ile “kamera karşında” oynamak arasındaki farkları keşfetmelerini hedefler. Böylece katılımcılar, hem kamera karşında oyunculuğun çağdaş tekniklerini, hem de modern oyunculuğun temelini oluşturan teknikleri bir arada değerlendirme fırsatı edinirler.

Eğitmen kadromuz aktif oyuncular, yazar ve yönetmenler ile yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşturulmuştur. Oyunculuğu iyi kavramak için kesinlikle bir film setinin zorluk ve ayrıntılarını deneyimlemek gerekir.  Bu nedenle akademimiz, katılımcılarına çekim deneyimi kazandırmayı hedefler.

DC KOZMOS, katılımcının gelişimine göre, eğitim sonrası, bünyesinde yapılacak Sinema, Tiyatro, Tv-Radyo yapımlarında -seçme şartıyla - rol alma ve cast ajansımızla,  diğer yapım şirketlerine yönlendirme imkanı sağlayacaktır

Tabiki bu sayılanlar bir vaad olarak algılanmamalıdır. Zira sanatta vaad olmaz. Burada asıl olan katılımcının çalışma arzusu,  alanla ilgili “Ne İstediğinin” ve “Nasıl Yapabileceğinin “ bilgisine ve deneyimine sahip olabilmesidir..

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
10 Hafta (64 Saat) 3060 TL 2450 TL Kazancınız: 610 TL Nakit ödeme-YETİŞKİNLER İÇİN
10 Hafta (64 Saat) 3060 TL - 6 Taksitle(Senet Ya da KrediKartı)YETİŞKİNLER İÇİN

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Yetişkinlere yönelik eğitimler; haftanın iki günü, günde üç saattir. Çocuk ve Genç Akademisi eğitimleri; haftanın bir günü, günde iki saat şeklindedir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 19:00 - 22:00
Salı
Çarşamba
Perşembe 19:00 - 22:00
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 18:30 - 21:30 15:00 - 18:00
Pazar 18:30 - 21:30 15:00 - 18:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İstanbul Beşiktaş Türkali

Türkali Mah. Nüzhetiye Cd. No:38/B

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir