3. YIL DC KOZMOS
 • İstanbul
  1. Beşiktaş

 • 2.145 kişi bu kursu inceledi

  KAMERA ÖNÜ OYUNCULUĞU EĞİTİMİ YETİŞKİNLER İÇİN

  UYGULAMALI KAMERA KARŞISINDA OYUNCULUK EĞİTİMİ
  -SETTE OYUNCULUK EĞİTİMİ-

  Kamera Karşısında Oyunculuk Eğitimi‘ nde en etkili yol, kendini kamera karşında sınayabilmektir. Bu nedenle kamera önü oyunculuk eğitim programı, katılımcıların temel oyunculuk becerileri kazandıktan sonra geniş bir kamera deneyimi yaşamasını hedeflemektedir.

  Bir film üretmek, bir sürü yaratıcı çalışmayı, uzun hazırlık süreçlerini, pek çok uzmanın yoğun emeğini ve çeşitli finansman organizasyonlarını gerektirir. Film setinde çalışanlar oradan oraya koşuşturur, oyuncuların başarılı olmaları ve mükemmel görünmeleri için hazırlık yaparlar. Ancak, yönetmen “kamera” ve “oyun” komutlarını verdiğinde oyuncudan beklenen sonuç, “inandırıcı” ve “etkileyici” bir performans göstermesidir.

  Dc Kozmos Sanat Akademisinde SINIF + ONLINE EĞİTİMLERİ BİRLİKTE YÜRÜTÜLECEKTİR. Erdal Beşikçioğlu, İlker Aksum, Murat Han, Reha Özcan, Tamer Levent, Tuna Orhan, Mehmet Şahin, Su Özkarataş, Saydam Yeniay, Ege Ellidokuzoğlu, Erol Özlevi, Berat Özdoğan
  Kayıtlarımız Devam Ediyor. Kaçırmayın!

  Nasıl Bir Eğitim Yolculuğu?

  Kamera Karşısında Oyunculuk Eğitimi programımız, evrensel oyunculuk yöntemlerini tanıyarak başlar. Bugünün oyuncusundan beklenen sonuçları çerçeveler. Ardından, bu bilgiler kamera karşısında sınanır ve kamera oyunculuğunun farklarını kavrama süreci başlar. Katılımcılar, gelişim çizgilerini gün gün takip ederken, bir yandan da profesyonel çalışma ortamı ile karşı karşıya getirilir.

  Eğitim programımız, katılımcılara geleneksel tekniklerle esaslı bir temel vermeyi amaçlarken, bir yandan da “sahnede” oynamak ile “kamera karşında” oynamak arasındaki farkları keşfetmelerini hedefler. Böylece katılımcılar, hem kamera karşında oyunculuğun çağdaş tekniklerini, hem de modern oyunculuğun temelini oluşturan teknikleri bir arada değerlendirme fırsatı edinirler.

  Eğitmen kadromuz aktif oyuncular, yazar ve yönetmenler ile yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşturulmuştur. Oyunculuğu iyi kavramak için kesinlikle bir film setinin zorluk ve ayrıntılarını deneyimlemek gerekir. Bu nedenle akademimiz, katılımcılarına çekim deneyimi kazandırmayı hedefler.

   “Sette Kamera Karşısında Oyunculuk Eğitim Programı” toplamda 72 saat olup, dersler DC Kozmos Yapım ve Casting bünyesindeki; çekim mekânlarında, uygulamalı olarak, set ortamında gerçekleştirilecektir.

  KİMLER KATILABİLİR?

  Temel oyunculuk eğitimi seviyesine sahip;

  * Profesyonel olarak dizi ve sinema oyunculuğu yapmak isteyenler,

  * Dizi, sinema, reklam yapımlarında oyunculuk yapan fakat kamera karşısında daha iyi konumlanmak isteyip, oyunculuk yetilerini arttırmak isteyenler katılabilir.

  BİLGİ: Eğitime katılmadan önce randevu yöntemiyle eğitmenlerimiz ve eğitim koordinatörümüzle yapacakları ön görüşme ve değerlendirme sonucunda katılımcılarımıza kişiye özel yönlendirmeler yapılacaktır.

  DC Kozmos Sanat Akademisi’ nden Kamera Karşısında Oyunculuk Eğitimi alan herkes;

  * “Kamera Karşısında Oyunculuk Eğitimi” katılım belgesi alır.

  * Sınavlara katılıp başarılı olan katılımcılar MEB onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

  * Talep eden katılımcılar Showreel hazırlama departmanımızda profesyonel Showreel hazırlama hizmetimizden faydalanabilir.

  * Talep eden katılımcılar Greenbox ve fotoğraf stüdyomuzda profesyonel fotoğraf çekimi hizmetimizden faydalanabilir.

  DC Kozmos katılımcının gelişimine göre eğitim sonrasında;

  * DC Kozmos Cast Ajansı’ na katılım hakkı ile sektörde var olan sinema, dizi, reklam projelerine sunum ve yönlendirme fırsatı yakalarlar.

  * DC Kozmos Yapım bünyesinde gerçekleştirilecek olan sinema, TV dizisi, internet dizisi, tiyatro oyunu, kısa film, radyo programı yapımlarına seçilme fırsatına sahip olurlar.

  Tabii ki bu sayılanlar bir vaat olarak algılanmamalıdır. Zira sanatta vaat olmaz. Burada asıl olan katılımcının çalışma arzusu, alanla ilgili “ne istediğinin” ve “nasıl yapabileceğinin” bilgisine ve deneyimine sahip olabilmesidir.

  İÇERİK: 

  Beden – Stage Combat (Sahne Dövüşü)

  Karakter Çözümleme ve Rol

  Oyun ve Senaryo Üzerinden Oyunculuk Çalışmaları

  Sinema ve Sanata Dair Kuramsal Çalışmalar

  Duygu Çalışmaları

  Mekân Algısı

  Aksiyon

  Kamera Karşısında Sahne Çalışmaları

  Seyredilme Bilinciyle Baş Etme

  Yönetmen Oyuncu İlişkisi

  Oyuncu Seçmelerine Hazırlık- Audition

  Senaryo Analizi

  Senaryo Üzerinde Çalışma ve Çekim

  Çekim Yöntemleri

  Kurgu

  Devamlılık

  Setteki İletişim

  Kamera Karşısında Kendini Sınama – Değerlendirme

  Daha Fazlası Daha Azı

  Sıkça Sorulan Sorular

  16 yaş ve üzeri, temel oyunculuk eğitimlerini tamamlayan herkes katılabilir.
  Öncelikle, eğitim bitiren tüm öğrencilerimiz akademimizin ajansına kayıtlı olacaktır. Ajans üzerinden gelen talepler doğrultusunda, bize sunulan kriterlere uyan mezunlarımız yönlendirilir. Ayrıca akademi bünyesinde yapılan reklam, dizi, tiyatro gibi çalışmalarda da başarılı ve role uygun mezunlarımız değerlendirilir.
  Gerek tiyatroda, gerekse sinemada esas olan oyunculuktur ama aynı zamanda aralarında farklar vardır. Eğitim programımız, katılımcılara geleneksel tekniklerle esaslı bir temel vermeyi amaçlarken, bir yandan da “sahnede” oynamak ile “kamera karşında” oynamak arasındaki farkları keşfetmelerini hedefler.
  Akademide eğitimlere, alanında uzman Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Seslendirme ve Dublaj Sanatçıları, TRT Spikerleri, Yazarlar ve Yönetmenlerden oluşan güçlü bir eğitmen kadrosu katılmaktadır.
  DC Kozmos; Sanat Akademisi, Medya-Yapım ve Ajans olarak üç ana başlıkta çalışmalarını sürdürmektedir. Akademide mesleki eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, ajansımıza kayıtlı olur ve gelen talepler doğrultusunda sunulan kriterlere uyuyorsa yönlendirilir.

  Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Gün ve Saatler

  SINIFLAR: Hafta İçi(Çarşamba-Cuma) Haftasonu(Cumartesi-Pazar)

  Günler Saat Aralıkları
  Hafta İçi
  Pazartesi
  Salı
  Çarşamba 19:00 - 22:00
  Perşembe
  Cuma 19:00 - 22:00
  Hafta Sonu
  Cumartesi 19:00 - 22:00
  Pazar 19:00 - 22:00

  Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL

  Yorum Yapın

  Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
  Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

  İstanbul Beşiktaş Türkali

  Türkali Mah. Nüzhetiye Cd. No:38/B

  Mesaj Gönder
  Şimdi Ara
  Kurs.com
  İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

  Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020

  kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.