GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK RESİM KURSU 

Sanat eğitimi,
 yaratıcılık eyleminin ön planda tutulduğu, bireyin kişisel gelişimi ve eğilimleri paralelinde yönlendirilen, temel amacı kendini sanatsal yollarla ifade edebilen görmeyi, sorgulamayı bilen, kavramlar üzerinden sentez kurabilen ve kültürel yönden donanımlı bireyler yetiştirmektedir.

Bu bağlamda Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi, yetişkinlere özel Hobi Resim Atölyesi eğitim programı belli bir çalışma disiplini izleyerek bir yandan uygulamalı olarak yapılan desen çalışmaları ve boya çalışmalarının yanı sıra diğer yandan atölye geleneğine bağlı olarak yürütülen resim eğitimi ve kavramsal olarak verilen sanat tarihi dersleri ile birlikte yoğun bir biçimde sürmektedir.

Bu süreçte birey, Plastik Sanatlar alanında farklı disiplinleri ve değişik üslupları tanıyarak kendisi için en uygun malzeme, teknik beceri ve temayı keşfedip çalışmalarını bu anlayışa göre ürettiği işlerle sürdürür.

Resim yapmak güzel bir hobi; rahatlatıyor, mutlu ediyor, geniş bir bakış açısı sağlıyor. İnsan, yaşamında heba etmek zorunda kaldığı onca zaman yanında, resim yaptığı saatleri kendine ayırmış, verimli geçirmiş hissediyor. En önemlisi de bir şeyler ortaya çıkarmanın verdiği tatmin. Resim öğrenmek, yeteneğimi keşfetmek istiyorum diyen her yaşta herkesi bekliyoruz.

Karakalem etütleri

• Çizgi • doku • perspektif

Kompozisyon bilgisi

• Işık – gölge • Hareket – yön • Mekan – espas

Renk ve renk kavramları

• Kuru boya • Suluboya • Yağlı boya • Füzen pastel çeşitleri

ÇOCUK RESİM KURSU 

Çocuk resim kursu
; çocukların hayal dünyasını geliştirmelerini ve bunu resim sanatıyla ortaya çıkarabilmeleri, yeteneklerini kullanabilmeleri, özgüven kazanmaları amaçlamaktadır.

Çocuk resim kursumuzda genel açıdan temel sanat ve desen eğitimi verilmektedir, sonrasında çocukların kendi yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek çeşitli uygulama teknikleriyle eğlenmesini ve öğrenmesini sağlamaktır.

Çocuk resim kursu özel veya grup ders olarak yapılmakta.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 11:00 - 18:00
Salı 11:00 - 18:00
Çarşamba 11:00 - 18:00
Perşembe
Cuma 11:00 - 18:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 18:00
Pazar 11:00 - 18:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İstanbul Avcılar Merkez (Avcılar)

Marmara Caddesi Topçuoğlu İş Merkezi Kat:2 Avcılar / İstanbul

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir