İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

NEFES EĞİTİMLERİ

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Adıgüzel Akademi
Web Adresi adiguzelakademi.kurs.com
Yer
%38 indirim 800 TL 500 TL

Rusya’da, Kanada’da, Amerika’da, Fransa’da, Hindistan’da  ve bazı Asya ülkelerinde özel eğitim almış doktorlar hastaların solunum paternlerini (otonom sinir sisteminin solunum düzenini) izleyip, belirleyerek,  fiziksel ve zihinsel sağlık sorunlarını tespit edebiliyor ve kısa /uzun vadeli muhtelif nefes teknikleri çalışmaları ile bir çok semptomu ve hastalığın sebebini hiç ilaç kullanmadan ya da ilaçların dönemsel olarak  dozunu düşürerek  ortadan kaldırıyor ve tedavi edebiliyorlar!

Bu tedavilerdeki en büyük sır hastaların 1 dakika içinde kaç kere ve kaç ml. soludukları ve her solunum arasında kaç saniye durakladıklarında gizli. Dünyanın muhtelif ülkelerinde, çeşitli bilim kurumlarınca yapılan yüzlerce klinik araştırma neticesine göre otonom sinir sistemi dakikada 4-6 defa nefesle yaşayabilen insanlar oldukça sağlıklı ve mutlu.  Yaşamı etrafındaki stres faktörleri  tarafından yönlendirilen kişiler ise dakikada 18-20 defa nefes alıyorlar.

Nefes bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuz arasındaki en kuvvetli ve hızlı köprüdür.  Nefes  bedenimizde serbestçe dolaşabildiğinde, kendimizi sağlıklı ve hayat dolu hissederiz. Nefes  engellendiğinde ise yorgunluk ve hastalıklar ortaya çıkar.

İnsanoğlu binlerce yıldır fiziksel, zihinsel ve ruhsal bedenlerinde dengeyi sağlamak ve korumak için Nefes Tekniklerini kullanmaktadır. Bu nefes teknikleri, çağımızda yeni  uygulanmaya başlanmış olan bazı  teknikler değil,  Kadim Nefes Teknikleri’dir.

Bu nefes tekniklerini  kolaylıkla öğrenip, gündelik hayatınıza katabilirsiniz.

Öğreneceğiniz yeri seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, Kadim Nefes Tekniklerini  öğrenmeye gittiğiniz yerin bağımlılık yaratmayan bir merkez olmasıdır. Yani öğrendiğiniz  teknikleri uygulayabilmek için sürekli birinin gözetimi altında olmanız gerekiyorsa, o zaman o bilgide bir dejenerasyon vardır ve oradan uzak durmanız gerektiğini bu şekilde anlayabilirsiniz.

 

  Endişe, panik ve anksieteyi azaltır: Pek çoğumuz sürekli olarak orta-düşük dereceli gerilim altında yaşıyoruz ve hızlı ve yüzeysel nefes alıyoruz. Derin ve bilinçli nefes almak, parasempatik sinir sisteminizi çalıştırır ve buna cevap olarak doğal rahatlama gelir. Endişelerinizi azaltmak için daha yavaş, daha derin ve daha bilinçli nefes alıp vermeyi deneyin.

  Zihninizde berraklık sağlar, odaklanmayı kolaylaştırır: Yavaş ve bilinçli nefes beyine oksijen sağlar. Bundan sonra büyük bir karar alacağınız zaman, yavaş, derin ve bilinçli nefes almayı ve vermeyi deneyin. Nefesle gelen netliği hissedin. Önünüzdeki konuya çok daha açık ve berrak niyetlerle odaklandığınızı göreceksiniz.

  Ruh halinizi yükseltir: Eski Şamanik ve Pranayama öğretmenleri nefes çalışmalarıyla bilincin yüksek seviyelerine ulaşırlardı. Gün boyunca nefesinizin farkına vararak ve zaman zaman kontrol edip, derin, yavaş ve bilinçli nefeslerle tutarlı bir şekilde hem moralinizi hem de ruh halinizi yüksek seviyelerde tutabilirsiniz.

  Sağlıklı hücrelerinizi besler:1931 Nobel Tıp Ödülü Otto Warburg’a verilmişti. Warburg, kanserli hücrelerin yüksek oksijenli ortamlarda yaşayamadığını keşfetmişti. Derin nefes için hastalanmayı beklemeyin. Sağlıklı hücrelerinize olan şükranınızı bol oksijen alarak gösterin.

  Cildinizi canlandırır: Derin, yavaş ve bilinçli nefes cilde giden kan akımını hızlandırır ve cildiniz çok daha canlı, taze ve ışıltılı bir hale bürünür.

  Sindirimi destekler: Rahat bir beden, organların sağlıklı çalışmasını sağlar. Bedenimizin yönetmediğimiz sistematik aktivitelerini desteklemek için sağlıklı organ fonksiyonlarına ihtiyacımız var. Nefes, sindirme, özümseme, emilme ve arındırmayı daha etkili bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

  Aşermeleri engeller: Derin, bilinçli nefes, dış maddelere olan isteğinizi azaltır. Bir dahaki sefere canınız şekerli besinler, şekerli veya kimyasal içeren içecekler ya da sigara istediğinde üç bilinçli nefes alıp verin ve gerçekten o şeylerin yan etkisini isteyip istemediğinizi kendinize sorun. İçinizdeki gücü hissedin.

  Kan basıncını ayarlar: Derin, yavaş ve uzun nefesler kalp kasına bütünüyle oksijen sağlar. Böylece kalp atışlarınız yavaşlar ve tansiyonunuz dengelenir.

  Uykuya yardım eder: Derin nefesler Epifizi uyarır. Epifizin dengeli bir şekilde hormon salgılaması ise uyku şablonlarımızı etkiler, böylece dinlendirici, derin ve sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olur.

  Ruhani faydalar: Nefesin günümüz bilim insanlarınca incelenmemiş ancak benim kendimde ve çalışmalarımda gözlemlediğim, pek çok nefes eğitmeninin de üzerinde durduğu sayısız yararları var. Nefes, özellikle istenmeyen davranış şablonlarının çözülmesinde, negatif anı, duygusal bağ ve inançların salıverilmesinde ve boyutlar arası bilinç yolculuğunda vazgeçilmez bir araçtır. Derin nefes bize bilmediğimiz dünyaların kapılarını açar, aydınlanmaları sağlar, yükselişimize yardımcı olur ve işin kısası bizi MUTLU eder!

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Ay (12 Saat) 1 x 800 TL 1 x 500 TL Kazancınız: 300 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 18:30 - 19:30
Salı
Çarşamba 18:30 - 19:30
Perşembe
Cuma 18:30 - 19:30
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 12:00
Pazar

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Adıgüzel Akademi

Nefes Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Ataşehir

Yenişehir Mah. Barajyolu Cad. N:8 Ataşehir / İstanbul

Toplu taşımaya yakın
Adıgüzel sitesi Otobüs Durağı 10 m. uzaklıkta
Adıgüzel sitesi Minibüs Durağı 10 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul