Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ulusal ve Uluslararası geçerli i-NLP Prctitioner Sertifikası
Hayır. NLP Pratisyen Eğitimine, NLP hakkında hiçbir şey bilmiyor olsanız bile katılabilirsiniz. Programın formatı, NLP’ yi sıfır noktasından başlayarak anlatmak üzerine kuruludur.
Hayır. Bu eğitim NLP Uygulayıcı yani Pratisyen programıdır. NLP Uzmanı olmak için bir sonraki basamağı, “NLP Uzmanlık Eğitimi” programını tamamlamalısınız.
NLP bir tedavi yada terapi yöntemi değildir. NLP, kendi kendinize uygulayabileceğiniz çok güçlü araçlarla donatılmış bir Kişisel Gelişim programıdır. NLP düşüncelerinize, duygu ve davranışlarınıza hâkim olmanızı sağlar.
Evet, alacağınız sertifika hem ulusal hem de uluslararası geçerliliğe sahiptir.i-NLP tüm dünyaca tanınan “NLP Master Trainer” düzeyinde sertifikalandırma yetkisine sahip bir kurumdur. Bu statü bize uluslararası geçerli sertifika verme yetkisi sağlar.

(Tüm kursiyerlere Ulusal ve Uluslararası geçerli,İ-NLP Practitioner sertifikası,eğitim dökümanları,slaytlar ve eğitim kitapçığı verilir)

Nlp; Neura Linguistic Programing kelimelerinin baş harflerinden meydana gelir. Kısaca, davranışları etkileyen zihnin yeniden programlanarak yaşam kalitesini yükseltmektir.
Hayatınızdaki hangi çıtayı yükseltmek istiyorsanız, onun üzerine yoğunlaşan bir teknik uygulanır. Kişinin kendi başına aşamadığı, çözüm yoluna ulaşamadığı durumlarda, daha iyi ruhsal durum için Nlp konusunda uzmanlaşmış kişilerce uygulanan tekniklerden faydalanılır.

 

Nlp de bilinçaltı çok önemli bir yer tutar. Beynimiz dakikada 3 bin veriyi kaydedebilir ve sadece 5 ve 7 arası veriyi hatırlar, geri kalan bilginin depolanma yerinin bilinç altı olduğunu söylenebilir. Siz bilinç altına ne kadar isteyerek ya da istemeden olumlu düşünce ve düşüncelerin etiketlendiği duygular atarsanız, ilerde karşınıza çıkabilecek fobileri, ruhsal sıkıntıları, güçsüz iradeyi o kadar kolay yenersiniz. Örneğin; dinlediğiniz bir şarkı, etiketlenen anılarınız sayesinde sizi birden gülümsetirken, bir başka şarkı üzebilir hatta korkutabilir.

 

İşin özünde yatan teknik şudur; Bilinç altınızı değiştiremezsiniz, geri saramazsınız fakat bilinç altınıza iteklediğiniz durumların etiketlenen duygularını değiştirerek o olayın artık size zarar vermeyeceği bir hale gelmesini sağlarsınız. Bir örnekle açıklamak gerekirse asansör fobisi olan bir kişinin, bu fobisini aşması için korkunun yerini başka bir duygu ile değiştirmesi gerekir. Bu sebeple o kişiye fobi tekniği uygulanarak korkunun yerini gülünç bir durum aldırılır ve kişi rahatlatılır. Teknik uzmanlarca uygulanan bir yöntem olduğundan yanlış bilgiler verilmemeli ve nasıl yapıldığı onlara bırakılmalıdır.
Geçmişi geri getirmek olanak dışıdır; ama Nlp teknikleri sizin geçmiş hayatınızı bugüne taşır. Kişisel amaca ulaşabilmekte pek çok kişinin kullandığı bu yöntem, aslında psikolojik bir yeniden programlama mekanizmasıdır.

NLP’nin Faydası Nedir?

 

Bu dış müdahale teknikleri ile, hayata gülümser, kendinize alternatif çözüm yolları bulur, dışarıdan kendinizi izlemeyi becerebilir ve olayın vicdan muhakemesini yapabilir, bencil yönlerinizi eritebilir, korkularınızı komikleştirebilir, bağımlılıklarınızdan kurtulabilir, kendinizle barışabilir, asla affetmeyeceğiniz kişileri bağışlayarak yeni ve hafiflemiş bir hayat kurabilir, bazı ağrılarınızdan kurtulabilir, hedeflerinize istenen zamanda ulaşabilirsiniz. Üzerinizde ki ölü toprağı bir kenara atıp Nlp ile yeniden güçlenmenin farkına varın.

NLP Practitioner Eğitimi Nedir?
Hayat değiştiren bir programdır. Öncelikle kendi kişisel beklentilerimizin karşılanmasını hedefler. 
Tutsak ruh hallerinden kurtulup saniyeler içerisinde özgüven ve enerji dolu ruh hallerine geçiş yapmayı ve yaşam kalitenizi artırmayı öğrenirsiniz.
NLP Practitioner Eğitimi, son derece akıcı, eğlenceli ve interaktif bir eğitim platformudur. Bu eğitimde katılımcılar, hem çok keyifli bir ortamda NLP Uygulamalarını öğrenir hem de eğitim sonrası devam eden gerçek bir sosyal paylaşıma dahil olurlar. 
Bu eğitim sonunda kazanılan donanım, NLP ve Koçluk kariyerinizin temelini oluşturur. 

NLP Practitioner (Pratisyen) Eğitimi,
Bakış Açısı Değişikliği
Etkili İletişim Kurma
Affedebilme
Geçmişi Geride Bırakma
Sorunları Hızla Çözebilme ve İnsanları İkna Etme gibi konularda ciddi farkındalık kazandırır.
Bu eğitim NLP Uygulayıcı yani Pratisyen programıdır. NLP Uzmanı olmak için bir sonraki basamağı, “NLP Uzmanlık Eğitimi” programını tamamlamalısınız

 

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Barbaros

Güniz Sokak No:36/2 Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir