İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

SAT

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı AMERİCAN TİME DİL OKULLARI ANKARA
Web Adresi americantimeankara.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
%20 indirim 6.000 TL 4800 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SAT (Scholastic Aptitude Test) ile ilgili her konudan sorumlu tek kurum College Board organizasyonudur.
Türkiye’deki SAT sınavı başvuru ve sınav merkezleri aşağıda yer almaktadır. Bilkent Üniversitesi, ANKARA, Türk Amerikan Derneği, ANKARA, ODTÜ, ANKARA, Atılım Üniversitesi, ANKARA , İstanbul Amerikan Robert Lisesi, İSTANBUL, Özel İzmir Amerikan Koleji, İZMİR, Özel Tarsus Amerikan Koleji, TARSUS.
SAT’a başvurmak, sınava girmek veya üniversitelere kabul için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
SAT’a birden fazla kez başvuruda bulunmak ya da sınava girebilmek için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ayrıca SAT’a birden fazla girmiş olmak adayın puanında da herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Ancak skor kağıdınızda en son test skorunuzla birlikte maksimum 6 skor ve 6 subject skorunuz gözükebilir.
SAT sadece lisans eğitimi için yapılan bir sınavdır. Türkiye’de yüksek lisans (mastır) ya da doktora yapmak isteyen yabancı uyrukluların SAT ile herhangi bir ilgileri yoktur.
YGS & LYS (ÖSS) ve SAT’ın Türkiye’deki yapılan üniversiteye giriş sınavları olmaları dışında ortak noktaları oldukça sınırlıdır. Ana hatlarıyla değerlendirildiğinde, ders dağılımları, soru adetleri, soru tipleri, puan hesaplama yöntemleri, üniversiteye yerleştirilme işlemleri birbirinden oldukça farklıdır.
SAT’a liseden mezun olan ya da 11. veya 12. sınıfta olan tüm öğrenciler katılabilir.
SAT I (Reasoning Test) sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşur, sözel bölüm Reading ve Writing olmak üzere iki alt bölüme ayrılır. Sayısal bölüm ise matematik testinden oluşur ve bu testde matematik-geometri soruları sorulur. Sınav süresi 3 saat 45 dakikadır. SAT II (Subject Tests) ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen 1 saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır.
SAT İngilizce olarak uygulanır.
SAT sonuçları sınavdan yaklaşık 15 sonra belli olur ve 3-5 hafta içinde adayların adresler
SAT sonuç belgeleri Amerikan üniversitelerine başvuru sürecinde, üniversiteler arasında farklılıklar olmakla beraber genel olarak 5 yıl için geçerlidir. Türkiye üniversitelerine başvuran yabancı uyruklu öğrenciler için ise girilen sınavın geçerliliği 2 yıldır.
SAT sonuçları ile ancak ile ÖSYM’nin her yıl çıkardığı yabancı uyruklu öğrenci kılavuzunda yer alan üniversitelere başvuru yapılabilir.
Eğitim ve danışmanlık hizmetleri Pof. Burunet Farbot Nia tarafından verilmektedir. Eğitmenimiz aynı zamanda Türkçe de bilmektedir.

SAT, Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. College Board tarafından düzenlenen SAT testi SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur.SAT 1 Türkiye’deki üniversitelerde  lisans eğitimi almak isteyen yabancı uyruklu    öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavlardan en önemlisidir. 

SAT-1(Reasoning Test)  sınavında her bölüm için minimum puan 200 maksimum puan 800’dür. Yani Writing (W 200-800), Mathematics (M 200-800) ve Critical Reading (CR 200 – 800). Daha önceleri iki bölümden oluşan SAT 1 sınavı Mart 2005 tarihinden itibaren üç bölümden oluşuyor. Sözel bölüm, eleştirel okuma olarak adlandırıldı, sayısal yani matematik bölümü aynen kaldı ve kompozisyon eklendi.

Mathematics ve Critical Reading skorlarınız eski SAT sınavındaki Mathematics ve Verbal kısmı gibi düşünülebilir. Ama SAT Writing tamamen yeni sınava özgü bir bölümdür. Amerikan üniversitelerine başvurulurda SAT 1 sınavının 3 bölümünün de sonucu dikkate alınırken, yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere başvurularında sadece “Mathematics” ve “Critical” Reading testlerinin sonuçları dikkate alınır, “Writing” bölümü skoru değerlendirmeye alınmaz. SAT 1 “Reasoning Test”, 3 saat 45 dakika sürer. SAT sonuçları ile  ÖSYM’nin her yıl çıkardığı yabancı uyruklu öğrenci kılavuzunda yer alan Türkiye’deki Üniversitelere ve Amerikan Üniversitelerine başvuru yapılabilir.

Giriş için gerekli minimum puan ise okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekte, Üniversitelerin web sayfalarında ilan edilmektedir.

Fiyat Tablosu

Kişi Sayısı Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Kişi 2 Ay (60 Saat) 6000 TL 4800 TL Kazancınız: 1200 TL özel ders
2 Kişi 2 Ay (60 Saat) 12000 TL 6000 TL Kazancınız: 6000 TL özel ders

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Randevu alarak eğitmenimizle tanışın, Deneme sınavına girerek almanız gereken saat üzerinden programlama yapabilirsiniz.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 21:45
Salı 9:00 - 21:45
Çarşamba 9:00 - 21:45
Perşembe 9:00 - 21:45
Cuma 9:00 - 21:45
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 21:45
Pazar 9:00 - 21:45

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Kızılay

Ziya Gökalp Cd. No:21 Kat:2 Kızılay

Toplu taşımaya yakın
Kolej Metro Durağı 50 m. uzaklıkta
Kızılay Metro Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir