Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kurslara 9 yaş tan itibaren katılınabilinmektedir.
5-12 kişi arasında değişen butik sınıflarımız bulunmaktadır.
Öğretmenlerimiz eğitim sistemimizin temel yapı taşlarını oluşturmaktadır. Sistemi sağlıklı bir şekilde sunmak adına öğretmenlerimizin bilgi ve tecrübesi olmazsa olmaz bir gerçektir.Çağrı Yabancı Dil Okulu nun öğretmen kadrosu, yabancı hocalardan oluşmaktadır.

Çağrı Yabancı Dil Okulu; bireysel gereksinimlerinize göre düzenlenmiş 8 kurluk Arapça eğitimi sunar. Programlarımız sizi en kısa zamanda hedefiniz olan pratik Arapça ya da İş Arapçasını öğretmeye yöneliktir. Dil Okulumuz Ankara‘da Arapça’yı konuşturarak öğreten tek dil okuludur... 

Çağrı Yabancı Dil Okulu Arapça kurslarını; iş, mesleki ve akademik çalışmalarınızda gereksinim duyacağınız uluslararası dil öğretim standartlarına uygun olarak  her türlü teknolojik donanıma sahip sınıflarda, alanlarında uzman öğretim kadrosuyla sunar. Arapça öğretmen kadromuz, Arap dilindeki yetkinliği uluslararası kurumlarca belgelenmiş Arapçanın ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde üniversite eğitimi almış uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Böylece daha ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerisi geliştirilmekte ve Arap kültürü ile entegrasyonda sağlanmış olmaktadır. 

Ülkemizde Arap ülkeleriyle artan ticari ilişkiler Arapçaya ilgiyi arttırmış ve birçok kurumsal şirket çalışanının temel ihtiyacı haline gelmiştir. Arapça Dil kursu, özel ve grup derslerinin yanı sıra, kurumsal şirketlere ‘Ticari ve iş Arapçası’ dersleri de vermektedir. Eğitimler, kurumların kendi bünyelerinde gerçekleşebileceği gibi, dil okulumuz bünyesinde de verilebilmektedir. Esnek programların uygulandığı eğitimler, kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına, çalışma saatlerine ve dil seviyelerine göre ayrılmakta, ticari diyaloglar, yazışmalar, ithalat-ihracat dili, sözleşme metinleri gibi iş hayatının tüm alanlarını kapsamaktadır. 

Neden Arapça Öğrenmeliyiz ? 

İletişim:
Arapça dili, tüm dünyada en çok kullanılan beşinci dildir. Arapça’nın konuşulduğu başlıca ülkeler Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Suriye, Yemen, Bahreyn,Çad,Umman,Moritanya... 

İş Dünyası:
Arapça özellikle son yıllarda artan yatırımlarla birlikte şirketlerin en çok tercih ettikleri yabancı dillerden biri haline gelmiştir. Arapça öğrenmek, kariyerinize yapacağınız en etkili yatırımlardan biridir. 

Kültür:
Arapça dil eğitimi, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin akademik çalışmalarının yanı sıra, AÖF İlahiyat Önlisans öğrencileri ve YDS Arapça sınavına girecek tüm adaylar için zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Arapça ayrıca, tüm dünyada milyonlarca Müslüman’ın kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in dilidir. Arapça dilini bilmek dini eğitimle ilgilenen herkese ciddi bir katkı sağlamakta, tefsir, hadis ve fıkıh alanlarında mutlak başarıyı getirmektedir. 

Kurs Materyalleri
Eğitiminiz süresince Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin Silsiletü'l-Lisan kitapları kullanılmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır. Materyaller, iletişimci yaklaşım medoduna göre tasarlanmış ve sınıflardaki teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.

Kurs Seviyeleri
Toplam 8 seviyeden oluşmaktadır.

Giriş-1
Giriş-2
Başlangıç-1
Başlangıç-2
Orta-1
Orta-2
İleri-1
İleri-2

 

BİREBİR ÖZEL DERSLER / VIP

Kurs İçeriği
Çağrı Yabancı Dil Okulu  birebir eğitim programı ile kişinin ihtiyacına, amacına ve zamanına göre bir ders programı planlanmaktadır. Birebir eğitim programı, kişinin hedeflerine ve ihtiyaçlarına odaklanarak en kısa zamanda almasını sağlamaktadır.

Kimler Katılabilir?
Zamanı kısıtlı, ya da grup saatlerine ve yoğunluğuna uyum sağlayamayan, özel alanlarda eğitime ihtiyacı olan veya bireysel olarak çalışması gereken kişiler için uygundur. Özel ders planlamalarımızda bireysel katılımcılar ya da kurumsal firmalar birebir ve 2-3 kişilik VIP gruplar halinde kendi ofislerinde ya da Dil Okulumuzda özel ders alabilmektedirler.

Kursun Amacı
Önce ihtiyaç analizi yapılır ve kişinin amacı ve ihtiyacı belirlenir, Seviye Tespit Sınavına (STS) katılarak hangi seviyede başlayacağı belirlenir ve son olarak kişinin amacına nasıl bir eğitim programı ile ve ne kadar sürede ve yoğunlukta ulaşabileceğini planlayarak kişiye özel bir program oluşturulur.

Kurs Materyalleri
Kişinin ihtiyaçlarına göre her türlü öğretim teknik ve materyalleri kullanılmaktadır.

Programın Süresi 
Kişinin ihtiyaçlarına göre program süresi de değişmektedir. 

Ders Kitaplarımız
Silsiletü'l-Lisan adlı Arapça öğretim seti, merkezi Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan “el-Lisanu'l-Umm” adlı Arapça eğitim kurumunun, uzun yıllar üzerinde çalışarak hazırlamış olduğu bir eserdir. 

Bu set (Arapçaya Giriş 1-2, Başlangıç Seviyesi 1-2, Orta Seviye 1-2 ve İleri Seviye 1-2) olmak üzere 4 ayrı seviye ve 8 ayrı kitaptan oluşmakta olup modern Arapça öğretimi konusunda oldukça iddialı bir çalışmadır. 

Konu başlıklarının belirlenmesinde ‘Dewey Sistemi’ içerisindeki ana başlıkların seçildiği eğitim setinin üst kurlarında uzmanlık metinleri oldukça başarılı alıştırmalarla desteklenmiş durumdadır. Bu seti, piyasadaki Arapça ders kitaplarından farklı kılan en temel özelliklerden birisi interaktif eğitim CD’leri ile desteklenmiş olmasıdır
 
Bayanlara Özel Pratik Arapça Dersleri

Bayanlara Özel Pratik Arapça Dersleri

Arapçaya  sıfırdan başlamak isteyen, bilgisi olup da konusamayan, işi gereği Arapça öğrenmek isteyenlere , imam hatip, ilahiyat ve üniversite , öğrencilerine  yönelik herkese kısa sürede Arapçayı öğrenme ve anlama, konuşma, çeviri yapma ve diyalog kurma fırsatı sunuyoruz...

Sınıflarımız bayanlara özeldir ve derslere yalnızca Arap bayan hocalar girecektir. Derslerimizin temeli pratiğe yönelik modern bir sisteme dayanmaktadır.

Arapçayı dijital ve basılı kaynaklardan faydalanarak birçok yardımcı materyel eşliğinde öğrencilere Arapça konuşturarak öğretiyoruz.

Sınıflarımızda öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi ve öğretmenin öğrencilerle rahat iletişim kurabilmesi için en fazla 10 öğrenci bulunduruyoruz..

Kayıt olan öğrencilerin seviyelerini tespit etmek adına sınav yapılır ve sınav sonucuna göre öğrenciler seviyelerine uygun bir kura yerleştirilir..

Öğrencilerimizin ödevleri ve sunumları öğretmenlerimiz tarafında sürekli takip edilir.

İki kur 120 saatten oluşmaktadır. Öğrencilere her hafta 6 saat olmak üzere ayda toplam 24 saat ders verilir.. 
 

Mesleki Arapça Eğitim Programları ( Arabic for Careers)

İş alanlarına göre mesleki dil eğitimi almak isteyen bireylere ya da kurumlara uyarlanmış programlardır. Günümüz iş dünyasında sektörel jargonu öğrenebilmek ve modern iş dünyasının yenilenen ihtiyaçlarına yanıt verebilecek seviyede güçlü iletişim kurabilmek reel sektörler başta olmak üzere her alanda gereklidir.

Bununla birlikte iş dünyasının her geçen gün daha da güçleşen koşulları çalışanlar arasındaki rekabeti de arttırmakta bu da bireyleri uzun süreler çalışmaya zorlamaktadır. Böylesi zaman ve enerji kısıtlılığındaki bireyler, kişisel gelişimlerine yeterli zamanı ayıramamaktadırlar..

Mesleki Arapça Eğitim Programları ile herhangi bir uzmanlık ya da sektör spesifik dil eğitimi almak isteyen bireylere ya da kurumlara seçtikleri alanlara yönelik Arapça eğitimi sunulmaktadır. Mesleki Arapça Eğitim Programları ile bireylere ya da kurumlara meslekleri doğrultusunda en çok ihtiyaç duyacakları kelimeler ve cümle yapıları öğretilir.

Mesleki Arapça Eğitim Programlarında Genel Arapça eğitimlerinden farklı olarak, sadece mesleklere yönelik Arapça eğitimlerine odaklanılmaktadır..

Sınıflar ayrıntılı bir seviye tespit sınavı sonucunda aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturulur.

Çağrı Dil Mesleki Arapça Eğitim Programlarında pedagojik ve verimli olmadığından dolayı haftada 6 saat program uygulanır.

Mesleki Arapça Eğitim Programları aşağıdaki alanlarda ve modüllerde düzenlenmektedir.

 • Genel İş Arapçası (Business Arabic ) 
 • Turizm Arapçası (Tourizm Arabic )
 • Hukuk Arapçası ( Legal Arabic )
 • Ticaret Arapçası ( Commerce )
 • Finans Arapçası ( Finance )
 • Tıp Arapçası (Medicine )
 • Teknoloji Arapçası (Technology )
 • Otel ve Restoran Arapçası ( Hotel and Catering Industry )
 • Satış ve Satın Alma Arapçası ( Arabic for Sales and Purchasing )
 • Enerji Endüstrisi Arapçası ( Arabic for Energy Industry 
 • Eczacılık Arapçası ( Arabic fort he Pharmaceutical )
 • Mühendislik Arapçası ( Arabic for Engineering )
 • Havacılık Arapçası ( Arabic for Aviation )
 • Lojistik Arapçası ( Arabic for Logistics )
 • Futbol Arapçası ( Arabic for Football ) 


Eğitim Kadromuz  Eğitimcilerimiz tamamı Arap olan kalifiye ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

Alanında terübeli, derin bilgi birikimi ve deneyime sahip öğretmen kadromuz alanında eğitim görmüş diploma ve sertifika sahibi kişilerdir.

Kadromuzdaki öğretmenlerimiz; Bağdat, Kahire ve Dimeşk Üniversitesi gibi Arap Ülkelerinin en önde gelen üniversitelerinde, profesyonel Arapça eğitmenliği görmüş, deneyimli personellerden oluşmaktadır. Bilimsel ve modern metotlar eşliğinde işini severek yapan tecrübeli eğitimcilerdir.

Branş dersi öğretmenlerimiz, kendi branşları dışındaki dersleri de belli aralıklarla gözlemleyerek farklı disiplinler arası bağlantı kurmaktadırlar.
Ekip ruhunun önemine inanan kadromuz, başarının bir takım çalışması olduğuna inanmaktadır.
Tüm eğitim materyalleri ve konu içerikleri, eğitimcilerimiz tarafından özenle gözden geçirilir, güncellenir, zenginleştirilir.
Öğretmenlerimizin tamamı teknolojik tahta  konusunda eğitim alarak profesyonelleşmiştir.Teknolojiyi yakından takip etmektedirler.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Birebir derslerimizde kişiye özel program da hazırlanabilir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 18:30 - 21:30 10:00 - 13:10
Salı 18:30 - 21:30
Çarşamba 18:30 - 21:30
Perşembe 18:30 - 21:30
Cuma 18:30 - 21:30
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 13:10 13:20 - 16:30
Pazar 10:00 - 13:10 13:20 - 16:30

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya

Bayındır 2 sokak, No:53, Kızılay / ANKARA, 06900 Ankara

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir