Endüstriyel Tasarım Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi

Firma Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Sadece GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLANMAK isteyenler katılabilir

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü, var olan tüketicilerin günlük ve özel kullanım alanlarında gereken her türlü ürün ve araç-gereci tasarlama ve geliştirme üzerine çalışan bir bölümdür. Endüsriyel tasarım bölümü bu ihtiyaçları karsılarken; ergonomi, pratiklik, işlevsellik, teknik malzeme bilgisini de kullanarak estetik bir bicimde ürün tasarlamayı amaçlar.Bu tasarımların hem zamanın ihtiyaclarını karşılaması hem de geleceği şekillendirebilecek ürünler olması gerekmektedir.

Endüstri ürünleri tasarımı insan yaratıcılığının bir ürünüdür ve endüstriyel tasarım nesneleri üretim ve geliştirme aşamalarından oluşur. Endüstriyel tasarım bölümü renkler, dokular ve formlarla dogrudan ilişkilidir.Endüstriyel tasarımda ortaya çıkan ürünler, kültürel gelenekler ve yasam deneyimlerinin de birer sonucudur. Bu alanda elde edilen tum sonuclar yasam standartlarımızı biraz daha ileriye taşımakta büyük rol oynar.Gündelik hayatımızdaki sorunlara çözüm bularak hayati daha kolay yasanabilen bir düzeye getirir.

Güzel sanatlar fakültelerinin endüstri ürünleri tasarımı bölümünü hedefleyen bir öğrencinin, çizim yapabilen, etrafındaki nesnelere dikkat edebilen ,problemleri görebilen ve pratik bir biçimde bu problemlere çözüm bulabilen bir yapıya sahip olması beklenir.

Endüstri ürünleri tasarımı sınavlarına hazırlanan bir öğrencinin bu bölüm hakkında genel kültürü olması belirli güzel sanatlar fakülteleri tarafından önem arz edebilir.

Genellikle bu bölüme hazırlanan öğrencilerden iyi bir çizim kabiliyetinin yanı sıra, özgün bir tasarım yeteneğininde olması beklenmektedir.

Endüstri ürünleri tasarımı bölümünden mezun olan biri sosyal hayatta kullandığımız bir çok ürünü üreten küçük ölçekli veya büyük şirketlerde iş bulma olanağına sahiptir. Örneğin; makina, otomotiv, mimari dekorasyon malzemeleri, kişisel kullanım eşyaları üreten firmalar olabilir veya tasarımıcı kendi tasarım ofisini açma tercihinide kullanabilir.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 12:00 - 18:00
Çarşamba
Perşembe 12:00 - 18:00
Cuma 12:00 - 18:00
Hafta Sonu
Cumartesi 12:00 - 18:00
Pazar 12:00 - 18:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beyoğlu Hacımimi

Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi İstanbul Beyoğlu Hacımimi
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir