İndirimli Fiyat

Son Tarih 30 Kasım

Kalan Süre
Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Eğitim Planlarınız İçin Grafik Tasarım Kursunu Tercih Edin

Firma Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi
Web Adresi atolyed3.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
%20 indirim 500 TL 400 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Atölyemizdeki program itibariyle 12 aylık bir süreçtir.
Evet gereklidir. İlk aşama sınavı olan TYT sınavına girmek gereklidir.
Devlet üniversiteleri 225 , vakıf üniversiteleri 150 veya 180 minimum puan ile sınava giriş şansı vermektedir.
Okullar yerleştirme sıralaması yaparken TYT puanları eşit olan iki adayın arasındaki sıralamayı değiştiren ikinci etken ortaöğretim başarı puanlarıdır.Bu puanın olması sınavda avantaj sağlamaktadır.
Yetenek sınavları aşamaları üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Mimar Sinan üni. 2 aşama çizim sınavı , marmara gsf 2 aşama çizim ve 1 aşama mülakat/portfolyo gösterimi gibi örneklendirilebilir.
Hayır. Hiç çizim yapmamış ve güzel sanatlar fakültelerine girmek isteyen tüm adaylar, disiplinli çalışarak bu sınavlara hazırlanabilir.
AtölyeD3’te kursa başlamak için dönem ortasında da yada başında da dahil olabilirsiniz. Ancak en doğru zaman kursun ilk başladığı Eylül/Ekim zamanlarıdır. Daha fazla yol alıp rakipleri geride bırakabilmek için önemlidir.
Resim Heykel Seramik ve Cam tasarım Grafik Tasarım Tekstil ve Moda tasarım Geleneksel Türk Sanatları Sahne Dekorları ve Kostümü Fotoğraf
Resim 40 Heykel 15 Seramik 15 Grafik. 40 Tekstil /Moda 20 Geleneksel Türk sanatları. 35 Sahne Dekor. 15 Fotoğraf. 25
Mimar Sinan üniversitesinde 50 *70 cm boyutundaki kağıt için verilen süre 3 saattir.
Mimar Sinan üniversitesi yetenek sınavlarında verilen bir konuyu tamamen hayalden(imgesel) olarak istenilen şekilde kağıda çizmek gereklidir Örneğin ; bisiklet kullanan bir çocuğa yardım eden bir yetişkini kompoze ediniz.
Fotoğraf 25 Grafik. 40 Heykel. 15 Resim. 30 Seramik ve Cam. 30 Tekstil. 30 Geleneksel Türk Sanatları. 30

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Güzel sanatlar fakültelerinin Grafik tasarımı bölümü, görsel medya araçlarını kullanarak etkili bir biçimde bilgi ve mesaj aktarma yolunu öğrencilerine öğretmeyi hedefler.

Grafik tasarımı yoluyla iletilmek istenilen mesajları ; afiş, kitap, broşür, bilboard gibi basılı yayınların yanı sıra tv reklamlarından da faydalanarak ilgili hedef kitleye ulaştırılır. Grafik tasarım bölümü, imajlar ve yazılar kullanarak tasarımlar oluşturur ve bu tasarımları görsel estetik değerleri kullanarak izleyiciye aktaran Grafik tasarımının nihayi amacı iletişimdir.

Matbaanın icadıyla gelişme gösteren grafik tasarım , daha önceki dönemlerde ressamlar tarafından icra edilen bir alandı. Zamanla ilerleyen teknoloji, sanayileşme ve tüketim toplumunun oluşmasıyla branşlaşarak sadece bu alana özel çalışan grafik tasarımcılar ortaya çıkmıştır.

Güzel sanatlar fakültelerinin grafik tasarım bölümünde okumak isteyen bir adayın fikirlerini istediği biçimde uygulayabilmesi için çizim yapabilmesi ön koşullardan biridir. Ana amacı kitlelerle iletişim olan grafik tasarımcı adayının ; tasarladıgı bir tasarımın hedefe ulaşması için ; sade ve yaratıcı bir dil kullanması gerekmektedir. Diğer sanat ve tasarım bölümlerinin de ihtiyaç duydukları gibi grafik tasarim bölümünü hedefleyen bir öğrenci araştırmacı, yaratıcı ve gözlemci bir kişiliğe sahip olmalıdır.

Grafik tasarım, resim bölümünün temelinde bulunan; çizgi, renk, ton gibi görsel elemanlar ve tipografik yazı karakterlerinden sıkça faydalanmaktadır.

Günümüzde bunlara ek olarak teknolojik bilgiler de uygulama alanında hayati önem içermektedir.

Çünkü pek çok çalışma dijital ortamlarda geliştirilmekte ve bu amacla kullanılan pek çok grafik programı bulunmaktadır.

Sanat tarihi, grafik tasarım tarihi, sosyoloji, psikoloji gibi dallardan da faydalanılarak gereken entellektüel altyapı oluşturulmaktadır.

Grafik tasarım bölümünden mezun olan bir kişiye grafiker ya da grafik tasarımcı denilmektedir. Bu bölümden mezun olan bir grafik tasarımcı; dergiler, gazeteler, yayıncılık sektörü, televizyon, reklamcılık gibi sektörlerde iş bulma imkanlarına sahiptirler.

Atölyemizde verilen temel sanat eğitiminin yanısıra, grafik tasarımın temelleri, grafik tasarım tarihi ve ünlü tasarımcılar hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca güncel sergiler, etkinlikler takip edilmekte ve sanatçılara ait belgeseller izletilmektedir.Verilen tüm bu eğitimler neticesinde öğrenciler mülakatlar ve genel kültür testlerinden başarıyla geçebilmektedirler.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (48 Saat) 1 x 500 TL 1 x 400 TL Kazancınız: 100 TL Güzel sanatlara hazırlık kursu KAMPANYALI
1 Ay (96 Saat) 1 x 700 TL 1 x 500 TL Kazancınız: 200 TL Kampanya

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı
Çarşamba 11:00 - 17:00
Perşembe 11:00 - 17:00
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 17:00
Pazar 11:00 - 17:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beyoğlu Hacımimi

Boğazkesen Cad. Hacımimi Mah. No:29 D:5 Tophane Beyoğlu / İstanbul (mimar sinan üniversitesine 5 dakika mesafede tophane-i amire binasının karşısında)

Toplu taşımaya yakın
Tophane Tramvay 100 m. uzaklıkta
Karaköy Vapur İskelesi 1000 m. uzaklıkta
Sişhane Metro Durağı 1000 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul