İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne Hazırlık Sürecinizi Hızlandırıyoruz

Firma Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi
Web Adresi atolyed3.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
500 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Güzel sanatlar fakülteleri ve güzel sanatlar liselerine hazırlanan herkes katılabilir.Ayrıca hobi amaçlı resim ve üniversitede okuyan öğrenciler için takviye çizim derslerimiz vardır.
herhangi bir yaş sınırımız yoktur

ÜNİVERSİTELERİN GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KUSLARI 

Atölyed3 güzel sanatlara hazırlık kursu olarak sizlere fakültelerin GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ  için ;

RESİM bölümüne hazırlık kursu, bölümüne hazırlık kursu, GRAFİK TASARIM bölümüne hazırlık kursu,bölümüne hazırlık kursu, MODA VE TEKSTİL TASARIMI bölümüne hazırlık kursu,GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARINA HAZIRLIK, HEYKEL bölümüne hazırlık kursu, FOTOĞRAF VE VİDEO bölümüne hazırlık kursu, ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON bölümüne hazırlık kursu, SAHNE DEKOR VE KOSTÜM bölümüne hazırlık kursu, GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI bölümüne hazırlık kursu alanlarında eğitim verdiğimiz gibi aynı zamanda yurtdışı üniversitelere portfolyo hazırlık, üniversite bölümlerine destek ve hobi amaçlı resim kursları vermektedir.

Resim bölümü, üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde bulunan pek çok bölümün de temelini oluşturmaktadır. Güzel sanatlar fakültelerinin resim bölümüne girmek isteyen öğrencileri ilk olarak baraj sınavı daha sonra bölüm sınavından oluşan iki aşamalı birçizim sınavı ve üniversiteye göre değişiklik gösteren bir genel kültür, mülakat sınavı beklemektedir.

Resim bölümüne hazırlanan öğrenciler, temel çizim tekniklerini en ince detayına kadar, alanında uzman hocalarımız tarafından eğitim almaktadırlar. Temel resim kursu eğitimi altında öğrenciler başlıca şu konularda eğitilirler ; ölçü alma teknikleri, hizalama teknikleri, kağıda yerleştirme ,kompozisyon, perspektif, altın oran, geometrik form çizimi, natürmort, desen, ışık-gölge, anatomi dersi, canlı modelden çalışmalar, iç mekan ve dış mekan çizimleri, imgesel çalışmalar. Bu alınan temel resim kursu eğitiminin sonunda, öğrencilerin zihninde tasarladığı herhangi bir objeyi ve ya konuyu çizebilme yetisine sahip olmaları beklenir. Bu süreç içerisinde öğrenciler resim bölümü ile ilgili genel sanat tarihi ve güncel konuları ele aldığımız görsel anlatımlı dersleri de almış olacaktır. Öğrencinin bu derslerde edindiği bilgiler resim bölümünün yaptığı mülakat sınavlarında fark yaratmalarını sağlayacaktır.

Bu bölümde esas olan öncelikle, doğada var olan nesneleri doğru görebilme, analiz edebilme ve bu analiz doğrultusunda görüleni kağıda doğru kompozisyon prensipleriyle uygulayabilmektir.

     Alınması gereken temel eğitimlerden sonra, Resim bölümüne aday olan kişinin temel olarak yaptığı şey, iki boyutlu bir yüzeyde üçüncü boyutu yakalama çalışmasıdır. Bu özelliği kazandıktan sonraki aşamada ise, zihninde düşündüğü bir görüntüyü kağıda uygulayabilmesi gerekmektedir.

Bu noktadan sonra Resim bölümünde önemli olan esas unsur, yaratıcılıktır. Bunun yanı sıra araştırmacı ve gözlemci olması da kesinlikle önemlidir, çünkü resim; bir nesneyi kağıda olduğu gibi geçirmek değildir. Aksine gördüğü ya da kurguladığı bir kompozisyonu kendine özgü bir biçimde yorumlama ve uygulamadır. Bu aşamadan sonra özgün bir çalışma ortaya konulurak sanatsal bir nitelik kazanılabilinir.

     Ancak resim bölümünde tüm bu hedeflere ulaşabilmek için sadece çizim yapabilmek yeterli değildir.Bu bölüm için gereken sanatsal niteliğe ulaşmak için , adayın entellektüel bir alt yapıya ihtiyacı vardır.

   Sanatın en önemli kollarından olan resim bölümünde; sanat tarihi, mitoloji, sanat felsefesi gibi pek çok alan, bu bahsedilen entellektüel alt yapının oluşması için önem arz eder.

   Atölyemiz, resim bölümüne hazırlanmak isteyen her hangi bir adaya üniversiteye girmeden önce, tüm bu imkanları sunmaktadır.Bir sanatçı adayı olan öğrencinin, kendisinden beklenen, üniversiteye girdikten sonra özgün bir sanat üslubuna sahip çalışmalar ortaya koyabilmesidir. Bu farkındalığı geliştirmek adına, öğrenciyi gereken alanlarda donanımlı hale getirmekteyiz. Atölye d3 başlangıcından itibaren ilke edindiği bu bilinçle tüm öğrencilerine eğitim vermektedir.

Ayrıca üniversiteye girmiş güzel sanatlar öğrencilerine ihtiyaç duydukları herhangi bir konuda da desteklemektedir.

       Resim bölümünden mezun olan biri, ressam unvanını alır. Kendine ait atölyesinde resim calışmaları yaparak sergilere katılabilir, resim dersleri verebilir ,televizyon , dergi ve benzeri mecralarda sanat danışmanlığı yapabilir. Bunlara ek olarak  galeri ve müzelerde de çeşitli alanlarda görev alabilir.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (48 Saat) 1 x 500 TL -
1 Ay (96 Saat) 1 x 700 TL 1 x 600 TL Kazancınız: 100 TL haftada 4 gün

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİ VE GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE HAZIRLIK RESİM KURSU,YETENEK SINAVLARINA GİRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE ATÖLYE ORTAMINDA KİŞİYE ÖZEL KURS PROGRAMI İLE DERS VERMEKTEYİZ.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı
Çarşamba 11:00 - 17:00
Perşembe 11:00 - 17:00
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 17:00
Pazar 11:00 - 17:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beyoğlu Hacımimi

Boğazkesen Cad. Hacımimi Mah. No:29 D:5 Tophane Beyoğlu / İstanbul (mimar sinan üniversitesine 5 dakika mesafede tophane-i amire binasının karşısında)

Toplu taşımaya yakın
Tophane Tramvay 100 m. uzaklıkta
Karaköy Vapur İskelesi 1000 m. uzaklıkta
Sişhane Metro Durağı 1000 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul