İç Mimarlık Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi

Firma Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Sadece GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLANMAK isteyenler katılabilir Hobi kursu değildir.
13 yaş ve üzeri GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLANMAK isteyen herkes katılabilir.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

İç mimarlık insanların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek kullanışlı ve estetik mekanlar tasarlayan bir meslek dalıdır. Bu tasarımları yaparken estetik, yaratıcılık ve teknik bilgililerin bir bütün halinde kullanılması çok önemlidir.

İç mimarlık bölümünde bir mekan tasarlarken mimarinin teknik bilgisi, endüstri ürünleri tasarımınının ürün geliştirme becerisi ve güzel sanatlar dalının estetik bilgilerinden faydalanılmaktadır. Var olan bir mekanın yeniden düzenlenmesi söz konusu oldugu gibi yeni inşa edilecek bir mekanında iç mekan tasarımı yapılabilmektedir. Mekanın ihtiyacı olan ürünleri renk, ışık ve tekstil malzemelerini de mekan ile uyumlu bir bütün oluşturabilecek şekilde düzenlemektedirler.

Kısaca iç mimarlık bölümü, yaşadığımız mekanlardaki yaşamın konfor ve kalitesini üst seviyelere taşıyarak kullanışlı ve estetik ortamlar yaratırlar.

İç mimarlık bölümünde eğitim almak isteyen kişinin; boşluk ve şekiller arasında ilişki kurabilen, renk ve ışığın ortamdaki etkisini ayarlayabilen, pratik ve yaratıcı çözümler sunabilen özelliklere sahip olması gerekmektedir.

İç mimarlık bölümüne girmek isteyen öğrencilerin ,üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri tarafından düzenlenen yetenek sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bunun için gördügü veya tasarladığı bir mekanı ve objeyi doğru oran , kompozisyon ve perspektif kuralları içindekağıda aktarma becerisin sahip olmalıdır. Bu amaça yönelik verdiğimiz güzel sanatlara hazırlık dersleri, öğrencilerimizi hedeflerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. Oran-orantı, kompozisyon, ışık-gölge, renk, perspektif ve alanlara yonelik tasarım ve sanat tarihi dersleri ile sınavları geçebilecek adaylar yetiştirmekteyiz

Güzel sanatlar fakültelerinin İç mimarlık bölümünden mezun olanlar ‘iç mimar’ ünvanını alırlar.

İç mimarlık ofisleri, mimari restorasyon işleri, sahne uygulamaları ve çevre tasarımı yapan şirketlerde çalışabilmektedirler. Ayrıca üniversitelerin akademik kadrosunda da ögretim görevlisi olarak yer almak iş olanakları arasında bulunmaktadır.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 12:00 - 18:00
Çarşamba
Perşembe 12:00 - 18:00
Cuma 12:00 - 18:00
Hafta Sonu
Cumartesi 12:00 - 18:00
Pazar 12:00 - 18:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beyoğlu Hacımimi

Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi İstanbul Beyoğlu Hacımimi
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir