İndirimli Fiyat

Son Tarih 30 Kasım

Kalan Süre
Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Moda Tasarım Eğitimi Almak İçin Tıklayın!

Firma Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Atölyesi
Web Adresi atolyed3.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
%29 indirim 700 TL 500 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Atölyemizdeki program itibariyle 12 aylık bir süreçtir.
Evet gereklidir. İlk aşama sınavı olan TYT sınavına girmek gereklidir.
Devlet üniversiteleri 225 , vakıf üniversiteleri 150 veya 180 minimum puan ile sınava giriş şansı vermektedir.
Okullar yerleştirme sıralaması yaparken TYT puanları eşit olan iki adayın arasındaki sıralamayı değiştiren ikinci etken ortaöğretim başarı puanlarıdır. Yüksek olması sınavda avantaj sağlamaktadır.
Yetenek sınavları aşamaları üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Mimar Sinan üni. 2 aşama çizim sınavı , marmara gsf 2 aşama çizim ve 1 aşama mülakat/portfolyo gösterimi gibi örneklendirilebilir.
Hayır. Hiç çizim yapmamış ve güzel sanatlar fakültelerine girmek isteyen tüm adaylar, disiplinli çalışarak bu sınavlara hazırlanabilir.
AtölyeD3’te kursa başlamak için dönem ortasında da yada başında da dahil olabilirsiniz. Ancak en doğru zaman kursun ilk başladığı Eylül/Ekim zamanlarıdır. Daha fazla yol alıp rakipleri geride bırakabilmek için önemlidir.
Resim Heykel Seramik ve Cam tasarım Grafik Tasarım Tekstil ve Moda tasarım Geleneksel Türk Sanatları Sahne Dekorları ve Kostümü Fotoğraf
Resim 40 Heykel 15 Seramik 15 Grafik. 40 Tekstil /Moda 20 Geleneksel Türk sanatları. 35 Sahne Dekor. 15 Fotoğraf. 25
Mimar Sinan üniversitesinde 50 *70 cm boyutundaki kağıt için verilen süre 3 saattir.
Mimar Sinan üniversitesi yetenek sınavlarında verilen bir konuyu tamamen hayalden(imgesel) olarak istenilen şekilde kağıda çizmek gereklidir Örneğin ; bisiklet kullanan bir çocuğa yardım eden bir yetişkini kompoze ediniz.
Fotoğraf 25 Grafik. 40 Heykel. 15 Resim. 30 Seramik ve Cam. 30 Tekstil. 30 Geleneksel Türk Sanatları. 30

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN MODA TASARIMI BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Moda Tasarım Bölümü, günümüzde kabul edilmiş ve önemli bir meslek olma niteliğini yakın zamanlarda kazanmıştır.İnsanlar ilk zamanlardan günümüze kadar giyim ihtiyaçlarını kendinilerini koruyabilmek amacıyla gidermişlerdir.Ancak güzel görünme ve beğenilme arzusu insanlığın varlığı kadar eski bir arzudur. Bu arzu günümüzdeki Moda Tasarım bölümünün ortaya çıkmasını ateşleyen önemli bir faktördür.

Eski çağlarda giysi ve takılar toplumdan topluma değişiklik göstermekteydi.Hatta aynı topluluk içindeki bireylerin sosyal statüleri ve hiyerarşik düzenleri de giysi ve takılarla ifade edilmekteydi. Bu kültürel farklılıklar güzellik algısını da etkileyen bir öğedir.Örneğin Çinliler eski dönemlerde küçük ayaklı olmanın bir güzellik kriteri olduğunu düşündüklerinden çocukluktan itibaren giydikleri özel ayakkabılar sayesinde istedikleri ayak boyutlarına sahip olurlar. Yaşadığımız modern toplumdaki güyüm kuşamı belirleyen etkenler Moda Tasarım Bölümlerinden mezun tasarımcılar tarafından yaratılan trendler ile yönlendirilmektedir. Günümüzde teknoloji sayesinde her an dünyanın herbir noktasıyla iletişim içinde olunduğundan moda trendleri herkesi etkilemektedir. Günümüzdeki kadar sistemli bir biçimde varlığını sürdürememiş olsa da moda tasarımın köken eskilere dayanmaktadır.

Modern dünyada varolan bu ihtiyaçları gidermek ve ticaret hayatının da bu alandaki varlığını sürdürebilmesi için Moda Tasarım Bölümüolarak bilinen profesyonel bir meslek dalı ortaya çıkmıştır.Ülkemizde de var olan Moda Tasarım Bölümü üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde verilen eğitimlerle hizmet vermektedir.

Her yıl düzenlenen yetenek sınavları ile öğrenciler Moda Tasarım Bölümüne girebilmektedir. Moda Tasarım Bölümünün hedeflediği öğrencilerin pek çok temel niteliğe sahip olması gerekmektedir.Bu nitelikler şöyle sıralanabilir çizim yapabilme Moda Tasarıma ilgi duyması tasarım kurgusu ve Moda tasarımın tarihi ile ilgili merak.Üniversitelerin Moda Tasarım Bölümlerinde el ve göz koordinasyonunu geliştirmeye yönelik dersler sanat tarihi temel sanat eğitimi tasarım dersleri ve benzer teknik eğitimler verilmektedir.

Moda tasarım bölümüne hazırlanan öğrencilerin yapması gereken ilk aşama yetenek sınavlarını başarıyla geöebilmektir.Bu amaçla güzelsanatlara hazırlık kursları verilmektedir.Bu kurslara gitmek isteyen adayların çizim konusunda yetenekli ve istekli olmaları gerekmektedir.Çünki güzel sanatlara hazırlık kurslarında öncelikli olarak karakalem ve diğer tekniklere yönelik eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler hedeflenen alana girebilmek için sabırlı ve azimli olmayı gerektirmektedir.

Atolyed3 Moda Tasarım Bölümününde dahil olduğu yetenek sınavlarına yönelik güzel sanatlara hazırlık kursları vermektedir. Çalışma konusunda istekli azimli yetenekli ve bölümü ile ilgili merakı olan tüm adaylara doğru rehberlik ederek yetenek sınavlarını başarmalarında eşlik edilmektedir. Moda Tasarım Bölümü isteyen bir adaya verilen eğitimlerle görmeyi geliştirme çevresini analiz etme ve incelediklerini tasarıma dönüştürebilme yetisini kazandırmak hedeflenmektedir. Karakalem çizim teknikleri  kompozisyon bilgisi oran-orantı, tonlama ve renkli çalışmalar sonucunda zihinde tasarlanan bir kompozisyonun kağıt üzerinde doğru bir şekilde uygulanması varılan sonuçtur. Ardından verilen sanat tarihi eğitimi ilgili bölümlerin mülakatlarından başarı ile geçmek sağlanmaktadır. Verilen tüm bu eğitimler neticesinde Atolyed3 öğrencisi sadece bir bölümü kazanmakla kalmayıp okumak istediği bölümün etelektüel bakış açısını da kavrama fırsatı elde eder.Yaratıcılığın önemli olduğu tasarım bölümlerine teknik bir eleman olmanın ötesinde bir sanat vizyonu kazandırmak esas alınan noktadır.

Moda Tasarım bölümünü bitirenler Moda Tasarımcısı ünvanını kazanır. Bu bölümden mezun kişiler hazır giyim yada özel güyüm sektörlerinde giyim aksesurları tasarlayan işletmelerde çalışabilirler.ayrıca kendilerine ait tasarımları sunabilecek özel atolyelerde ve tasarım evlerinde çalışabilirler. Sinema dizi sektörleri ve dergilerde moda danışmalığı çalışabilecekleri çeşitli sektörlerdendir.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (96 Saat) 1 x 700 TL 1 x 500 TL Kazancınız: 200 TL Güzel sanatlara hazırlık kursu KAMPANYALI
1 Ay (48 Saat) 1 x 500 TL 1 x 400 TL Kazancınız: 100 TL Güzel sanatlara hazırlık kursu KAMPANYALI

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNİN MODA TASARIMI BÖLÜMÜNE HAZIRLIK KURSU

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı
Çarşamba 11:00 - 17:00
Perşembe 11:00 - 17:00
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 17:00
Pazar 11:00 - 17:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beyoğlu Hacımimi

Boğazkesen Cad. Hacımimi Mah. No:29 D:5 Tophane Beyoğlu / İstanbul (mimar sinan üniversitesine 5 dakika mesafede tophane-i amire binasının karşısında)

Toplu taşımaya yakın
Tophane Tramvay 100 m. uzaklıkta
Karaköy Vapur İskelesi 1000 m. uzaklıkta
Sişhane Metro Durağı 1000 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul