Hemen Arayın
0850 346 86 23 3 Şube
Mesaj Gönder

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim süresince devamsızlık yapmayan ve başarılı olan kuaför adaylarına eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir. Kolayca iş bulmanızı sağlayacak olan bu sertifika ile kendinize kuaför açma imkanınız yoktur. Çünkü kuaför salonu açmak için kalfalık ve ustalık belgesi almanız gerekir. Bu belgeleri ise Mesleki Uzmanlık Merkezi vermekte olup, bu belge size kolayca kalfalık belgesi alma imkanı sağlar. Sonrasında ustalık eğitimi ile artık sizde kuaför salonu aça
Size En yakın Şubemize Nüfus Cüzdanınızla Gelerek Başvuruda Bulunabilirsiniz.

Kuaförlük ve Makyaj Eğitimi Program İçeriği

Kuaförlük

Kuaförlüğün Genel Tanımı ve Trikoloji : Katılımcılar bu bölümde kuaförlük genel malzeme kullanımı, saç tasarım ilkeleri, renk ve ışık uyumu, saç, deri yapısı ve analiz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenirler.

Saç Yıkama ve Bakım Teknikleri : Katılımcılar bu bölümde saç ve saçlı deriye masaj teknikleri, saç yıkama teknikleri, Schwarzkopf BC BONACURE ürünleri ile şampuanlama ve saç bakım uygulamalarını detaylı bir şekilde öğrenirler.

Saç Şekillendirme ve Fön Teknikleri : Bu bölümde temel fön teknikleriyle birlikte Schwarzkopf OSİS+ ürünlerinin kullanım teknikleri öğretilir ve ileri düzey saç şekillendirme ve tasarım uygulamaları yaptırılır.

Kesim Teknikleri : Bu bölümde açılı kesim metodolojisi ile düz kesim, oval kesim, katlı kesim gibi tüm kesim teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

Renklendirme / Boya : Bu bölümde Schwarzkopf IGORA Boyaları ile renklendirme tekniklerine uygun olarak (perma, boya, röfle, balyaj, dekolorasyon vb.) uygulama yapılır.

Saç Tasarım : Bu bölümde Postiş – çıt çıt teknikleri öğretilir. Örgü uygulamaları yaptırılır. Bu aşamadan sonra topuz tekniklerine geçilir ve temel topuz uygulamaları ile birlikte katılımcıların yaratıcı yönleriyle ileri seviye topuz tasarım teknik uygulamaları yaptırılır. Türban bağlama teknikeri öğretilir.

Topuz Teknikleri ve Gelin Başı Uygulamaları : Topuz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenen katılımcılar, The Wedding Style eğitimi ile Türkiye ve dünyadaki gelin başı modellerinin trendlerini inceler ve en son trendler ile gelin başı uygulamalarını gerçekleştirirler.

Güzellik Uzmanlığı eğitimlerimize min. 15 yaşını tamamlamış ve en az ilköğretim mezunu olunması gerekmektedir.

Güzellik Uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı Akrediteli Resmi Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Makyaj Eğitimi

Makyajın Tanımı ve Ürün Kullanımı: Bu bölümde makyajın genel tanım ve tarihçesi ile birlikte ürünlerin ve fırçaların kullanım teknikleri hakkında detaylı bilgi verilir.

Yüz Anatomisi : Bu bölümde yüz anatomisi, farklı yüz tiplerine göre doğru makyaj ve farklı cilt tipine göre doğru ürün seçimlerine yönelik uygulamalar yaptırılır.

Renk ve Işık Bilgisi : Renk uyumları, soğuk ve sıcak renkler ile ilgili detaylar öğretilir. Sonrasında özellikle moda çekimleri ve podyum makyajları gibi alanlarda ışığın kullanım alanına göre tonlama teknikleri gösterilir.

Yüz Kusurları ve Kusurları Kapatma : Baz makyaj, gölgelendirme, modelaj ve kamuflaj uygulamaları canlı modellere yapılır.

Kaş Şekillendirme, Kirpik Takma : Makyajın en büyük tamamlayıcısı olan kaş ve kirpikle ilgili uygulamalar yapılır.

Gündüz ve Gece Makyajı : Özellikle kuaför salonları ve freelance makyaj sanatçılarının yoğun olarak talep aldığı gündüz ve gece makyajı teknikleri uygulamalı olarak öğretilir. Bu bölümde özellikle göz şekline uygun “Eye-liner” uygulamaları yapılır. Fotoğraf ve Podyum Makyajı : Moda ve stüdyo çekimleri gibi alanlarda kullanılan makyaj tekniğidir. Renk ve ışık bilgisi kullanılarak uygulamalar yapılır. Moda trendleri doğrultusunda podyum makyajının detaylı uygulamaları yapılır.

Aqua Makyaj (Su Bazlı): Bu bölümde uygulama tekniği farklı olan aqua makyaj ürünleri ile çalışmalar yapılır.

Porselen ve Gelin Makyajı: Özellikle sektör tarafından çok talep edilen porselen makyaj tekniği ve makyaj sanatçılarının en önemli gelir kaynağı olan gelin makyajı teknikleri son trendler ile birlikte uygulamalı olarak öğretilir.

Show Makyajı:Katılımcının hayal gücüyle birlikte simler, pullar ve çeşitli aksesuarlardan yararlanarak özellikle tiyatro vb, alanlarda kullanılan dönem makyajı teknikleridir. Bu çalışmada öğrencilere belirli bir tema verilir ve bunun üzerine araştırma yaptıktan sonra ders içerisinde uygulama yapılır.


Bu aşamadan sonra “Arap-Hint” makyajı uygulamalarına geçilir.

Smokey Eyes Makyajı: Sektörde daha çok buğulu göz makyajı olarak bilinen ve yoğun ilgi gören Smokey Eyes Makyajı teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

Fantastik Makyaj Final Projesi : Tüm teknikler uygulamalı olarak öğretildikten sonra, fantastik makyaj ve show makyajı ile ilgili konsept belirlenir ve final projesi ile eğitim süreci tamamlanır.

Güzellik Uzmanlığı eğitimlerimize min. 15 yaşını tamamlamış ve en az ilköğretim mezunu olunması gerekmektedir.

Güzellik Uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı Akrediteli Resmi Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Eğitim başlangıç tarihlerini kurs merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

BAŞARI NOKTASI EĞİTİM KURUMLARI

Kuaförlük Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Avcılar

Merkez Mahallesi Marmara Caddesi No:14 Kat Avcılar / İstanbul

0850 346 86 23 3 Şube
Mesaj Gönder

İstanbul Beylikdüzü Yakuplu

yakuplu merkez mahallesi 67. sokak no:22 (Güzelyurt metrobüs durağı)

0850 346 86 23 3 Şube
Mesaj Gönder

İstanbul Kadıköy

Altıyol Meydanı Çilek Sk. No:5 Kadıköy /İstanbul

0850 346 86 23 3 Şube
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul