Anlayarak Hızlı Okuma ve Dikkat Odaklanma Eğitimi


 BİREYE ÖZEL ANLAYARAK HIZLI OKUMA VE DİKKAT-ODAKLANMA EĞİTİMİ

Eğitimlerimiz bireye özel  yapılmaktadır.

Eğitim sonunda;

- Anlayarak okuma hızınız 3 kat artacak.
- Dikkat ve odaklanmanız artacak.
- Sınavlarda en az 40 dakika zaman kazanacaksınız.
- Dikkat eksikliğinden kaynaklanan basit hatalar yapmayacaksınız.
- Sınavlardaki başarınızı arttıracaksınız.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ’NİN HEDEFİ

 LGS , TYT, AYT,KPSS’ye hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur.
Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz?
O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1–2 saatte bitirmeyesiniz?

·         Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.
·         Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.
·         Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
·         Özgüven kazanırsınız.
·         Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.
·         Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
·         Okuma daha zevkli hale gelir.
·         Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
·         Okuduğunuzu daha iyi anlar, hafızanızda tutar ve hatırlarsınız.

Sağlıklı bir insan dakikada 9000 kelime duyabilir, 8000 kelime görebilir ve saniyede 75000 kelime düşünebilir. Sahip olduğumuz bu potansiyelin farkına varıp, doğru teknik ve metodlarla geliştirmemiz mümkündür. Okumada ve okuduğumuzu anlamada en önemli organlarımız gözlerimiz ve beynimizdir.
Gözlerimiz, ruhumuzun dışarıya açılan pencereleri olarak kabul edilir ve okurken fiziksel olarak en çok çalışan organımızdır. Ayrıca gözlerimiz, satır aralarında dolaşarak oradaki sözcükleri beyne iletir. Bu nedenle gözlerimizin potansiyelini keşfetmek önemlidir.
Beynimiz ise çok hızlı çalışır, ama göz ona nazaran daha yavaş bilgi gönderir. Beyinle göz arasındaki bu kapasite farklılığı okuma esnasında dikkatin çok sık ve kolay dağılmasına yol açar. Bu nedenle hızlı okuma tekniklerinde ulaşılmak istenen temel hedef gözün okuma hızını, beynin anlama hızına yaklaştırarak dikkat ve konsantrasyonumuzu arttırmaktır.
Örneğin yavaş yavaş konuşan insanları dinlerken dikkatimizi toplamakta ne kadar zorlandığımızı ne kadar sıkıldığımızı düşünelim. Sıkılırız, çünkü beyin o kişinin konuşma hızından çok daha hızlı düşünür. Karşımızdaki kişi konuşurken beynimiz o konuda kalamaz ve başka şeyler düşünmeye başlar. Yavaş okuma için de aynı şey geçerlidir. Eğer okuma hızı çok yavaş olursa beynin dikkati de çok kolay dağılır.

Yapılan araştırmalara göre bilginin en az yüzde 80 – 85’ ni okuyarak kazanıyoruz. Bu durumda çok okumanın yollarını araştırmamız gerekiyordu. Bu da hızlı okuma tekniklerinin ortaya çıkmasıyla çözülmeye başlamıştır. Amerika ve İngiltere’ de üniversiteye kadar, her öğretim kademesine uygun kurslar açılmaktadır. Öğrenciler, iş adamları, yöneticiler, politikacılar bu kurslara katılamaya başladılar. Böylece batıda hızlı okuma yaygın hale geldi. Türkiye’de hızlı okuma daha çok yenidir.

 

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

8 yaştan itibaren tüm bireyler katılabilmektedir.
Evet, program okuma hızını arttırırken anlam düzeyini de arttırmaktadır.
Okuma hızınız en az 2-3 kat yükselecek.
Evet, verilen eğitim bir tekniğe dayalıdır ve her yaş grubundan katılımcı rahatlıkla bu tekniği öğrenebilir.
Vermiş olduğumuz eğitimin başarı seviyesi eğitimlere düzenli katılım ve egzersizlerin düzenli yapılması halinde %100 dür.
Verdiğimiz hiçbir eğitim başarısızlıkla sonuçlanmadı.
İçimizden okuma yaparken dahi içten seslendirme yapmak, gözlerimizin yavaş olması, gözün görme alanının dar olması, kelimeleri tek tek okumak, yavaş okuma yapmamızın bunlardan birkaçıdır...
Bu eğitim Gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çevik görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde serseri gibi dolaşan gözümüze daha etkin bir şekilde ritim kazandırmayı ve bütün bunlar ile görme ile algılama arasında uyum sağlamayı amaçlar.
Önemli olan hızlı okumak değildir,ışık hızında da okuyabilirsiniz isterseniz.Hiçbir anlamı olmaz.Eğitimde temel amaç daha hızlı ve etkin görme,algılamadır.Bu program görsel algılama düzeyimizi geliştirerek okuma, algılama, anlama düzeylerimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir teknik beceridir
İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
%17 indirim 3.000 TL 2500 TL

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
5 Hafta (20 Saat) 3000 TL 2500 TL Kazancınız: 500 TL Birebir özel ders

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

%100 doğrulanmış 26 yorum

Kurs.com üzerinden kayıt olan kursiyerlerin yaptıkları gerçek yorumlar.

BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu Ortalama 4.6/10, toplam 26 oy, 26 yorum.
 • R
  19 Ocak 2023 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Büşra Beyza hanım iyiki yollarımız sizinle kesişmiş oğlum okuma hataları yapıyordu bu sorunu çözdük sorunu çözmemizin yanında oğlum buraya gitmekten okadar memnundu ki büyük bir seviç ve arzuyla gidiyordu buda beni çok memnun dediyordu inşallah diger kurslarınızda görüşmek üzere ????

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (0) Hayır (0)
 • I
  29 Kasım 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Kızım 7.sınıfta. okumayı sevmiyordu.Büşra hanım ile tanıştık.okuması yavaş ve az düzeydeydi.kurs sonrasında hızlı ve akıcı okumaya ve anlayarak okumaya başladı.daha dikkat etmeye başladı.sınavdaki netleri değişti.Büşra hanıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (1) Hayır (0)
 • S
  25 Ağustos 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Merhabalar, oğlum için hızlı okuma kursu ararken internetten yollarımız Büşra hocamla kesişti.Oglumun okuma hızı yavaştı.Aldigi eğitim sonunda okuma hızımız 4 kat arttı.İyiki sizi tanimisiz. Oğlum 1 haftada okuyup bitirdiği kitabı artık sayenizde 1 günde bitirebiliyor. Hızlı okuma kursu arayanlar için tercihiniz BÜŞRA CETİN olmalı. Emekleriniz için çok teşekkürler Büşra hocam.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (2) Hayır (0)
 • M
  03 Ağustos 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Kızımdaki dikkat eksikliğinden, dil ve konuşma bozukluğundan kaynaklı çok yavaş okuyor ve okuduğunu anlatamıyordu.Arastirmalarim sonucu Büşra ve Beyza öğretmenlerimize ulaştık.Daha ön gördükleri program süresinin yarısına bile varmadan kızımın okuması 3 kat hızlandı.Kitap okumayı sevmeyen kızımın elinden kitap düşmez oldu.Herkese bir anne olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (1) Hayır (0)
 • A
  11 Temmuz 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Büşra öğretmene internet aracılığı ile ulaştık. Oğlumuz 16 yaşında ve 10. Sınıf öğrencisi sınavlarda süreyi ayarlayamıyor ve istediği başarıyı yakalayamıyordu..Bu durum onu üzüyordu. Çözümü Büşra öğretmenin ilgisinde ve eğitiminde bulduk.İlerleyen zamanda bu eğitimin ayrıca odaklanma süresini de arttırdığına da şahit olduk. Çocuğu azimli ve istekli olan herkese,güzel ilişki kurma yeteneğine sahip Büşra öğretmeni tavsiye ederiz.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (2) Hayır (0)
 • K
  05 Temmuz 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Oğlumun okumasını normalin çok çok altındaydı dakikada 40-50 kelime okuyordu. Eğitim almaya başlamamızla 2 hafta da normal seviyesi ve kurs bitmeden 250-300 kelime seviyesi ulaştık. Çok teşekkür ederim Büşra Hocamıza.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (4) Hayır (0)
 • S
  15 Haziran 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Oğlum 4.sınıf öğrencisi. Ciddi bir hız problemimiz ve zaman sorunumuz vardı. Yeni nesil sorularda odaklanma sorunu yaşıyor uzunluğu sebebi ile okumak dahi istemiyordu. Büşra Hocam ve Beyza Hocam sayesinde tüm bu sorunlarımız geride kaldı. Oğlumun okuma hızı 3 katına çıktı. Artık soruları okumaktan, metinleri okumaktan kaçmıyor okuduğunu da çok iyi anlıyor. İşini başarıyla ve hepsinden önemlisi sevgiyle yapan çok değerli iki eğitimci. Çocuklarla iletişimleri, gözlem ve tespitleri, çözüm odaklı yaklaşımları muhteşem. İyi ki sizleri tanıdık :) Emekleriniz için sonsuz teşekkürler :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (3) Hayır (1)
 • F
  04 Haziran 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Büşra hocamıza emekleri için çok teşekkürler. Bizi kendi ailesi gibi gördü. Oğlumun okuma problemi çözülünce özgüveni yükseldi. Dikkati arttı anlaması gelişti. Herkese şiddetle tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (3) Hayır (0)
 • B
  24 Mart 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Büşra hanımın eğitimi ile ilgili yorumlarını okuyunca çok etkilendim tam aradığım bir eğitimci dedim ve aradım ilk fırsatta derslere başladık oğluma kitap okumak işkence gibi geliyordu şimdi ise okumak tam bir eğlenceye dönüştü. Derslerimizdeki başarının artması da ayrı bir keyif veriyor bize teşekkür ederiz Büşra öğretmenimiz....

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (5) Hayır (0)
 • H
  17 Şubat 2022 tarihinde yorum yaptı BÜŞRA ÇETİN HIZLI OKUMA KURSU Hızlı Okuma Kursu

  Kızım ilkokul 4.sınıf öğrencisi hızlı okuma kurşuna göndermek istiyor ancak henüz erken olup olmadığı hususunda tereddüt ediyordum Araştırmalarım sonucu Büşra hanımla görüşmeye karar verdim.İlk görüşmemizde Büşra hanımın canayakın ve güler yüzlü yaklaşımı içimi rahatlattı.Çocuğumun kişisel özelliklerini göz önünde bulundurarak hem sevecen hemde disiplinli bir kurs süreci yaşadılar.Kızım akşam eve geldiğinde okul ödevlerinden önce Büşra öğretmeninin verdiği ödevleri yapıyor ve ben Büşra öğretmene ödevlerimi aksatmamakta söz verdim diyordu.Büşra hanım belirlenen zamandan bağımsız olarak kızım için hedeflediği okuma hızında ulaşmadan kursu tamamlamadı. Tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz .Teşekkürler Büşra hanım ,Beyza hanım.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (4) Hayır (0)

Sonraki sayfa

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Bursa Nilüfer Cumhuriyet

Cumhuriyet Mah. Fatih Mehmet Sultan Bulvarı No:53/9 Nilüfer / Bursa

Toplu taşımaya yakın
Nilüfer Metro Durağı 100 m. uzaklıkta
Mesaj Gönder
Şimdi Ara

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2023

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.