İndirimli Fiyat

Son Tarih 25 Temmuz

Kalan Süre
Bu eğitime 25 Temmuz tarihine kadar kurs.com'a özel indirimle kayıt olun! Ön Kaydımı Yapmak İstiyorum

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

18 yaş ve üzeri herkes katılabilir.
En az 5 kişi olunca eğitim verilir.
Evet.Yapılan sınav sonucu 85 ve üzeri puan alan kursiyerlere Sağlık bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir. 3 yıl geçerlidir.
Eğitmenimiz hemşiredir. İlk yardımcı eğitimcinin eğitimine sahip bir eğitmendir.
Eğitim hem teorik hem uygulamalı eğitimdir.
İlk Yardım el kitabı tüm katılımcılara ücretsiz verilecektir. Eğitimin etkinliği ve değerlendirilmesi, eğitim öncesi ve sonrasında yapılacak sınavlarla ve anketlerle sağlanacaktır. Eğitimler interaktif eğitim teknikleri kullanılarak, maket, projektör, slayt vb eğitim materyalleri ile destekli, insan odaklıdır.
Eğitim Firma iseniz firmanıza ait eğitim salonu yada CESE AKADEMİ eğitim salonunda verilmektedir.

Kayıt ve Ödeme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ön kayıt veya tam kayıt yapabilirsiniz.

1. Ön Kayıt

Kayıt tutarının küçük bir kısmını ödeyerek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Kalan tutarı derse başladığınız zaman yaparsınız.
Ön kayıt yaparak yerinizi önceden ayırtmış olursunuz.
Böylece indirimi kaçırmaz, ileride olabilecek fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. Ön kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

2. Tam Kayıt

Ücretin tamamını ödeyerek tam kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tam kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

Endişelenmeyin

 • Kayıt olduğunuzda kurs.com iade güvencesinde olursunuz. İlk dersin sonunda memnun kalmazsanız ödediğiniz tutarın tamamını kurs.com'dan iade alırsınız.
 • Kurs.com'un bu eğitim için sunduğu tüm güvenceler her iki kayıt türü (ön kayıt ve tam kayıt) için geçerlidir.
Evet. Ders başlama tarihinden bir gün öncesine kadar kaydınızı iptal edebilir, kurs.com'a ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.
Hayır. Mümkün olan en düşük fiyatı alıyorsunuz - garanti ediyoruz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
Kurs.com'un güvenli ödeme sayfasından dilerseniz kredi kartınız ile vade farksız 9 taksitle dilerseniz de kurs.com'a havale/EFT yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ön kaydınızı yapmak için buraya tıklayın. Tam kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

Madde 16 – (Madde başlığı ile birlikte değişik madde 18.03.2004) Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış “İlkyardımcının bulundurulması zorunludur.”
 
İÇERİK : Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitim Müfredatı.

 • Giriş olay yeri değerlendirme,
 • Temel Yaşam Desteği ( Bebek),
 • Temel Yaşam Desteği ( Çocuk ve yetişkin),
 • Kanama ve yaralanmalarda ilk yardım,
 • Kırık çıkık ve burkulmalarda ilkyardım,
 • Zehirlenmelerde ilk yardım,
 • Boğulmalarda ilk yardım,
 • Solunum yolunda yabancı cisim kaçmasında ilk yardım,
 • Yanık ve donmalarda ilk yardım,
 • Elektrik çarpmalarında ilk yardım,
 • Bilinç bozukluğu ve medikal acillerde ilk yardım,
 • Hayvan ısırma – sokmalarında ilk yardım, hasta,
 • Yaralı ve kazazede taşıma teknikleri.


Otomatik Defibrilatör Cihazı Eğitimi
Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazı ani kalp durması (kardiyak arrest) anında, hastaya elektrik şoku (defibrilasyon) uygulamak üzere tasarlanmış hafif, kullanışlı hayat kurtarıcı bir tıbbi cihazdır. Otomatik defibrilatör cihazları tıbbi eğitimi olmayan ancak ilk yardım eğitimi almış herkes tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.
Otomatik eksternal defibrilatörler OED / AED cihazlarında gelişmiş EKG analiz yazılımı mevcut olup, EKG sinyali cihaz tarafından analiz edilir, ses ve görüntülü sistemle kullanıcı yönlendirilir. Bu nedenle kullanıcının kalp ritmini bilmesi gerekmez.

AED – otomatik eksternal defibrilatör cihazı ilk yardımcılar için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz olup olay yerine sağlık görevlilerinin yardımı ulaşıncaya kadar kullanılmaktadır.

Ani kalp durmasının tedavisi olan erken defibrilasyon uygulaması, kalbin yeniden dolaşımı sağlayabilecek bir ritimle atmasını sağlayabilir ve yaşam kurtarıcı olabilir….

Gelişmiş bazı ülkelerde stadyum, alışveriş merkezi, havaalanı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmiş otomatik eksternal defibrilatör cihazları bulundurma mecburiyeti vardır.
İdeal şartlar altında ACLS sertifikalı kişiler tarafından kullanılması doğru olan otomatik defibrilatör cihazları, gereği halinde içinde gelen talimatlar ve sesli yönlendirmeler sayesinde eğitimsiz kişiler tarafından da başarıyla kullanılabilmektedir.

Tam Otomatik Defibrilatör Nedir?
Tam otomatik eksternal defibrilatör cihazı; ritmi tanımlayarak gerektiğinde kullanıcıdan bağımsız şekilde otomatik olarak şok uygulanmasını sağlayan defibrilatör türüdür.

Yarı-Otomatik Defibrilatör Nedir? 
Yarı otomatik eksternal defibrilatör cihazı; ritmi tanımlayarak ses ya da görüntü sistemi ile kullanıcıyı yönlendirip nihai defibrilasyon uygulanmasını şok butonu ile kullanıcıya bırakan defibrilatör türüdür.

Otomatik Eksternal Defibrilatör Nasıl Kullanılır?
OED / AED otomatik defibrilatör cihazı tek kullanımlık pedlerin hastanın çıplak göğüs üzerine yapıştırılır. Ardından cihazın hasta kalp ritmini (EKG) analiz etmesi beklenir ve cihaz defibrilasyon (şok) tavsiye ediyorsa cihaz yarı otomatik ise “defibrilasyon” butonuna basarak; tam otomatik ise cihazın kendi kendine uygulaması ile gerçekleşir.

Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazını kimler kullanabilir?
AED otomatik eksternal defibrilatör cihazı, tıbbi eğitimi olmayan sadece ilk yardım eğitim bilgisine sahip olan herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Mükemmel dünyada herkes AED kullanımı (otomatik defibrilatör) ve CPR (kardiyopulmoner resüsitasyona) eğitimi almalıdır.

Otomatik defibrilatör kullanıcıyı görsel ve sesli komutlar ile yönlendirir ve yardımcı olur. Dünyada ambulans olay yerine ulaşma süresi ortalama10 – 12 dakikadır ve bu süre zarfında her geçen dakika çok önemlidir. Ani kalp durması geçiren bir kişinin AED ve CPR olmadan 10 dakika sonra hayatta kalma şansı çok düşüktür.

Erken Defibrilasyonun Önemi Nedir? 
Defibrilasyon, temel yaşam desteğinin bir parçasıdır; defibrilatör ile kalbe elektrik akımı vererek myokarddaki düzensiz titreşimleri sonlandırıp kalbin normal bir Şekilde çalışmasını sağlamaya yönelik hayat kurtaran bir işlemdir. VF veya nabızsız VT’de 20-30 sn içinde uygulanan defibrilasyon % 100’e yakınını sinüs ritmine çevirir. Her bir dakikalık gecikme, başarı Şansını % 10 kadar azaltır. 10 dakikalık gecikmede yaşam şansı % 0’a yakındır. VF ya da nabızsız VT’li kardiyak arrestin gelişmesinden sonra defibrilasyona kadar geçen her bir dakikada ölüm oranı % 7-10 artmaktadır. Defibrilasyona daha geç başlanması durumunda hastanın kurtulma şansı da azalmakta; kardiyopülmoner resüsitasyon ve defibrilasyona ilk 10 dakikadan sonra başlanması durumunda ortalama her 250 hastadan sadece biri kurtarılabilmektedir.

Kalp Krizi ve Ani Kalp durması Arasındaki Fark Nedir?
Temel olarak kalp krizi kalp kasının bir bölümünün o bölgeye yetersiz kan akışından dolayı ölmesi veya kalıcı hasara uğraması sonucu meydana gelir. Ani kalp durması ise kalbin normal ritimden anormal bir ritmine dönmesi demektir.
Dünya genelinde ani kalp durması sebebi ile ölüm sayısı;  meme kanseri, AIDS, akciğer kanseri gibi hastalıkların getirdiği toplam ölüm sayısından daha fazladır.

Kimler Ani Kalp Durması Riski Taşır ve Sebepleri?
Her yaş, cinsiyet, ırktan insanlar ani kalp durması riski taşırlar ancak bazı insan gruplarının ani kalp durması riskini diğer insanlardan daha fazla taşır.

 • 40 yaş üzeri erkekler
 • Menopozal kadınlar
 • Sigara içenler
 • Diyabet hastaları
 • Egzersiz eksikliği
 • Stres
 • Yüksek kolesterol

Kalp hastalığıAni kalp durması (kardiyak arrest) için en yaygın tedavi hangisidir?
Tek kelime ile ani kalp durması anında ventriküler fibrilasyon ve ventriküler taşikardi kurbanları için yegane kanıtlanmış tedavi “defibrilasyon” dur. Defibrilasyon için ise defibrilatör cihazı gerekmektedir.

Life-Point otomatik defibrilatör cihazı ile yanlışlıkla hastaya zarar verebilir miyim?
Şayet, AED otomatik eksternal defibrilatör cihazının sesli komutları yerine getirildiği takdirde HAYIR!  Otomatik defibrilatör cihazı sağlıklı EKG analizi sayesinde defibrilasyonu sadece gerekli durumlarda uygulanmak üzere tasarlanmıştır.
Life-Point AED defibrilatör cihazı ile kendime yada çevremdeki insanlara zarar verebilir miyim?
Şayet, AED otomatik eksternal defibrilatör cihazının sesli komutları yerine getirildiği takdirde HAYIR!   Temel prensip olarak otomatik defibrilatör cihazı şok (defibrilasyon) tavsiye ettiğinde, defibrilasyon öncesi hastaya dokunulmadığından ve herkesin güvende olduğundan emin olun. Life-Point Pro AED otomatik defibrilatör cihazı hastaya ne zaman güvenli bir şekilde dokunabileceğinizi sesli olarak bildirir.

Life-Point Pro AED defibrilatör cihazını yeni doğmuş yada çocuklarda kullanabilir miyim?

EVET! Ancak 1 yaşından büyük 8 yaşından küçük hastalar için pediatrik ped kullanılması gerekmektedir.

 • 0 – 1 Yaş – Defibrilasyon önerilmez
 • 1 – 8  yaş- –    25 Kg altındaki hastalar için pediatrik ped ile
 • 8 yaş ve üstü  –    25 Kg üzerindeki hastalar için yetişkin ped ile

Zaten bir Life-Point AED (otomatik defibrilatör) cihazınız var ise dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir?

 1. Life-Point otomatik defibrilatör cihazının periyodik olarak kendi kendini test etme özelliği vardır. Arıza veya olumsuz durum tespiti halinde cihaz üzerinde bulunan kırmızı uyarı işareti ile kullanıcı uyarılır. Bu sebepten ötürü Life-Point defibrilatör cihazınızı her zaman kolayca görülebilecek ve ihtiyaç durumunda kolayca ulaşılabilecek yere koyunuz.
 2. Düzenli olarak periyodik bakım ve kalibrasyonunu yaptırınız. Bu işlemler için sadece yetkili Life-Point servislerine başvurunuz
 3. Tüm tek kullanımlık ped, aksesuar ve bataryalarının orijinal olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde cihaz kullanım dışı kalabilir ve bu  bir hayata mal olabilir.
 4. Yetkili serviste Life-Point AED defibrilatör cihazının yazılımını güncelleyerek yeni resüstasyon kılavuzuna göre hazır tutunuz.

Otomatik eksternal defibrilatörler OED / AED Bulundurulması Gereken Yerler?

 • Aile Sağlığı Merkezleri
 • Sağlık Ocakları
 • Hasta Nakil Ambulansları
 • Tüm amatör ve profesyonel spor kulüpleri
 • Spor Salonları
 • Okullar
 • Alışveriş merkezleri
 • Havaalanları ve uçaklar
 • Oteller
 • Devlet daireleri
 • Stadyumlar
 • Golf Sahaları
 • İbadethaneler
 • Plajlar, havuzlar
 • Restoranlar
 • Tren, otobüs ve metro istasyonları
 • Kırsal kesim ve köyler
 • Polis ve İtfaiye araçları
 • Apartman siteleri
 • Kurtarma hizmetleri

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı Fiyat Açıklaması Kurs.com'a Özel Kayıt Seçenekleri %5 İndirim
1 Gün (4 Saat) 1 x 300 TL Otomatik Defibrilatör Cihazı Eğitimi 50 TL ödeyerek Ön Kaydını Yap 285 TL ödeyerek Tam Kaydını Yap
2 Gün (16 Saat) 2 x 150 TL İlk Yardım Eğitimi 50 TL ödeyerek Ön Kaydını Yap 285 TL ödeyerek Tam Kaydını Yap

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

1 gün 4 saat eğitim verilir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 17:00
Salı 9:00 - 17:00
Çarşamba 9:00 - 17:00
Perşembe 9:00 - 17:00
Cuma 9:00 - 17:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 17:00
Pazar 9:00 - 17:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Bursa Nilüfer İhsaniye

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir