İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Gitar Eğitimi

Firma ÇETİN BİLGİN MÜZİK ATÖLYESİ
Web Adresi cetinbilgin.kurs.com
Yer
İncelenme 595 kişi bu kursu inceledi
Üyelik Yeni Mağaza
380 TL

Detaylı bilgi için lütfen arayınız

0850 304 24 67

Her yaştan herkes bir enstruman çalabilir. Yaş, cinsiyet farkı olmaksızın. Enstruman çalmak için yetenek gerekmez. Önemli olan o enstrumanı sevmek, özveri dikkatle çalışmaktır. Başlangıçta 15 ile 20 dakika arası bir çalışma yeterlidir.Seviyeniz ilerledikçe motive olup daha fazla vakit ayırmak isteyeceksiniz. Benim için herşeyden önce hedef, öğrencinin gitarı severek çalmasıdır. Kendi yazmış olduğum gitar metodunu kullanmakla birlikte destek olarak bakşa kitapları ve tanınmış şarkıların, (bilgisayar, mobil) oyunların müziklerinin gitar düzenlemelerini de kullanıyorum. Her ne kadar çok şey öğrenmiş olsam da eğitimimde öğrenciyi gitardan soğutacak ( Arenas , Jean Maurice Mourat gibi) 100 'lerce yıllık eski nesil ve bu topraklara ait olmayan metot kitaplarından uzak durmaya çalışıyorum. 

Önceden Çalıştığı Okullar:

  • Enka Okulları
  • Doremusic Akademi (Kurucularından)

Özgeçmiş:

Ege üniv. Fizik Bölümü ve West London Conservatoire (Gitar Resitalistliği) mezunuyum. Uzun yıllar Erkan Oğur, Ricardo Moyano ve Ilgaz Benekay ile çalıştım. Atatürk Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey gibi konser salonlarında solo klasik müzik resitalleri verdim. 2016 yılında Bilkent üniversitesinde Şef Allesandro Cedrone yönetiminde yazmış olduğum Gitar Konçerto'sunun dünya prömiyeri yapıldı. Eğitmenliğimin dışında gitar için düzenlemeler, besteler, tiyatro ve sinema için müzikler üretmekteyim. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ege üniv. Fizik Bölümü ve West London Conservatoire (Gitar Resitalistliği) mezunuyum. Uzun yıllar Erkan Oğur, Ricardo Moyano ve Ilgaz Benekay ile çalıştım. Atatürk Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey gibi konser salonlarında solo klasik müzik resitalleri verdim. 2016 yılında Bilkent üniversitesinde Şef Allesandro Cedrone yönetiminde yazmış olduğum Gitar Konçerto sunun dünya prömiyeri yapıldı. Eğitmenliğimin dışında gitar için düzenlemeler, besteler, tiyatro ve sinema için müzikler üretmekteyim. 
Herkez her yaşta gitara başlayabilir. Yaş veya yetenek ile ilgisi yoktur. Ama gitara başlama yaşı en erken 7 yada 8 olabilir. Öncesinde önerim piano ve orff eğitimi alınmasıdır. Bu da zorunlu değildir ama faydalıdır.10 yaş altı öğrencilerim ile çalışırken değişik bir metot uyguluyorum. Kendi yazdığım gitar metot kitabını kullanıyorum. ( Yeni başlayanlara bu kitabı hediye ediyorum. ) Eğer kullandığım metotları merak ederseniz iletişime geçtiğinizde uzun uzun açıklayabilirim.
Hayır tırnak gerekli değildir. Gitar tekniği gelişimi, deneyimler ve elimizdekilerle (yani sınırlarımız ve imkanlarımızla) alakalıdır. Tekniğimizi olurturmak için elimizde ne varsa onu kullanırız. Yenmiş tırnaklarla da gitar çalabilirsiniz. Ellerinizden birinde bir sakatlık varsa, parmaklarınız yoksa veya bunların dışında çalmanıza engel olabilecek ne varsa bunlar sizin tekniğinizin temelini oluşturur. Alternatif öğrenme teknikleri geliştirilebilir.Bir öğrencimin eli yoktu ama şu an çalabiliyor.
Geleneksel olarak yaygın olmasada isterseniz çalabilirsiniz. Yada tam tersi elektro gitarı elinizle çalabilirsiniz. Çok fazla başarılı gitarist mevcut. Örnek olarak : Al Di Meola , Rithcie Kotzen, Joe Pass

Bu Kurs için henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Mağazanın Tüm Kursları Mağazaya Git

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
1 Ay (4 Saat) 1 x 380 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 12:00 - 21:00
Salı 12:00 - 21:00
Çarşamba 12:00 - 21:00
Perşembe 12:00 - 21:00
Cuma 12:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 20:00
Pazar 12:00 - 18:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İstanbul Bakırköy Kartaltepe

Bakırköy / İstanbul

Gitar KURSUNDA FIRSAT ARAYIN VEYA MESAJ GÖNDERİN ACELE EDİN - FIRSATI KAÇIRMAYIN
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul