İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Dikkat Geliştirme

Firma Çocuk Filozoflar Akademisi
Web Adresi cocukfilozoflar.kurs.com
Yer
220 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim bireysel seanslar şeklinde uygulanır.
Ders süresi 45 dakikadır.
"Çoğu kez işleri ve etkinlikleri düzene koymakta güçlük çekerler, dağınık ve düzensiz çalışırlar, günlük etkinlikleri yaparken unutkandırlar."
HAYIR. İLAÇ TEDAVİSİNİN YANINDA ÖZEL EĞİTİM YÖNTEMLERİNİN UYGULANDIĞI BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM DESTEĞİ DE ALMAK GEREKİR.
-DETAYLARA DİKKAT ETMEME. -UZUN SÜRE KONSANTRASYON GEREKTİREN İŞLERDEN KAÇINMA. -YAPILMASI GEREKEN İŞLERİ SÜREKLİ ERTELEME.
Gereken özel eğitim yöntemleri ve çalışmaları uygulanarak çocuğun dikkat süresi uzatılabilir.
Her Dikkat Eksikliği yaşayan çocuk Disleksi dir demek doğru değildir. Ancak ikisinin birlikte görülme oranı%30 civarındadır.
Yönergeleri takip etmekte zorlanırlar. Sıra beklerken sabırsız davranırlar.
KİŞİNİN ZAMANI YÖNETEBİLMESİNİ SAĞLAR. KİŞİ KENDİSİNE VERİLEN SORUMLULUKLARI ZAMANINDA TAMAMLAYABİLİR.
-ZAMAN PLANLAMASI YAPMAK -HEDEF BELİRLEMEK -YAPILAN İŞLERİ LİSTEDEN ÇIKARMAK -MOTİVASYON ÇALIŞMASI YAPMAK
-Uzun yazıları okumaktan sıkılırlar. -Oyun veya ders sırasında verilen etkinlikleri yaparken zorlanırlar. -Ellerini ayaklarını sabit tutmakta zorlanırlar. -
Çocukların okul öncesi dönemde dikkat eksiğine sahip oluşu; o yaş dönemlerindeki gelişimsel özelliklerinden dolayı normal bir süreç olduğu ve bu doğal gelişim süreci dikkat eksikliği tanısı konulmasını güçleştirmektedir. Bu durumdan dolayı çocukların okul çağında 6-12 yaş aralığında konulur.
Dikkat Eksikliğinin sebebi henüz bilinmemekle birlikte yapılan çalışmalara göre genetik ve biyolojik kökenli olduğu tespit edilmiştir. Dikkat Eksikliği sonradan oluşan veya psikolojik temelli bir bozukluk değildir. Çevresel faktörlerden kaynaklanmaz. Çevresel faktörler sadece kişinin yaşadığı durumun şiddetini arttırır ya da azaltır.
Dikkat Eksikliği tedavisinde ilacın belirli bir noktaya kadar işe yaradığı ancak belirli bir noktadan sonra ise yetersiz kaldığı bilinmektedir.Yaşadığı dikkat eksikliği sebebi ile eğitim hayatında yaşıtlarından geri kalan çocukların bu durum ile ilgili bir destek almaları gerekmektedir. Çünkü ilaç o an ile ilgili bir iyileşme sağlarken çocuğun önceki yıllardaki zorluklarını telafi etmez. Bu tür zorluk yaşayan çocuklara önerilen psiko-eğitimsel bir destektir.
Dikkat eksikliği olan çocuklar arkadaşlık ilişkilerinde zorlanırlar. Ortama uygun davranış göstermedikleri için öğretmenleri veya ailesi tarafından anlaşılamayabilir. Dikkat eksikliğine bağlı unutkanlığı sebebi ile etrafındaki kişilerden sürekli uyarı alırlar. Bu yüzden çocuk ailesinin ve öğretmenlerinin beklentisini karşılayamadığını hisseder. Bu nedenle çocuğun özgüveni azalabilir. Etrafında olup bitenleri takip edemedikleri için, oyunları takip edemedikleri için dışlanırlar.

Dikkat Eksiliği ve Hiperaktivite bozukluğu olan çocuklara akademik destek programı şeklinde uygulanır. Bu zorluğu yaşayan çocuklarla özel eğitim yöntemleri kullanılarak çalışılır. Eğitimi özel eğitim alanında yetişmiş psikologlar yürütür. 

 

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
1 Gün (1 Saat) 1 x 220 TL

Başlama Tarihleri

20 Kasım 2018 Salı (Şişli İstanbul)
21 Kasım 2018 Çarşamba (Şişli İstanbul)
22 Kasım 2018 Perşembe (Şişli İstanbul)

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 10:00 - 7:00
Çarşamba 10:00 - 7:00
Perşembe 10:00 - 7:00
Cuma 10:00 - 7:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Halaskargazi

Rumeli Cd. Panter Apt. No: 69 Kat:4 D:4 Nişantaşı / Osmanbey

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul