İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Çocuğunuzda Dikkat Eksikliği Sorunu Varsa Hemen Tıklayın!

Firma Çocuk Filozoflar Akademisi
Web Adresi cocukfilozoflar.kurs.com
Yer
%12 indirim 250 TL 220 TL

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Eğitimlerimiz 4-16 yaş arası tüm çocuklara verilmektedir

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hiperaktivite bir öğrenme bozukluğu değil, öğrenmeyi bozan bir davranış sorunudur. Bir başka deyişle, hiperaktivite davranış sorunlarına olabilen bir “huy” özelliğidir. Bu huy özelliğini taşıyan çocukların beyinsel Hiperaktif çocuklar gereğinden fazla hareketlidirler, düşünmeden davranır ve dikkatlerini (ilgilerini çekmeyen konularda) birkaç dakikadan fazla yoğunlaştıramazlar. Hiperaktivite okul çağındaki çocukların %3-5’inde bulunan ve erkek çocuklarda daha fazla rastlanan bir problemdir. Hipe
*Yerinde duramaz, *Oturması gerektiği halde oturamaz, *Yerli yersiz koşup tırmanır, *Yönergeleri başından sonuna kadar takip edemez, *Dikkatini yaptığı işe veya oyuna vermekte zorlanır,
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite yaşayan çocukların dikkat süresi ve yoğunluğu yaşıtlarından daha kısadır.Herhangi bir konuya odaklanmada güçlük çekerler.
Toplumda görülme sıklığı %5-7 gibi çok yüksek orandadır, çocuklukta başlayıp %60-70 oranında, yetişkinlikte de devam edebilen bir rahatsızlıktır.
DEHB olan çocukların kullandıkları uyarıcı ilaçlar sayesinde dikkatlerinde kısa süreli artış gözlemlenecektir. Bununla beraber çocuğa özel eğitim desteği verilirse, çocuk ders çalışma alışkanlığı kazanacak ve uzun vadede sorumluluk duygusu gelişecektir.
Dikkat süresinin ve yoğunluğunun kişinin yaşına göre olması gerekenden az olmasıdır. Dikkatin kolayca dağılması, dağınıklık, unutkanlık, eşyaları kaybetme gibi belirtilerle kendini gösterir.
İlk önce uzman bir kişi tarafından değerlendirme yapılır. Gerekli durumlarda ilaç tedavisine başlanır. İlaç tedavisinin yanında çocuğa mutlaka uzman bir eğitimci tarafından özel eğitim desteği verilmelidir. Böylece çocuk konsantrasyonunu uzun süreli tutmayı öğrenir.
Hiperaktivite olarak da bilinen Dikkat Eksikliği-Aşırı Hareketlilik Bozukluğu olan çocuklar davranışlarını kontrol etmekte zorlanırlar. Bu kontrol zorluğu arkadaş ve aile ilişkilerinde sorunlara, okulda başarısızlığa sebep olabilir.
DEHB bireyin yaşına ve gelişim düzeyine uygun dikkat becerilerine sahip olmaması; yani dikkatini toplama ve sürdürme zorluğu, dikkatinin kolayca dağılabilmesi, aşırı hareketlilik (hiperaktivite), istekleri erteleyememe (dürtüsellik) gibi sorunlarla kendini gösterir.
Konsantrasyon, bütün dikkatin tek bir noktaya toplanması demektir. Konsantrasyon süresi kişiden kişiye değişmektedir. Aynıca aynı kişide yapılan işe göre de farklılıklar olabilir.
*Dış seslerden veya önemsiz birtakım şeylerden etkilenip asıl yapılan işten kopmak. *Konsantrasyon gerektiren işlerden kaçınırlar.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Çocuk Filozoflar Akademisi

Konsantrasyon Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Gün (1 Saat) 1 x 250 TL 1 x 220 TL Kazancınız: 30 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 18:30
Salı 9:00 - 18:30
Çarşamba 9:00 - 18:30
Perşembe 9:00 - 18:30
Cuma 9:00 - 18:30
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Çocuk Filozoflar Akademisi

Konsantrasyon Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Halaskargazi

Rumeli Cd. Panter Apt. No: 69 Kat:4 D:4 Nişantaşı / Osmanbey

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul