İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Çocuğunuzda Dikkat Eksikliği Sorunu Varsa Hemen Tıklayın!

Firma Çocuk Filozoflar Akademisi
Web Adresi cocukfilozoflar.kurs.com
Yer
İncelenme 2.228 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 6. YIL
%12 indirim 250 TL 220 TL

Eğitimlerimiz 4-16 yaş arası tüm çocuklara verilmektedir. Okulda dikkat sorunu olan, odaklanmakta zorlanan, sınavlarda zamanı yönetemeyen tüm çocuklar için uygun bir eğitimdir. Eğitim süresi boyunca çocuklara: yönerge takibi, mantık yürütme, eş zamanlı işlem becerisi, zaman yönetimi gibi becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.  

Sıkça Sorulan Sorular

Hiperaktivite bir öğrenme bozukluğu değil, öğrenmeyi bozan bir davranış sorunudur. Bir başka deyişle, hiperaktivite davranış sorunlarına olabilen bir “huy” özelliğidir. Bu huy özelliğini taşıyan çocukların beyinsel Hiperaktif çocuklar gereğinden fazla hareketlidirler, düşünmeden davranır ve dikkatlerini (ilgilerini çekmeyen konularda) birkaç dakikadan fazla yoğunlaştıramazlar. Hiperaktivite okul çağındaki çocukların %3-5’inde bulunan ve erkek çocuklarda daha fazla rastlanan bir problemdir. Hipe
*Yerinde duramaz, *Oturması gerektiği halde oturamaz, *Yerli yersiz koşup tırmanır, *Yönergeleri başından sonuna kadar takip edemez, *Dikkatini yaptığı işe veya oyuna vermekte zorlanır,
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite yaşayan çocukların dikkat süresi ve yoğunluğu yaşıtlarından daha kısadır.Herhangi bir konuya odaklanmada güçlük çekerler.
Toplumda görülme sıklığı %5-7 gibi çok yüksek orandadır, çocuklukta başlayıp %60-70 oranında, yetişkinlikte de devam edebilen bir rahatsızlıktır.
DEHB olan çocukların kullandıkları uyarıcı ilaçlar sayesinde dikkatlerinde kısa süreli artış gözlemlenecektir. Bununla beraber çocuğa özel eğitim desteği verilirse, çocuk ders çalışma alışkanlığı kazanacak ve uzun vadede sorumluluk duygusu gelişecektir.
Dikkat süresinin ve yoğunluğunun kişinin yaşına göre olması gerekenden az olmasıdır. Dikkatin kolayca dağılması, dağınıklık, unutkanlık, eşyaları kaybetme gibi belirtilerle kendini gösterir.
İlk önce uzman bir kişi tarafından değerlendirme yapılır. Gerekli durumlarda ilaç tedavisine başlanır. İlaç tedavisinin yanında çocuğa mutlaka uzman bir eğitimci tarafından özel eğitim desteği verilmelidir. Böylece çocuk konsantrasyonunu uzun süreli tutmayı öğrenir.
Hiperaktivite olarak da bilinen Dikkat Eksikliği-Aşırı Hareketlilik Bozukluğu olan çocuklar davranışlarını kontrol etmekte zorlanırlar. Bu kontrol zorluğu arkadaş ve aile ilişkilerinde sorunlara, okulda başarısızlığa sebep olabilir.
DEHB bireyin yaşına ve gelişim düzeyine uygun dikkat becerilerine sahip olmaması; yani dikkatini toplama ve sürdürme zorluğu, dikkatinin kolayca dağılabilmesi, aşırı hareketlilik (hiperaktivite), istekleri erteleyememe (dürtüsellik) gibi sorunlarla kendini gösterir.
Konsantrasyon, bütün dikkatin tek bir noktaya toplanması demektir. Konsantrasyon süresi kişiden kişiye değişmektedir. Aynıca aynı kişide yapılan işe göre de farklılıklar olabilir.
*Dış seslerden veya önemsiz birtakım şeylerden etkilenip asıl yapılan işten kopmak. *Konsantrasyon gerektiren işlerden kaçınırlar.
Öncelikle çocuğun zamanı yönetememesinin nedeni araştırılmalıdır. Gerekli testler ve görüşmeler yapıldıktan sonra eğer gerekiyorsa bireysel seanslarla çocuğa uygun eğitim verilmelidir. Zaman zaman çocuğun zamanı yönetme problemi sadece grup içerisinde, oyunlar sırasında ortaya çıkıyor. Böyle bir durumda çocuk grup programına dahil edilip bu beceriyi kazanabilir.
1) Günlük yapacağı işleri bir plan çerçevesine koyun 2) Günlük elektronik alet kullanım süresini kısıtlayın 3) Mutlaka bir spora yönlendirin 4) Onu motive edecek sözcükler kullanın 5) Görsel ve motor algılarını destekleyecek aktivite ve oyunlar oynatın
Konsantrasyon eksikliği olan bir birey ancak yapılacak iş çok acil olduğu zaman motive olabilir ve ertelemez. Onun dışında hemen hemen her işi erteledikleri görülür. Bunun dışında bazı bilgileri çok iyi akıllarında tutmalarına bazen bazılarını çok çabuk unuturlar. Özellikle konuşurken zaman zaman ne söyleyeceklerini unuttukları görülür.
Öncelikle çocuğunuzda odaklanamama, konsantre olmada güçlük gibi belirtiler görüyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmalısınız. Konsantrasyon arttırmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlar zaman zaman ilaç olabilmekte, zaman zaman da bireysel eğitimsel destek olmaktadır. Ayrıca konsantrasyonla ilgili son yıllarda grup çalışmaları da sıklıkla yapılmaya başlanmıştır.
-Uyku sorunları -Motivasyon kaybı -Nörogelişimsel sorunlar -Stres, kaygı gibi psikolojik faktörler
Çevredeki uyaranlara rağmen odaklanabilme ve bu odağı sürdürebilme yeteneği olarak tanımlanır.
6 yaşındaki bir çocuğun dikkat süresi 30 dakikadır.
Bir çocuğun konsantrasyon süresini ölçmek için çeşitli testler bulunmaktadır. Bu testleri ancak alanında uzman kişiler yapabilmektedir.
Dikkat geliştirme setleri, dikkat oyunları gibi egzersizler evde yaptırılabilir.

Bu Kurs için henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Mağazanın Tüm Kursları Mağazaya Git

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Gün (1 Saat) 1 x 250 TL 1 x 220 TL Kazancınız: 30 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 18:30
Salı 9:00 - 18:30
Çarşamba 9:00 - 18:30
Perşembe 9:00 - 18:30
Cuma 9:00 - 18:30
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar 9:00 - 17:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Halaskargazi

Rumeli Cd. Panter Apt. No: 69 Kat:4 D:4 Nişantaşı / Osmanbey

% 12 İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN ACELE EDİN - FIRSATI KAÇIRMAYIN
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020

Bana Kurs Bul