İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Çocuklar için kişisel gelişim programı

Firma Çocuk Filozoflar Akademisi
Web Adresi cocukfilozoflar.kurs.com
Yer
İncelenme 2.401 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 5. YIL
%20 indirim 1.000 TL 800 TL

7 modülden oluşan bir programdır. Programımız akademisyenler, bilim adamları, sanatçılar ve psikologlar tarafından hazırlanmıştır.
 

Ayrıca ;

Eğitimlerimiz 4-12 yaş arası tüm çocuklara verilmektedir.
Bu eğitimde ulaşılmak istenen,çocukların felsefe, bilim, sanat, tarih, coğrafya ve kültürel alandaki önemli noktaları uygulamalı olarak öğrenmesidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk filozofları birkaç kelimeyle tarif etmek gerekirse; “ Çocuklar İçin Kişilik Gelişim Programı” diyebiliriz. Hedefimiz çocukları belli bir entelektüel seviyeye getirip her alanda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.
7 modülden oluşan bir eğitim sistemimiz var. Programımızda bilim, felsefe, teknoloji, hobi, müzik, resim, kültür, zaman yönetimi gibi konular ağır basmaktadır. Program eğitimciler, psikologlar, felsefeciler, bilim insanları ve sanatçılar tarafından oluşturulmuştur.
Çocuğa bir kapı açarsanız o kapıdan yürümek zorunda hisseder kendini, iki kapı açarsanız ikisinden birini seçmek zorunda kalır. Biz bu sınırı ve zorunluluğu ortadan kaldırarak çocuğa birçok kapı açtık. Birkaç alanla sınırlı tutmayıp her alanı gösterme ve öğretme yoluna girdik.
5-11 yaş gruplarını kapsayan bir eğitimdir.
Eğitim 12 hafta sürmektedir.
Çocuklar bu eğitim süresinde çekingen kişilik özelliklerini bir kenara bırakıp kendilerini daha rahat ifade etme fırsatı bulabiliyor.
Çocuk mutlaka bir gruba dahil edilmelidir. Grup içerisinde kişiye aktif olacağı roller verilmelidir.
Sosyal beceri eğitimi sosyal olarak kabul gören davranışların kazandırılmasında etkin rol oynarken aynı zamanda çocukların arkadaşlık ilişkilerinin gelişimine ve sosyal-duygusal gelişimlerine de katkı sağlamaktadır.Yapılan araştırmalarda drama temelli sosyal beceri çalışmalarının çocukların girişimcilik davranışı üzerinde olumlu ve kalıcı bir etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Sosyal beceri eğitiminin ilerleyen yaşlarda da sosyal ilişkilerde yeterli ve sağlıklı bir birey olmadaki payı büyüktür.
Çocuklar oynadıkları oyunlar sayesinde yeteneklerine ve zevklerine göre hoşlandıkları hobileri şekillendirirler. İlerleyen gelisim dönemlerinde bu durum onların meslek, arkadaş seçimlerine yansır ve kendileri için mutlu oldukları zamanları yaratmalarına, iyi bir yaşam tarzı oluşturmalarına yardımcı olur.
Anne-baba tutumları çocuğun sosyal ve kişilik gelişiminde etkin bir şekilde rol oynar. Bu tutumlara paralel olarak çocuklar birçok davranış kazanırlar. Bu nedenle ebeveynlerin tutumlarını belirlerken dikkatli olmaları ve çocuğun gelişim özelliklerini göz önünde bulundurmaları önemlidir.
Çocuğunuzla birlikte olduğunuz zamanlar yalnızca bedenen değil ruhen de çocuğunuzla birlikte olmanız önemlidir. Bu onunla olduğunuz zaman suresince sadece ona odaklanmak demektir. Birlikte kitap okumak, bir araya gelip en azından bir öğün yemeği birlikte yiyebilmek, birlikte oyun oynamak, sinemaya gitmek kaliteli zaman geçirmenin en güzel yollarındandır.

Bu Kurs için henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Mağazanın Tüm Kursları Mağazaya Git

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Ay (8 Saat) 1 x 1000 TL 1 x 800 TL Kazancınız: 200 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 14:00 - 16:00 13:00 - 15:00
Pazar

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İstanbul Şişli Halaskargazi

Rumeli Cd. Panter Apt. No: 69 Kat:4 D:4 Nişantaşı / Osmanbey

% 20 İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN ACELE EDİN - FIRSATI KAÇIRMAYIN
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul