İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Stres Yönetimi

Firma Çocuk Filozoflar Akademisi
Web Adresi cocukfilozoflar.kurs.com
Yer
İncelenme 1.143 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 5. YIL
%12 indirim 250 TL 220 TL

Modern hayatın getirmiş olduğu, yoğun çalışma saatleri, okul, sınavlar kişilerde stres hormonunun seviyesini yükseltmektedir. Buna bağlı kişiler fiziksel ve psikolojik bazı örselenmeler yaşamaktadır. Tüm bunlarla baş etmede sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

 Stresin birçok sebebi olmakla birlikte, sınava hazırlanan öğrencilerin birçoğunun stres kaynağı belirsizliktir.  belirsizlik kaygıyı arttıran bir durumdur. Öncelikle sınav yılındaki öğrencilerin stres sebebi araştırılırken hedeflerinin olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Stres ile baş etmek isteyen her birey eğitimden yararlanabilir.
Stres: gergin olma durumudur. Dışarıdan gelen tehdit içerikli uyaranlara karşı verilen tepkidir.
Stresin birçok sebebi olmakla birlikte, sınava hazırlanan öğrencilerin birçoğunun stres kaynağı belirsizliktir. belirsizlik kaygıyı arttıran bir durumdur. Öncelikle sınav yılındaki öğrencilerin stres sebebi araştırılırken hedeflerinin olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır.
Çocuk veya ergenle yapılan birebir görüşmenin ardından bir psikolojik danışmanlık programı belirleniyor. Uygulanan bu danışmanlığın yanında çocuğun erteleme davranışı ortadan kaldırılıyor, zamanı yönetebilme becerisi kazandırılıyor.
-Unutkanlık -Konsantrasyonun azalması -Karar vermede güçlük -Organize olmada güçlük -Endişeli ve kaygılı olma hali -Sosyal ilişkilerde azalma
Sınavlara karşı hissedilen endişe, korku gibi duyguların yanında, sınavlarda düşük performans göstereceğine dair olan algı olarak bilinir.
Stres veya kaygı her zaman olumsuz bir durumun göstergesi olmayabilir. Stres güdüleyici bir etkiye sahiptir. Sınav öncesinde öğrencilerin kaygı duyması gayet doğaldır. Hatta bu kaygı öğrenciyi çalışmaya karşı motive eder. Ancak burada sorun kaygının kişinin günlük hayatını etkileyecek derecede onu etkisi altına almasıdır. Böyle bir durumdan mutlaka bir uzmandan destek alınmalıdır.
Öncelikle çocuğunuz sınava girmeden önce onun günlük hayatında değişiklikler yapmaya çalışmayın. Onu farklı egzersizlere yönlendirmeyin. Uyku düzenini değiştirmeyin. Kötü olayları anlatan kişilerden uzak tutun. Negatif düşünceler yerine pozitif şeylerle ona yaklaşın. Daha önce sınava girmiş olan kişilerle konuşturun, onların deneyimlerinden yararlanın. Ama bu konuştuğu kişi onun güvendiği ve onu yanılmayacağından emin olduğu birisi olmalı.
Kişinin kaygısı yükseldiğinde nefes alıp vermesi değişir, hızlanır. Kalp atışları artar. Fizyolojik olarak bununla karşı karşıya kalan birey daha da kaygılanır. Böyle durumlarda kişiye nefesini nasıl kontrol altında tutacağı ile ilgili bilgiler öğretilmelidir.
Çocuklar kendilerini güvende hissetmek ve desteklenmek isterler. Bu yüzden çocuğunuza hedef koyarken onun yanında olup hedef koymasına yardımcı olun. Süreci takip edebileceği bir liste hazırlayın. Koyduğunuz hedefler ve yapılanlarla ilgili düzenli konuşmalar yapın. Gerçekleştirilen hedefin yanına işaret koyun. Çocuğunuz hedeflerini gerçekleştirmek için görevlerini yerine getiriyorsa onu ödüllendirin, birlikte kutlayın.
İlk yapılması gereken çocuğun ders çalışmaya karar vermesidir. Ardından hangi gün hangi dersi çalışacak, bunun süresi ne olacak gibi etkenlerin belirlenir. Çocuk mutlaka her gün görebileceği bir programa bunları kayıt etmelidir. Genellikle günlük program yapılıp, haftalık olarak değerlendirilmesi önerilir. Bu günlük programların içinde çocuğun ders çalışacağı zamanlar dışında eğlenip dinleneceği zamanların olmasına da dikkat edilmelidir.

Bu Kurs için henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Mağazanın Tüm Kursları Mağazaya Git

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Gün (1 Saat) 1 x 250 TL 1 x 220 TL Kazancınız: 30 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 9:00 - 19:00
Çarşamba 9:00 - 19:00
Perşembe 9:00 - 19:00
Cuma 9:00 - 19:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 19:00
Pazar 9:00 - 17:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Halaskargazi

Rumeli Cd. Panter Apt. No: 69 Kat:4 D:4 Nişantaşı / Osmanbey

% 12 İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN ACELE EDİN - FIRSATI KAÇIRMAYIN
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul