İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Bale Kursu Kayıtlarımız Devam Ediyor...

Firma Ferit Ginol Kültür ve Sanat Merkezi
Web Adresi feritginol.kurs.com
Yer
350 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

sınıflarımız maksimum 12 kişiliktir
Öğrencinin gelişimine göre 3-5 yaş arası bale hazırlık sınıfı,5-Üst yaş sınırı olmayıp yaş gruplarına ayrılarak sınıf hazırlanır.Üst yaş sınırının olmaması Yetişkin Bale Eğitiminin Avrupa Standartlarına uygun şekilde verilmesinden kaynaklıdır.
Evet.Her sene sonunda Ferit Ginol KSM öğrencilerinden oluşan 500+ Kişilik Salonlarda muhteşem bir gösteri yapıyoruz.
Klasik balenin temelinde, kişinin hem zihninin hem de vücut yapısının disipline edilmesi vardır. Bu bakımdan bale, çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine büyük fayda sağlayan bir sanat dalıdır.
  • Bale eğitimleri klasik müzik eşliğinde yapılır. Bu durum çocuğun, müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar. Bu sayede çocuk, müziğe nasıl eşlik etmesi gerektiğini öğrenir.
  • Bale eğitiminde, vücut çok önemlidir. Bu nedenle bale yapılmadan önce mutlaka esneme hareketleri yapılmalıdır. Aksi durumda kaslar yırtılabilir veya vücutta incinmeler meydana gelebilir. Bale eğitiminde yapılan hareketlerde vücut, uzatılarak çalışılır. Bu durum, çocuğun kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur.
  •  Bale, büyük bir disiplin gerektirir. Bu koşulla birlikte bale eğitimi alan çocuk, öğrendiği disiplini hayatının her alanında uygulamaya başlar.
  • Çocuklar balede belli masal karakterlerini canlandırırlar. Masallarda ve hikâyelerde yer almak, hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlar.
  • Bale eğitimi sırasında yapılan vücut hareketleri, içe basma, taban düşüklüğü, hafif omurga eğrilikleri gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici rol oynar.
  • Çocuğun duruşu düzelir, esnek bir vücut yapısı oluşur.
  • Klasik bale adımlarının belirli bir düzen ve ölçü içerisinde öğrenilmesi, çocuğun el-kol-bacak koordinasyonu kurmasını sağlar.
  • Bale eğitimi alan çocuk sağlıklı beslenmeyi öğrenir, güçlü bir bünye kazanır, bağışıklık sistemi güçlenir.
  •  Bale eğitimi alan çocuk, özgüven sahibi olur ve hayat boyu kendini çevreye karşı daha iyi ifade eder.
Bale dersleri haftada 2 ders olup yaş gruplarına ayrılmış sınıflarda ,Devlet Operada Kadrosu bulunan Devlet Sanatçısı Bale Eğitmeni tarından verilmektedir. Bale dersleri 5 yaşından itibaren başlar.Kurumumuzda Gaziantep’de bir ilk olan Yetişkin bale derslerimizde mevcuttur.Yetişkin Bale sınıfımızda üst yaş sınırımız yoktur.Bale yapmak içinizde ukde kaldıysa şimdi bale yapmamanız için hiçbir sebebiniz kalmadı.

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
1 Ay (8 Saat) 1 x 350 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Gaziantep Şehitkamil Güvenevler

Güvenevler Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cad. Zeynep Apartmanı No 6 Şehitkamil /Gaziantep

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul