İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Uzman Eğitmenler Eşliğinde Fransızcayı Öğrenin!

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı English Park
Web Adresi englishpark.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
%18 indirim 110 TL 90 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransızca dil eğitimi kurumumuzda sınıf eğitiminden çok bire bir ders şeklinde ilerlemektedir. Ayrıca özel grup ya da şirketlere özel gruplar oluşturularak da eğitimler verilebilmektedir. Sınıf kontenjanı oluşması durumunda sınıf içi eğitimde alabilirsiniz tabi ki.
Kurumumuzda Fransızca birebir ve grup dersi olarak eğitim verilmektedir. Sınıf eğitimi verebilmemiz için minimum 8 kişi, maksimum ise 14 kişi barajımız bulunmaktadır. Bire bir eğitimlerde dilediğiniz vakit derslere başlayabilirsiniz.
Fransızca eğitimi bizde tüm dünyada kabul gören ve Avrupa Dil Portfolyosu çerçevesinde 6 seviye üzerinden verilmektedir. Kurumumuzda bir seviye 2 kur ve 100 saat şeklinde verilmektedir.
Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı na bağlı bir dil kursudur. Bu anlamda eğitim sonunda bizden alacağınız sertifika kamu ve özel sektörde bu dili bildiğinize dair geçerlidir.
Fransızca da ilk 3 seviyeyi bitiren bir öğrenci rahatlıkla kendini ifade edebilir seviyede konuşabilir. Talep ve isteklerini, tanıtımlarını, yer tarifi ve günlük hayatta ki tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir.

FRANSIZCA EĞİTİMİMİZ HAKKINDA

Fransızca ülkemizde son zamanlarda fazlaca ilgi gören ve ticari olarak da gereksinim kazanmış bir yabancı dil konumundadır.Dünya'da yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir. 128 milyon insan Fransızca'yı anadili veya ikinci dili olarak konuşurken, 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinmekte ve konuşulmaktadır. Böylesine bir öneme ve büyük bir kitleye hitap eden Fransızca kurumlarımızda kuruluşumuzdan günümüze aralıksız verilmektedir. 

Fransızca eğitimi English Park Dil Okulları'nca alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerce verilmektedir. İster sınıf ortamında, ister özel ders olarak Fransızca dil eğitimi için en doğru adres English Park Dil Okulları'dır. 20 yıllık eğitim sektöründe ki deneyimimiz, alanında uzman ve deneyimli eğitmen kadromuz ve dil eğitim sektörünün en fazla tercih edilen kitap ve ders kaynakları ile Fransızca eğitiminde akla ilk gelen dil okullarının başında gelmekteyiz.  Fransızca yabancı dil eğitimi için başta Şirinevler merkez şubemizde olmak üzere tüm şubelerimizde öğrenci adaylarımız için özel seviye tespit sınavları, eğitim kitapları ve dökümanları ve eğitim danışmanlarımız haftanın 7 günü sizleri bilgilendirmek için beklemektedir. 

Fransızca dil eğitimi kurumlarımızda çok sık programlar oluşturarak açtığımız eğitimlerdir. Özellikle başlangıç seviyeniz olan A1 seviyesinde belli dönem aralıkları ile Fransızca eğitim sınıfları başlatmaktayız. Bunun dışında hangi seviyede olursanız olun size özel bire bir programlar ile Fransızca dil eğitimi alabilirsiniz.  Kurumlarımızda verilen

Fransızca seviyeleri;

A1 / Fransızca Başlangıç Seviyesi
A2 / Fransızca Ön Orta Seviye
B1 / Fransızca Orta Seviye  

Fransızca Eğitim Seviyeleri Arasındaki Farklılıklar;

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ 1 (DEBUTANT)
Başlangıç Seviyesinde Fransızcaya genel bir giriş yapılmaktadır. Telaffuza, seslere alışkanlık edinilir ve öğrenciler basit cümle ve yapılarla kendilerini genel olarak ifade edebilecek duruma gelirler. Örneğin: Selamlaşma - vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, kabul ve ya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme... 

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ 2 (ELEMENTAIRE)
Öğrenciler Fransızca konuşma ve yazma konusunda kapasitelerini geliştirirler ve genel metinleri ve sade edebi metinleri okuyabilirler. Örneğin: Yön sorma ve tarif edebilme, kültürel etkinliklerle ilgili bir makaleyi anlayabilme, tavsiye verebilme, verilen bilgilerden yola çıkarak bir hikaye yazabilme, bir gününü anlatabilme, bir romanın özetini anlayabilme, duygu-düşüncelerini ifade edebilme, geçmişteki olayları analtabilme, mektup yazabilme... ORTA SEVİYE 1(PRE-INTERMEDIARE )
Bu seviyede gramer yapılarının neredeyse tamamı öğrenilmiş olunur. Öğrenciler konuşulanları anlayabilir ve rahatlıkla karşılık verebilir duruma gelirler. Örneğin: Zevklerinden bahsedebilme, geçmişteki bir olayı yazabilme, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam ve ya şarkıyı anlayabilme, bir değer yargısını ifade edebilme, geçmişteki bir olayı anlatabilme... 

ORTA SEVİYE 2 (INTERMEDIARE )
Öğrenciler fikirlerini ifade edebilme, tartışmalarda etkin olarak yer alma ve bir takım kalıp ve deyimleri sözlü ve yazılı olarak kullanabilme konusunda kendilerini geliştirirler. Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyid edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme... 

ORTA SEVİYE 3 ( INTERMEDIARE 2 )
Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Fransızca' yı iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir. Örneğin: Önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme... 

İLERİ SEVİYE (AVANCE)
Öğrenciler yabancılar her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar. Örneğin: Bir röportajı anlayabilme, güven/güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme, söylenenleri aktarabilme, birinin kızgınlığına cevap verme, edebi bir metni anlayabilme, bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme, mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme... 

Genel Franszıca kursları Avrupa Dil tandartlarına uygun seviyelerdedir.

 

FRANSIZCA HAKKINDA

Fransızca, Latince kökenden gelen Roma dillerinden biridir. Fransa'da Latince'nin izlerinin ilk olarak görülmesi (sonradan Gaul denildi) Sezar'ın bölgeyi M.Ö. 58-51 periyodunda istila etmesine dayanır. Gaul Roma İmparatorluğu'nun en önemli ve en zengin bölgelerinden biri olmuş ve Latince, çeşitli Keltik (Gaulish) lisanlarının yerini almıştır. Birçok yeni ağız ortaya çıkmış, fakat tarih kuzeyin tarafını tutmuş ve Paris 12. yy'da Fransa'nın başkenti olmasıyla birlikte Fransızca diğer diller yanında daha fazla öneme sahip olmustur. 

17., 18. Ve 19. yy'da Fransızca bir dil olarak üstündü, fakat 20. yy'da İngilizce tarafından kısmen karanlığa gömüldü. 

Fransızca Birleşmiş Milletler'in altı resmi dilinden biridir.75 Milyon insanın anadilidir. Kanada'da ingilizce ile birlikte ikinci dil olarak kulanılır.Fransızca dünyanın en çok bilinen dillerinden biridir. Uluslar arası toplumların ve diplomasinin dili olarak rakibi ingilizce'dir. Fransa'da konuşulmasının yanı sıra, Belçika, isviçre, Kanada, Lüksemburg, Haiti, 20'den fazla Afrika ülkesi, New-Foundland'ın dış kıyısı, Guadelope ve Karayipler'de, Güney Amerika,Hint Okyanusu ve Güney Pasifiğin resmi dillerinden birisidir. 

Bütün ingilizce kelimelerin neredeyse yarısı %40-50'si Fransızca'dan gelir.Fransızca eğitimi size çok uluslu edebi eserlerle karşılaşma olanağı sağlar ve böylece edebiyat, tarih, felsefe ve sanata karşı hayranlığının artmasına neden olur.Fransız alfabesi İngilizce ile aynıdır, 'w' sadece yabancı kelimelerde görülür. E harfi üzerinde uzatma işareti kullanılır. Mesela, pe're-father, e'te'-summer, e'le've-pupil, a'me-saul. "Ç" harfi kullanılır ve a, o ya da u'dan önce gelirse k sesi yerine s sesini verir (leçon-lesson-ders). Fransızca'da sessiz harfler çoktur, özellikle kelimelerin sonlarında (Hommes 'um', amient 'em' olarak telaffuz edilir). Fakat, normal olarak okunmayan son sessiz harf, sesli harfle başlayan bir kelimeyle devam ederse genellikle okunur. Bu süreçte (bitişme) sessiz harf, takip eden kelimenin ilk hecesinin bir parçası olur. Böylece 'il est assis' (he is seated) 'e-le-ta-se' şeklinde telaffuz edilir. Fransızca telaffuzun İngilizce'ye oldukça benzeyen kurallar gerektirmesine rağmen, bu dilin gerçek seslerinin çıkarılabilmesi İngiliz bir konuşmacı için oldukça zordur. İyi bir Fransızca aksanı kolaylıkla elde edilebilecek bir meziyet değildir. 

Fransızca konuşulan ülkeler: Cezayir, Belçika, Benin, Bora Bora, Burkina Faso, Burundi, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Merkez Afrika Cumhuriyeti, Çad, Zaire, Kongo Cumhuriyeti, Fildişi Sahilleri, Cibuti, Avrupa Adası, Fransa, Güney ve Atlantik Fransız Toprakları, Gabon, Gloriso Adaları, Guadeloupe, Guernsey, Guinea, Haiti, İtalya, Jersey, Juan de Nova Adası, Laos, Lübnan, Lüksemburg, Madagaskar, Mali, Martinique, Mauritius, Mayotte, Monako, Morokko, Yeni Kaledonya, Nijerya, Reunion Adası, Ruanda, Senegal, Seychelles Adaları, St Pierre ve Miquelon, İsviçre, Tahiti, Togo, Tunus, ABD, Vanuatu, Vietnam, Virjin Adaları ve Zaire.  

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Gün (1 Saat) 1 x 110 TL 1 x 90 TL Kazancınız: 20 TL 1 Saat Özel Ders Ücretidir.
1 Hafta (10 Saat) 1 x 1100 TL 1 x 800 TL Kazancınız: 300 TL 10 Saat Özel Ders Ücretidir.
3 Ay (100 Saat) 3 x 400 TL 3 x 267 TL Kazancınız: 400 TL 1 Seviye - 2 Kur 100 Saat Sınıf Eğitimidir.
3 Hafta (20 Saat) 3 x 733 TL 3 x 500 TL Kazancınız: 700 TL 20 Saat Özel Ders Ücretidir.
6 Ay (200 Saat) 6 x 400 TL 6 x 250 TL Kazancınız: 900 TL 2 Seviye - 4 Kur 200 Saat Sınıf Eğitimidir.
4 Hafta (30 Saat) 4 x 825 TL 4 x 525 TL Kazancınız: 1200 TL 30 Saat Özel Ders Ücretidir.
9 Ay (270 Saat) 9 x 400 TL 9 x 233 TL Kazancınız: 1500 TL 3 Seviye - 6 Kur 300 Saat Sınıf Eğitimidir.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Fransızca eğitimimiz bire bir özel ders şeklinde verilmektedir. Hafta içi sabah 09:30 ile gece 22:00 arasında hafta sonu ise 09:00 ile 20:00 arasında dilediğiniz gün ve saatte eğitim alabilirsiniz.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 9:30 - 22:00
Çarşamba 9:30 - 22:00
Perşembe 9:30 - 22:00
Cuma 9:30 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 20:00
Pazar 9:00 - 20:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İstanbul Bahçelievler Şirinevler

Meriç Sokak No: 12 (Toyak İş Merkezi Karşısı) Şirinevler / Bahçelievler / İstanbul

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir