İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı

Firma ESER AKADEMİ
Web Adresi eserakademi.kurs.com
Yer
İncelenme 547 kişi bu kursu inceledi
Üyelik Yeni Mağaza
%17 indirim 1.200 TL 1000 TL

Kimler B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

• (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,
• İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara verilir.

 

Eğitim Süresi;

  • 90 SAAT UZAKTAN EĞİTİM,
  • 90 SAAT ÖRGÜN EĞİTİM
  • 40 SAAT UYGULAMALI EĞİTİM (STAJ)

 

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi ne katılabilmek için C sınıfı iş güvenliği uzmanı olduktan sonra 3 yıl çalıştığını ispatlamak gerekiyor. Bunun için iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü'nde 13.06.2016 tarihli duyuruya göre aşağıdaki belgeleri kayıt esanasında yanınızda getirmeniz gerekmektedir:

* Lisans diploması

* Nüfus cüzdanı fotokopisi

*Bayanlar için diplomada bekarlık soyadı bulunuyor, nufus cüzdanında yazmıyor ise, evlilik cüzdanı fotokopisi

*3 Yılı ispata dair aşağıdaki belgeler:

Bilindiği üzere (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar ile (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacakların nasıl ve ne şekilde eğitim kurumlarına başvuracakları hususu 29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" in 24 ncü maddesi ile hüküm altına alınmıştır.

 Söz konusu maddede geçen diğer hükümlerle birlikte (c ) ve (ç) bentlerinde;

 Eğitim programlarına başvuru

MADDE 24 – (1) Eğitim programlarına katılmak isteyen adaylar eğitim kurumlarına aşağıdaki belgeler ile başvururlar:

 Fiili görev süresini kapsayacak şekilde ;

• İSG-KATİP üzerinden sözleşme bildirimi yapılmaya başlandığı tarihten (15.02.2013) itibaren adayların sözleşmeleri İSG-KATİP üzerinden kontrol edilmekte olup bu tarihten sonraki dönem için evrak gönderimine gerek bulunmamaktadır. 

• İSG-KATİP üzerinden sözleşme yapılmaya başlanmadan önceki dönem (15.02.2013 öncesi) için ise adayın iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığına dair, firmalar tarafından onaylanmış (İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği eklerine uygun şekilde düzenlenmiş) sözleşme örneği ile görev yaptığı firma tarafından adına Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) yatırılmış prim ödemelerini gösterir belgelerle eğitim kurumlarına başvurulması gerekmektedir.

Not-1: OSGB bünyesinde fiili çalışan iş güvenliği uzmanlarının yalnız dışa görevlendirme yapılarak firmalara hizmet verdiği dönem fiili çalışma süresinden sayılmaktadır. OSGB içe görevlendirmeleri fiili çalışma olarak değerlendirilmemektedir.

Not-2: 15.02.2013 öncesi için (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ile çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde (A) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlarının yanında görevlendirilen kişiler, fiili çalışmalarını gösteren belgelere ek olarak tehlike sınıfına uygun belgeye sahip kişinin sözleşmesi ile SGK prim dökümünü (SGK hizmet dökümü) sunmakla yükümlüdür.

Not-3: 29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin 7 nci maddesinin beşinci fıkrası kapsamında yapılan sözleşmelerden Genel Müdürlüğümüze bildirilenler fiili çalışma süresi hesaplamalarında değerlendirilmekte olup bildirimde bulunulmayan görevlendirmeler fiili çalışma süresi olarak değerlendirilmemektedir. Kursiyerlerin Genel Müdürlüğe bildirimde bulunulan ve ekinde sözleşme veya görevlendirme belgelerin yer aldığı evraklarını (kurumda veya işyerinde kalan onaylı nüshalarını) eğitim kurumuna sunması gerekmekte olup belgelerin uygunluğu Genel Müdürlükçe ayrıca yapılan inceleme sırasında değerlendirilmektedir. Bununla birlikte bu kapsamda yapılan görevlendirmelerde kişilerin görevlendirildikleri işyerinin tam süreli sigortalı çalışanı olduğunun tespiti için SGK prim dökümlerini eğitim alacakları kuruma ayrıca ibraz etmeleri önem arz etmektedir.

Not-4: İSG-KATİP üzerinden bildirim yapamayan Kamu kurum ve kuruluşları ile Sosyal Güvenlik Kurumu tescil sisteminde henüz işyeri ve çalışan kaydı bulunmayan 506 sayılı Kanunun geçici 20 nci maddesi kapsamındaki işyerlerinden kamu kurumu niteliğinde olanlar tarafından; görevlendirilenler, görevlendirme belgelerinin onaylı suretlerini eğitim alacakları kurumlara ibraz etmek durumundadırlar.

Not-5: 15.02.2013 ten sonra yapılan görevlendirmelerde farklı illerde şubeleri bulunan bankalar, özel sandık vb. işyerlerinde yapılan görevlendirmeler için Genel Müdürlüğe bildiriminin yapılmış olması gerekmektedir. Kursiyerlerin Genel Müdürlüğe bildirimde bulunulan ve ekinde sözleşme veya görevlendirme belgelerin yer aldığı evraklarını (kurumda veya işyerinde kalan onaylı nüshalarını) eğitim kurumuna sunması gerekmekte olup belgelerin uygunluğu Genel Müdürlükçe ayrıca yapılan inceleme sırasında değerlendirilmektedir. Bu kapsamda yapılan görevlendirmelerde kişilerin SGK prim dökümlerinin de sunulması gerekmektedir.

Not-6: Filli çalışma sürelerinin hesabında yukarıda belirtilen belgeler dışında herhangi bir evrak kabul edilmemektedir.

Not-7: Eğitim kurumları (B) sınıfı ve/veya (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programlarına katılan kursiyerlerin fiili çalışmalarını gösterir belgelerin onaylı suretlerini ilgili eğitim programları başladıktan sonra ve Genel Müdürlükçe ilan edilen son başvuru tarihinden önce Genel Müdürlüğe gönderecektir. 

Bu Kurs için henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
35 Gün (220 Saat) 1200 TL 1000 TL Kazancınız: 200 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Aziziye

Aziziye Mah. Komşu Sok. No:3/9 Çankaya /Ankara

% 17 İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN ACELE EDİN - FIRSATI KAÇIRMAYIN
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul