İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

İSG YÜKSEK LİSANS (%100 Online - Tezsiz)

Firma ESER AKADEMİ
Web Adresi eserakademi.kurs.com
Yer
İncelenme 373 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 2. YIL
%38 indirim 6.500 TL 4000 TL

İSG YÜKSEK LİSANS (%100 Online - Tezsiz)

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

 

PROGRAMIN AMACI

"İş Sağlığı ve Güvenliği", iş kazalarını ve meslek hastalıklarını konu edinen, çalışanların güvenli ortamlarda ve koşullarda çalışmalarını amaçlayarak, hem yapılan işin hem de çalışma ortamının kalitesini iyileştirmeyi benimseyen bir unsurdur. Son yapılan yasal düzenlemelerle birlikte, Ülkemizde de “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunda yapılan çalışmalar giderek artmaktadır. Bu düzenlemeler, başta sanayi kuruluşları olmak üzere, tüm çalışma alanlarında faaliyet gösteren işletmeleri kapsamaktadır.

 

"İş Sağlığı ve Güvenliği" kanunu, işverenleri ve işletmelerde çalışanlardan sorumlu personeli, iş yerinde kazaya sebebiyet verebilecek her türlü etkeni tespit etmek, gerekli önlemleri almak, çalışma ortamında oluşabilecek riskleri belirlemek ve bunlardan kaçınmak, kaçınılması mümkün olmayan riskleri analiz etmek, risklerle kaynağında mücadele etmek, işin çalışanlara uygun hale getirilmesi için işyerlerinin tasarımı ile iş ekipmanı, çalışma şekli ve üretim metotlarını iyileştirmek, çalışma ortamında tehlikeli olan işlemleri, tehlikesiz veya daha az tehlikeli olanlarla değiştirmek, teknoloji, iş organizasyonu, çalışma koşulları, sosyal ilişkiler ve çalışma ortamı ile ilgili faktörlerin etkilerini kapsayan tutarlı ve genel bir önleme politikası geliştirmek, toplu korunma tedbirlerine, kişisel korunma tedbirlerine göre öncelik vermek, işyeri acil durum planlarını oluşturmak gibi yükümlülükleri yerine getirmekle sorumlu tutmaktadır.

 

Örgün eğitim programları tarafından lisans düzeyinde verilen eğitimler, yukarıda belirtilen sorumlulukların yerine getirilmesinde yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle, açılmış "İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı", çeşitli fakültelerden mezun olan çalışanlara, yukarıda belirtilen konuları içeren dersler vermek suretiyle mezunların ihtiyaç duyduğu eksiklikleri tamamlayarak piyasaya nitelikli eleman yetiştirme amacını taşımaktadır.

PROGRAMIN AVANTAJI

Bu programdan mezun olan öğrenciler, İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğe uygun lisans mezunları T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açmış olduğu İş Güvenliği Uzmanlığı “B Sınıfı” belge alma sınavına doğrudan girmeye hak kazanırlar.

 

PROGRAMA BAŞVURU KOŞULLARI

 • “İş Sağlığı ve Güvenliği” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programına üniversitelerin dört yıllık lisans mezunları başvurabilir. 

 • Programa başvuru için ALES puan şartı aranmaz. 

 • Programda yabancı dil zorunluluğu yoktur. 

 • Program; öncelikli olarak Mimarlık, mühendislik fakülteleri mezunları ve fizik, kimya, biyoloji bölüm mezunlarına yöneliktir.

 • Ancak tezsiz yüksek lisans programına lisans eğitimini tamamlayan herkes katılabilir.

 • Öncelikli olarak belirtilen alanlar dışındaki kişiler İSG Yüksek Lisansı yapsalar dahi mevcut mevzuat gereğince İş Güvenliği Uzmanı olamazlar.

 • Mimarlık, mühendislik fakülteleri mezunları ve fizik, kimya, biyoloji bölüm mezunlarının dışındakiler, İş Güvenliği Uzmanlık Sınavına girebilmeleri için Ön Lisans İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirmeleri gerekmektedir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • Başvuru Formu

 • Lisans Diplomasının Noter Onaylı Sureti,

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 • Lisans Transkriptinin Noter Onaylı Sureti,

 • Askerlik Durum Belgesi,

 • Vesikalık Resim 4 Adet

Askerlik Durum Belgesi (Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak; bir Enstitüye veya Lisansüstü programına kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı’ ifadelerinin yer aldığı belge. Bakaya kalanlardan; bakaya kaldıkları her dönem için “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” dair kararın yer aldığı belgede istenir.)

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Programı tamamlama süresi 2 yarıyıldır. Öğrencilerin programdan mezun olabilmeleri için minimum 30 krediyi tamamlaması zorunludur. Öğrencilerin, haftada 3 saatten, en az 5 adet zorunlu ders (15 kredi-35 AKTS), 5 adet seçmeli ders (15 kredi-30 AKTS) ve kredisiz araştırma projesi (40 AKTS)’sini alması gerekmektedir.
Programda açılacak dersler ilgili dönem başında Enstitü web sayfasında ilan edilir. Bu programda dersler saat 17.00’dan sonra yapılır. Öğrenciler derslerin tamamını online olarak takip eder. Ders programının ayrıntısı ilgili dönem başında enstitü web sayfasında ilan edilir.
Programda arasınav ve final sınavı olmak üzere iki sınav yapılır. Sınavlara Ankara, Aydın yada Kastamonu illerinden birinde girilebilir. Arasınav, başarı notuna katkı oranı %40’dır. Final sınavı, başarı notuna katkı oranı %60’dir.
Programın toplam ücreti 4.000 TL’dir. Ödeme şekli; 2.000,00 TL kayıt aşamasında, 2.000,00 TL 2. dönemde ödenecektir.
Programa her dönem öğrenci alımı yapılır. Kayıtlar, Örgün Lisansüstü programlarına öğrenci alımları ile birlikte yapılır. Dolayısıyla öğrenci kontenjanları, başvuru tarihleri ve kayıt süreçleri her dönem ilan edilir. İlk olarak, ilanlardaki takvime göre başvurular alınır.
Kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar, ilgili hesaba dönem ücretini yatırır. Evrakları Fen Bilimleri Enstitüsü’nde kontrol edilir. Lisansüstü Öğrenci İşlerinde kesin kayıtlar yapılır.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

İş Güvenliği Kursu İçin Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
8 Ay (720 Saat) 6500 TL 4000 TL Kazancınız: 2500 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Aziziye

Aziziye Mah. Komşu Sok. No:3/9 Çankaya /Ankara

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul