Kickboks Gazi Mızrak-Flex Spor Kulübü

Firma Gazi Mızrak-Flex Spor Kulübü
Yer
150 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Her yaştan birey salonumuzda verilen derslere katılabilirler.
Kickboks kuşak sporudur. İsteyen öğrenciler gereken seviyeye geldikleri zaman kuşak atlama sınavlarına girebilirler.

Miniklere Özel Hafta Sonu Derslerimiz Başlıyor!

Cumartesi - Pazar Günleri
Saat :10:00 -11:00
Yaş:6-15


Büyüklere Özel Hafta Sonu Derslerimiz Başlıyor!

Cumartesi - Pazar Günleri
Saat :11:00 - 12:00


Kick Boks tarihsel olarak Karate, Thai Boks (Tayland Boksu) ve batı boksu sporlarından geliştirilmiş, genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur. 

Kick Boksun temelleri Asya’da 2000 yıl öncelerine kadar uzanmaktadır. Japon Kick Boksu 1960’lı, Amerikan Kick Boksu 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Japon Kick Boksu 1993 yılında K1 haline gelmiştir. Tarihsel olarak Kick Boks, çeşitli geleneksel stillerin birleşiminden meydana gelmiş karma bir dövüş sporu olarak düşünülebilir. Bu yaklaşım 1970’li yıllardan beri artarak kick boks sporu popüler hale gelmiştir. 1990’lı yıllardan beri ise Kick Boks, değişik dövüş tekniklerinin birleşmesiyle karma dövüş sporlarının ortaya çıkmasında  katkıda bulunmuştur.

1976’da Avrupa’da yaygınlaşan Kick Boks, WAKO’nun organizasyonlarıyla gelişmeye başlamıştır.  WAKO’nun  Kurucusu Berlin’den Mr. Georg Bruckner’dir. Kendisi 1978’de 18 ülkeden 110 sporcu ile Semi ve Full Contact Karate branşlarında ilk Dünya şampiyonasını düzenleyen kişidir. Sonrasında WAKO ivedilikle yeni dövüş sporları için kuralları ve düzenlemeleri oluşturdu ve dünyada özgün bir Kick Boks Federasyonu olarak görevini sürdürdü. Her bir üye ülke her bir ağırlık kategorisinde yalnızca bir sporcu ile temsil edilmekte ve böylelikle en iyi sporcuların katılımı sağlanmaktadır. 

Kick Boks bir çok  uluslararası kuruluş tarafından temsil edilmektedir. Ancak, en büyük Federasyonların başında WAKO (Dünya Kickboks Organizasyonları Birliği)  gelmektedir.

Kick Boks Milli Takım Baş Antrenörü 5. Kademe Kick Boks Antrenörü Gazi Mızrak Hoca eşliğinde profesyonel veya hobi olarak Kick Boks grup ve özel dersleri verilir. 

Süre Fiyatı
1 Ay (4 Saat) 1 x 150 TL
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir