UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

Bateri Kursunda İndirimli Kayıt Fırsatı İçin Hemen Arayın!

Davul (Bateri), bas davul (Kick), alt davul (tom), trampet ve çeşitli zillerin birleşmesinden oluşan bir ritim çalgıları birleşimidir. Baget kullanılarak çalınan enstrümanın çalımında doğru baget tutuşu büyük önem taşımaktadır. Beynin iki tarafını da ortak kullanmayı gerektiren enstrümanda el ayak koordinasyonu ve baget kontrol (stick control) çalışmaları her gün yapılması gereken egzersizlerdir.

Davul (Bateri) dersinin içeriği

Davul dersi enstrümanın tanıtılması ve nasıl çalınacağı ile ilgili teknik bilgi ile başlar. Oturuş pozisyonu, baget tutuş pozisyonu, ellerin, kolların ve vücudun duruş pozisyonu sağlıklı bir ilerleme için son derece önemlidir. Eğitimlerimiz sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak içine size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır, bütün dünyada uygulanan ve kabul görmüş metotlarla desteklenir. Amatör bir amaç için enstrüman çalmak istiyor bile olsanız kurumumuzun prensibi gereği nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içindedir. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı çalmayı değil, enstrümanı çalmayı tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Davul dersinde uygulanacak müfredat sizin yönelmek istediğiniz müzik tarzına göre şekillendirilmektedir. Davul hemen her müzik tarzında kullanılan bir enstrümandır. Bu nedenle siz istediğiniz takdirde pop, jazz, rock, metal, türkü gibi müzik tarzlarında eserler müfredatınıza eklenecektir. Müfredatlar belirlenirken yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak öğrencinin müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

London College of Music

LCM (London College of Music) dünyanın önde gelen üniversitelerinden Univesity of West London’a bağlı olarak eğitim veren bir müzik okuludur. Okul dünyanın pek çok ülkesinde yürütmekte olduğu sertifika ve diploma programı kapsamında bütün dünyada eğitim ve sınav merkezleri belirlemektedir. Karnaval Sanat Okulu da LCM’in yetkili eğitim merkezi olarak LCM eğitimlerini sürdürmekte ve öğrencilerini sertifika/diploma sınavlarına hazırlamaktadır.

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

Bateri kursu için alt sınır 10 yaştır. Öğrencinin enstrümana başlamaya uygun olup olmadığına ücretsiz deneme dersi sonucunda karar verilmektedir.
Derslerimi bire bir özel sınıflarda yapılmaktadır.
Eğitmen kadromuz konservatuvar ve eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümü mezunu, alanında uzman eğitimcilerden oluşmaktadır.
Bateri dersi için ücretsiz deneme dersi uygulamamızla enstrümana yatkınlığınıza bakıyoruz. Böylelikle aklınızdaki sorulardan kurtulmuş oluyorsunuz.
Bateri eğitimi için üst yaş sınırı yoktur. Hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Yaş ilerledikçe hedeflerimizi küçültmemiz gerekse de, istedikten ve emek harcadıktan sonra her yaşta belli bir başarı yakalayabilirsiniz. Geç kaldım tereddütünüz varsa, 35 yaşında müziğe başlayan dünyaca ünlü besteciler, orkestra şefleri olduğunu unutmayınız.
Bu soru, net bir cevabı olmamakla birlikte pek çok değişkene bağlıdır. Enstrümanlar birbirleriyle zorluk açısından sıklıkla karşılaştırılsalar da her esntrümanın kendine göre bir zorluğu vardır. Bu sorunun cevabını sizin ulaşmak istediğiniz noktayı bilmeden söylemek pek doğru olmaz. Yine de bu süre; Enstrümana yatkınlığınızla Ne kadar düzenli çalışabileceğinizle Ne kadar istekli olduğunuzla Enstrümana başlama yaşınızla Doğru eğitmenlerle çalışıp çalışmadığınızla tamamen orantılıdır.
Müzik eğitimi beynin sağ bölümünü kullanırken, sınava hazırlanan öğrenci beyninin sol tarafını kullanır. Bu nedenle beynini zorlama açısından bir sakıncası yoktur. Aksine beynin sağ tarafı kullanılırken, sol taraf daha rahat bir şekilde dinlenebilir. Bir diğer açıdan bakacak olursak, müzik eğitimi öğrenciye önemli bir disiplin, görev bilinci ve hedef koyma-hedefe ulaşma eğitimi vereceği için başarı olasılığını arttıracaktır.
Müzik eğitiminde hedefe ulaşmak için düzenli çalışmak en önemli kuraldır. Bu kural öğrencinin çalışma disiplini kazanmasını sağlar. Eğitim sırasında koyulan hedeflere ulaşan öğrencinin özgüveni yükselir ve kendini sosyal açıdan daha iyi ifade edebilir bir konuma gelir. Kısacası müzik eğitiminin okul hayatına pek çok olumlu etkisi vardır.
Hiperaktivite genellikle çocukların enerjilerini kanalize edecek ve aynı zamanda beğendikleri bir aktivite bulamamaları durumunda ortaya çıkar. Müzik eğitimi hem onların enerjilerini kullanmalarına olanak sağlar, hem de keyifle yapabilecekleri bir aktivitedir. Bu nedenle müzik eğitiminin enerjilerini yönetme konusunda onlara çok büyük faydası olacaktır.
Çocuğunuz enstrüman çalışmaları yaparken etrafında onun dikkatini dağıtacak uyaranlar (TV, Oyun Konsolu vb.) bulunmamasına ve konsantrasyonunu dağıtacak etkenler (Yüksek sesli konuşma, yüksek sesli müzik vb) olmamasına özen gösteriniz. Ayrıca çalışma ortamını müzik ve enstrümanıyla ilgili ögelerle süslerseniz, daha keyifli bir alan hazırlamış olursunuz.
Müzik eğitimi, kişinin özgüveninin yükselmesini ve kendini daha iyi ifade edebilmesini sağlar. Bu nedenle kişi sosyal olarak daha aktif olur ve içine kapanıklıktan kurtulabilir
Müzik eğitimi, genel algının aksine sadece yetenek üzerine kurulu değildir. Algı kapasitesi en önemli etkenken, istek de önemli bir destekleyicidir. Yetenek olarak adlandırılan müzik kulağı ve ritim kulağı her türlü enstrüman eğitiminde önem taşısa da geliştirilemez değildir.
Evet. Sorunun yanıtı aslında bu kadar basit. Fakat biraz daha açıklamak gerekirse, müzik dinlemek kadar müzik yapmak da herkesin hakkıdır ve aslında doğamızın bir parçasıdır. Bu nedenle herkes bir enstrüman çalabilir. Yapılması gereken size uygun enstrümanı bulmaktır.
Nota müziğin dilidir, kağıt üzerine dökülmüş halidir. Her nasıl ki bir dili öğrenirken sadece konuşmayı değil okumayı ve yazmayı da öğreniyorsak, müzik eğitiminde de nota vazgeçilmezdir.
Ders sürelerimiz 10 yaş altı öğrencilerimiz için 45, 10 yaş üzeri öğrencilerimiz için 50 dakikadır.
KURS VE İNDİRİM FIRSATLARI İÇİN HEMEN ARAYIN!
600 TL

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı Fiyat Açıklaması
1 Ay (4 Saat) 1 x 600 TL Aylık Kayıt
20 Hafta (20 Saat) 3000 TL 20 saatlik kayıt
40 Gün (40 Saat) 6000 TL 40 Saatlik Kayıt

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Ankara Çankaya Kavaklıdere

Büklüm Sok. Barış Ap. No.10/8

Mesaj Gönder
Şimdi Ara

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2022

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.