UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

Şan Kursunda İndirimli Kayıt Fırsatı İçin Hemen Arayın!

Şan, kelime anlamı olarak şarkı söyleme tekniği demektir. Fakat farklı tarzlarda şarkı söylerken farklı teknikler kullanılır. Ülkemizdeki genel kullanım itibariyle şan dersi tabiri klasik opera şarkıcılığı tekniğini içerir. Karnaval Sanat Okulu'nda klasik opera şarkıcılığının yanı sıra pop/rock vokal eğitimleri de verilmektedir. Her türlü teknikte olduğu gibi opera şarkıcılığı tekniğinde ve pop/rock vokalde de nefes çok önemli bir yere sahiptir. Doğru nefes almak ve nefesi doğru kullanmak için her gün düzenli nefes egzersizleri yapılmalıdır.

Şan Dersinin İçeriği

Şan dersinde kullanılan enstrüman aslında vücudumuzdur. Bu nedenle der, bu tam olarak tanımadığımız enstrümanın tanıtılması ve doğru ve güzel ses elde etmek için hangi faktörlere dikkat edilmesi gerektiği üzerine teknik bilgilendirmeyle başlar. Eğitimlerimiz sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak içine size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır, bütün dünyada uygulanan ve kabul görmüş metotlarla desteklenir. Amatör bir amaç için şan dersi almak istiyor bile olsanız, kurumumuzun prensibi gereği nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içindedir. Ses kontrolünü arttırmak  için solfej çalışmalarıyla hem müzikal bilginiz hem de sesiniz geliştirilir. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı söylemeyi değil, sesinizin nasıl doğru şekilde kullanılacağını tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Şan dersinde uygulanacak müfredat klasik batı müziği olacak fakat sizin söylemek istediğiniz tarzlar da göz önünde bulundurulacaktır. Müfredatlar belirlenirken öğrencinin yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

Pop / Rock Vokal Dersinin İçeriği

Pop / Rock vokal dersinde kullanılan enstrüman aslında vücudumuzdur. Bu nedenle ders, bu tam olarak tanımadığımız enstrümanın tanıtılması ve doğru ve güzel ses elde etmek için hangi faktörlere dikkat edilmesi gerektiği üzerine teknik bilgilendirmeyle başlar. Eğitimlerimiz sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak içine size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır, bütün dünyada uygulanan ve kabul görmüş metotlarla desteklenir. Amatör bir amaç için şan dersi almak istiyor bile olsanız, kurumumuzun prensibi gereği nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içindedir. Ses kontrolünü arttırmak  için solfej çalışmalarıyla hem müzikal bilginiz hem de sesiniz geliştirilir. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı söylemeyi değil, sesinizin nasıl doğru şekilde kullanılacağını tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Şan dersinde uygulanacak müfredat sizin yönelmek istediğiniz tarza göre şekillendirilecek ve bu tarzlarla ilgili teknik bilgi de müfredatınıza dahil edilecektir. Müfredatlar belirlenirken yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak öğrencinin müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

 

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

Şan dersi için alt yaş sınırı 14 - 16 yaştır. Öğrencinin ses eğitimine başlamaya uygun olup olmadığına ücretsiz deneme dersi sonucunda karar verilmektedir.
Derslerimiz bire bir özel sınıflarda yapılmaktadır.
Eğitmen kadromuz konservatuvar ve eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümü mezunu, alanında uzman eğitimcilerden oluşmaktadır.
Şan - Pop / Rock vokal dersi için ücretsiz deneme dersi uygulamamızla ses eğitimine yatkınlığınıza bakıyoruz. Böylelikle aklınızdaki sorulardan kurtulmuş oluyorsunuz.
Hayır. Deneme dersleri tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulan bir imkandır ve sonrasında kayıt yaptırma zorunluluğunuz yoktur. Sadece fikir edinmek için bile deneme derslerimizden faydalanabilirsiniz.
Ses eğitimi için üst yaş sınırı yoktur. Hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Yaş ilerledikçe hedeflerimizi küçültmemiz gerekse de, istedikten ve emek harcadıktan sonra her yaşta belli bir başarı yakalayabilirsiniz. Geç kaldım tereddütünüz varsa, 35 yaşında müziğe başlayan dünyaca ünlü besteciler, orkestra şefleri olduğunu unutmayınız.
Her insanın belirli kimlik özellikleri vardır. En bilindiklerinden biri parmak izidir. Bilindiği üzere her insanın parmak izi birbirinden farklıdır. İnsan sesi de bu kimlik özelliklerinden biridir. Her insanın sesi birbirinden farklıdır. Bu nedenle bazı seslerin tınısı insanın kulağına hoş duyulabilir. Yine de ses güzelliği aslında sesinizi kullanmayı bilip bilmediğinize ve müzik kulağınızı geliştirip geliştirmediğinize bağlıdır. Bu nedenle ses ve müzik eğitimi almadan sesim kötü demek yanlıştır
Müzik eğitimi beynin sağ bölümünü kullanırken, sınava hazırlanan öğrenci beyninin sol tarafını kullanır. Bu nedenle beynini zorlama açısından bir sakıncası yoktur. Aksine beynin sağ tarafı kullanılırken, sol taraf daha rahat bir şekilde dinlenebilir. Bir diğer açıdan bakacak olursak, müzik eğitimi öğrenciye önemli bir disiplin, görev bilinci ve hedef koyma-hedefe ulaşma eğitimi vereceği için başarı olasılığını arttıracaktır.
Müzik eğitiminde hedefe ulaşmak için düzenli çalışmak en önemli kuraldır. Bu kural öğrencinin çalışma disiplini kazanmasını sağlar. Eğitim sırasında koyulan hedeflere ulaşan öğrencinin özgüveni yükselir ve kendini sosyal açıdan daha iyi ifade edebilir bir konuma gelir. Kısacası müzik eğitiminin okul hayatına pek çok olumlu etkisi vardır.
Hiperaktivite genellikle çocukların enerjilerini kanalize edecek ve aynı zamanda beğendikleri bir aktivite bulamamaları durumunda ortaya çıkar. Müzik eğitimi hem onların enerjilerini kullanmalarına olanak sağlar, hem de keyifle yapabilecekleri bir aktivitedir. Bu nedenle müzik eğitiminin enerjilerini yönetme konusunda onlara çok büyük faydası olacaktır.
Çocuğunuz müzik çalışmaları yaparken etrafında onun dikkatini dağıtacak uyaranlar (TV, Oyun Konsolu vb.) bulunmamasına ve konsantrasyonunu dağıtacak etkenler (Yüksek sesli konuşma, yüksek sesli müzik vb) olmamasına özen gösteriniz. Ayrıca çalışma ortamını müzikle ilgili ögelerle süslerseniz, daha keyifli bir alan hazırlamış olursunuz.
Müzik eğitimi, kişinin özgüveninin yükselmesini ve kendini daha iyi ifade edebilmesini sağlar. Bu nedenle kişi sosyal olarak daha aktif olur ve içine kapanıklıktan kurtulabilir
Müzik eğitimi, genel algının aksine sadece yetenek üzerine kurulu değildir. Algı kapasitesi en önemli etkenken, istek de önemli bir destekleyicidir. Yetenek olarak adlandırılan müzik kulağı ve ritim kulağı her türlü enstrüman eğitiminde önem taşısa da geliştirilemez değildir.
Evet. Sorunun yanıtı aslında bu kadar basit. Fakat biraz daha açıklamak gerekirse, müzik dinlemek kadar müzik yapmak da herkesin hakkıdır ve aslında doğamızın bir parçasıdır. Bu nedenle herkes şarkı söyleyebilir. Yapılması gereken sesinizi kullanmayı öğrenmek ve size uygun şarkıları bulmaktır.
Ders sürelerimiz 50 dakikadır.
KURS VE İNDİRİM FIRSATLARI İÇİN HEMEN ARAYIN!
600 TL

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı Fiyat Açıklaması
4 Hafta (4 Saat) 600 TL Aylık Kayıt
20 Hafta (20 Saat) 3000 TL 20 Saatlik Kayıt
40 Hafta (40 Saat) 6000 TL 40 Saatlik Kayıt

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Ankara Çankaya Kavaklıdere

Büklüm Sok. Barış Ap. No.10/8

Mesaj Gönder
Şimdi Ara

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2022

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.