Sta4CAD

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Kaynes Eğitim Sakarya
Web Adresi kayneskariyersakarya.kurs.com
Yer
İncelenme 1.314 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 4. YIL

STA4CAD NEDİR?

Sta4CAD, inşaat mühendisliği alanında sık kullanılan bir tasarım ve analiz programıdır. Bir Türk firması olan STA Mühendislik tarafından geliştirilen Sta4CAD programı birden fazla kata sahip betonarme binalar üzerinde çeşitli analizlerin yapılmasına olanak tanır. Başta sismik ve rüzgar analizleri ile statik analizlerolmak üzere betonarme yapılar üzerinde pek çok analiz Sta4CAD ile güvenle yapılabilir.

Sta4CAD Ne Demek?

Bir Türk firması tarafından geliştirilen Sta4CAD programı, yalnızca Türkiye’de değil dünyanın çeşitli yerlerinde de inşaat uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. İngilizce “Structural Analysis for Computer Aided Design” kelimelerin baş harflerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş Sta4CAD sözcüğü “Bilgisayar Destekli Tasarım için Yapısal Analiz” anlamına gelmektedir.

Sta4CAD Ne İşe Yarar?

Tasarımı bilgisayar üzerine yapılan her türlü yapının dayanıklılık analizi Sta4CAD ile yapılabilir. Programın Türk bir firma tarafından geliştiriliyor olması pek çok avantajı da beraberinde getirir. Programın sahip olduğu deprem analizi modülü, Türkiye’de geçerli olan deprem yönetmeliklerine uygun analizler yapılmasını sağlar.

Sta4CAD programı ile analizi yapılacak yapılar eş zamanlı olarak oluşturulabilir. Sta4CAD, dünyanın en çok kullanılan CAD programlarından olan AutoCAD programının mimari çizimler için özel üretilen versiyonu olan AutoCAD Architecture ile bazı benzer özellikler de taşımaktadır. Bu da programlar arasında geçiş yapan kullanıcıların alışma sürecini azaltır. Sta4CAD programında tıpkı benzer programlarda olduğu gibi plan uygulamalarına girilen değerlere bağlı olarak otomatik olarak üç boyutlu görüntüde değişiklikler denetlenebilir.

Sta4CAD ile yapılan analizler etkili bir şekilde raporlanır. Kullanıcının tercihine bağlı olarak maliyet analizi, yapı optimizasyonu veyapının yönetmeliklere uyumlulukları kontrol edilebilir. Sta4CAD programı Türkiye ve dünyada geçerli pek çoksismik analiz yönetmeliği ile uyumlu çalışır. TS 500 ve TDY 2007 başta olmak üzere UB 97 ve ACI 318 gibi uluslararası deprem yönetmeliklerine uygun kesit ve performans analizleri Sta4CAD ile yapılabilir.

Diğer pek çok yapısal analiz programı gibi Sta4CAD programı da sonlu elemanlar yöntemi kullanarak gerilme analizleri yapar. Mimari yapılarda sıklıkla ihtiyaç duyulan merdiven hesabı, kubbe hesabı ve tonoz hesabı Sta4CAD programı ile yapılabilir.

Hem Türkçe hem de İngilizce sürümleri bulunan Sta4CAD programı uluslararası projelerde de kullanılabilir. Sta4CAD ile çizim ve analiz aşamaları Türkçe tamamlanırken raporlar isteğe bağlı olarak her iki dilde de alınabilir.

Sta4CAD Eğitimi

Sta4CAD programı inşaat mühendisliği başta olmak üzere statik ve yapı analizleri üzerinde çalışan tüm alanlarda kullanılan bir bilgisayar programıdır. Bu programı etkili olarak kullanmak isteyen kullanıcılar Sta4CAD eğitimlerine katılabilirler. Sta4CAD eğitimleri ileakslar, kolonlar, kirişler ve döşemelerin oluşturulması ve düzenlenmesi etkili bir biçimde öğrenilir.Sta4CAD kursu ile aynı zamanda temel eğitimlerin yanında proje çizimi, düzenlenmesi ve AutoCAD gibifarklı ortamlara aktarılması da öğrenilir. İnteraktif bir biçimde yapılan Sta4CAD dersleri sonunda kullanıcılar programıprofesyonel amaçlar için etkili biçimde kullanabilir.

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

MEB onaylı sertifika verilmektedir.
Temel bilgisayar bilgisi gerekmektedir.
En az 2 kişi olunca eğitim verilir.
Bütün dokümanlar kurumumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.
Eğitim kurumumuzda eğitmenlik yapacak kişileri seçerken eğitimini vereceği programla ilgili uzun bir geçmişe sahip olması ve bilgisini katılımcılara aktarabilmesi kriterleri aranmaktadır. Eğitmen profilinin bu kriterlere uyması durumunda da eğitmen hakkında net karar verilinceye kadar demo eğitimler düzenlenir. Tüm aşamalarda başarılı olan eğitmen adayları kurumumuzda eğitmen olarak görevlendirilirler.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Sta4CAD Kursu İçin Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 19:00 - 22:00
Salı 19:00 - 22:00
Çarşamba 19:00 - 22:00
Perşembe 19:00 - 22:00
Cuma 19:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 22:00
Pazar 10:00 - 22:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz video bulunmamaktadır.

Sakarya Adapazarı Cumhuriyet

Cumhuriyet Mahallesi Menekşe Sokak No:37 Adapazarı / SAKARYA

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul