İndirimli Fiyat

Son Tarih 30 Temmuz

Kalan Süre
Bu eğitime 30 Temmuz tarihine kadar kurs.com'a özel indirimle kayıt olun! Ön Kaydımı Yapmak İstiyorum

Bale

Firma Matine Suare
Yer
Yorum Puanı Henüz yorum yapılmadı
Fiyat En iyi fiyat garantisi
Garanti Kurs.com Para İade Garantisi Derse girin beğenmezseniz paranız iade
Ödeme Kredi kartına vade farksız 9 taksit Peşin fiyatına 9 taksit taksit seçeneklerini incele

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gruplarımız 10 kişilik sınıflardan oluşmaktadır.
3-4 yaşındaki çocukların hemen hepsi hareketlidirler. Koşup oynamaya, dans etmeye bayılırlar. Birçok anne ve baba bu bitmek tükenmek bilmeyen enerjiyi fark ederek çocuklarını bale dersine yönlendirirler.

Kayıt ve Ödeme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ön kayıt veya tam kayıt yapabilirsiniz.

1. Ön Kayıt

Kayıt tutarının küçük bir kısmını ödeyerek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Kalan tutarı derse başladığınız zaman yaparsınız.
Ön kayıt yaparak yerinizi önceden ayırtmış olursunuz.
Böylece indirimi kaçırmaz, ileride olabilecek fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. Ön kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

2. Tam Kayıt

Ücretin tamamını ödeyerek tam kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tam kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

Endişelenmeyin

  • Kayıt olduğunuzda kurs.com iade güvencesinde olursunuz. İlk dersin sonunda memnun kalmazsanız ödediğiniz tutarın tamamını kurs.com'dan iade alırsınız.
  • Kurs.com'un bu eğitim için sunduğu tüm güvenceler her iki kayıt türü (ön kayıt ve tam kayıt) için geçerlidir.
Evet. Ders başlama tarihinden bir gün öncesine kadar kaydınızı iptal edebilir, kurs.com'a ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.
Hayır. Mümkün olan en düşük fiyatı alıyorsunuz - garanti ediyoruz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
Kurs.com'un güvenli ödeme sayfasından dilerseniz kredi kartınız ile vade farksız 9 taksitle dilerseniz de kurs.com'a havale/EFT yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ön kaydınızı yapmak için buraya tıklayın. Tam kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

Bale saflığın, güzelliğin, hafifliğin ve zerafetin doruk noktasıdır. Tüm hareketler eforsuz olarak görülür; yerçekimine karşı koyulduğu hissini verir. İyi icra edildiğinde bale, en yüksek sanat formlarından biridir. Dansçılar bedenlerindeki kontrol ve ifade etme yeteneği ile duygularını dile getirirler.

İnsanoğlu varoluşundan beri dans etmiştir. Duygu ve düşüncelerini dans ederek anlatmış, kendini sözleriyle ifade etmesinden çok önce dans yoluyla ifade etmiştir. Bale ise dansın en gelişmiş, en estetik formlarından biridir. Bale yüzyıllar boyunca evrim geçirerek sadece kralların ve saraylıların yaptığı ve seyrettiği bir eğlence formundan, bugün kitlelere mal olmuş bir sanat dalı haline gelmiştir. Balenin dili evrenseldir; dünyanın her yerinde fikirler, duygular, temalar ya da saf güzellik, dans yoluyla seyirciye aktarılabilir. Bale seyrettiğimizde insan vücudunu en estetik, en kusursuz hali ile seyrederiz; bale eğitimi dansçının her kasını kontrol edebilerek teknik açıdan mükemmeli yakalamasına çalışır. Teknik oluşunca dansçı bedenindeki kontrol ve ifade etme yeteneği ile duygularını seyirciye serbestçe aktarabilir. Doğru fiziksel özellikler, azim, zeka ve her şeyden önce yetenek, günlük doğru çalışmayla tekniğin oluşmasını sağlar. Kuvvet, estetik, dayanıklılığın yanısıra estetik duygusu, müzikalite ve artistik yetenek de klasik bale dansçısının oluşması için çok önemlidir.

Dansçının enstrümanı vücududur. Bu nedenle eğitime erken yaşlarda başlanmalıdır. Doğru metodlarla deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin yanısıra çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır.Erken yaşta başlanan bale eğitimi çocuğun kas ve kemik yapısını kuvvetlendirmekte, kendi bedenini keşfetmesini sağlamaktadır. Bunların yanısıra klasik müzikle çalışmak kulağı ve ritmi geliştirmekte, bir başka deyişle insan duyularını daha üst bir noktaya taşımaktadır.

3-4 yaşındaki çocukların hemen hepsi hareketlidirler. Koşup oynamaya,dans etmeye bayılırlar. Birçok anne ve baba bu bitmek tükenmek bilmeyen enerjiyi fark edererek çocuklarını bale dersine yönlendirirler. Çocuklar bu bale derslerinin kendilerini arkadaşlarından farklı kıldığı gerçeğini hemen anlarlar; mayo, patik, tütü gibi özel giysilere sahip olmak, gösteri yapabilme imkanı onlar için tatmin edici bir duygudur. Bazı dönemlerde derslerdeki disiplin, konsantre olma zorunluluğu, giderek zorlaşan hareketler, çocuğun ilgisinin azalmasına neden olabilir.Özellikle bu dönemlerde öğretmen ve ailenin işbirliği yapması ve öğrenciyi motive ederek desteklemesi şarttır.

Bale eğitiminde her adımın ve her hareketin bir sırası vardır. Bazı temel hareketlerin oturmasını sağlamadan daha güç ve gösterişli hareketlere geçmenin vücut için getireceği anatomik olumsuzluklar vardır. Motivasyon, öğrencinin yaptığı işin çevresi tarafından önemsenmesi ve yüreklendirilmesi, derslere girmeden önce hazırlanmasına yardım edilmesi, bale gösterilerine götürülmesi bu zor ve uzun eğitim sürecini başarıyla tamamlamasını sağlar. Derslere zamanında gelinmesi, girmeden önce saçların düzgün bir topuz yapılması , bale çalışma giysilerinin düzenli olması öğrencinin kendine olan güvenini ve konsantrasyonunu arttırır.Eğitimin düzenli ve kesintisiz devam etmesi başarı için şarttır.

Kızlarda pointe’e başlamak için (parmak ucuna çıkmak için) yaştan çok vücudun hazır olması önemlidir. Öğrencinin fiziksel ve teknik olarak hazır olmadan pointe’e çıkması yarardan çok zarar getirir. Pointe çalışması kusursuz bir duruş (postür) sağlanmadan, tüm vücutta koordinasyon gelişmeden, çok iyi demi-pointe (5 parmak üzerinde durmak) oluşmadan başlanmamalıdır. Çocuklarda ayaktaki büyüme yavaşlamadan pointe giyilmesi eklem aralarındaki kıkırdaklara zarar verir ve deformasyonlara neden olur. Bu da 10-11 yaşının altında kesinlikle pointe ile çalışılmaması gerektiğini gösterir. Pointe giymeden önce bilek ve ayak kaslarının kuvvetlenmesi şarttır. Doğru teknikle profesyonel bir dansçı rahatça otuz yıl, hiçbir sakatlık olmadan pointe kullanabilir. Kural olarak pointe’a başlama yaşı diye birşey yoktur, öğrenci ancak hazır olduğunda pointe giymesine izin verilmelidir. Bu yaş on yaşın altında asla olmamalıdır.

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı Kurs.com'a Özel Kayıt Seçenekleri %5 İndirim
1 Ay (4 Saat) 1 x 270 TL 45 TL ödeyerek Ön Kaydını Yap 257 TL ödeyerek Tam Kaydını Yap

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe 18:00 - 19:00
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 9:30 - 20:00
Pazar 9:30 - 20:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Çukurambar

Toplu taşımaya yakın
171 - 132-133 Otobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Balgat yüzünciyıl dolmuşu Minibüs Durağı 200 m. uzaklıkta
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir