İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Gitar

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mozart Sanat Kursu
Web Adresi mozartsanat.kurs.com
Yer
300 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Böyle bir standart tespiti söz konusu değildir. Her insanın analitik algısı, motivasyonu, fiziksel özellikleri, donanım yeterliliği farklılık göstermektedir
Elbette fiziksel yeterlilikleri göz önüne alarak yönlendirme yapmak mümkündür, bu işlem çok kısa bir sürede sonuçlanmaz. Zamanla öğrencinin müzikal yatkınlıkları açığa çıkacaktır ve yönelim büyük ölçüde kendiliğinden oluşacaktır.
Belirlediğiniz müzik eserinin teknik donanımına bağlıdır. İlk soruda olduğu gibi bahsi geçen yeterliliğe ne zaman ulaşacağınız bir çok parametreye bağlıdır. -Hayır. yüzeysel de olsa teorik, grafiksel bilgi olmadan ve teknik çalışmalar ilerlemeden ”parça-şarkı” çalışması yapılamaz. Bu çok sağlıksız ve nitelik yönünden eksik sonuçlar doğurur
İstisnai durumlar haricinde, 7-8 yaştan itibaren gitar eğitimine başlanabilir. Bundan önceki yaş gruplarının temel müzik – piyano gibi enstrümanlara yönlendirilmesi olasıdır.
Her enstrümanın zorluk derecesi kişisel yeterlilik ve algı, değerlendirme, işleme kapasitesiyle doğru orantılıdır. Dolayısıyla genellenemez.
Devam edip etmemek tamamen rastlantısaldır. Bir öngörüde bulunmak mümkün değildir. Hemen her müzik enstrümanı, ikinci el değerleri olan, kolaylıkla elden çıkarılabilen ürünlerdir. Fakat enstrüman bir ev için prestijli, değer katıcı bir materyaldir. Eğitimden vazgeçilse bile çabucak elden çıkarılmaması önerilir
Elbette yarar. Müzik kulağı yeterliği, 8. numaralı kranyal sinir (nervus vestibulocochlearis) kullanarak sinir uyarılarına dönüşür. Ve beynin thalamus bölgesinde işlendikten sonra frekans algısı oluşur. Bahsedilen fiziksel proses bir kas gelişim süreci gibi, düzenli egzersiz ve doğru-eğitici müzikler dinleyerek yıllar içinde müzik algısını geliştirir. Dolayısıyla müzik kulağınız eğitimle gelişecektir, açılacaktır.

1- Klasik Gitar: Naylon ve genellikle 6 tele sahip olan masif ahşap akustik çalgıdır. Bu enstrüman ile, Klasik Batı müziği, Folk müziği, İspanyol geleneksel müziği (Flamenko), Fingerstyle cover, Popüler modern müzik türleri icra edilebilmektedir. Öğrencinin talebine bağlı olarak branş, eğitmenin yönlendirmesiyle seçilir ve ilgili eğitim müfredatına başlanır. Klasik gitar eğitimde dünyaca ünlü LCM-ARENAS (Flamenko) – CHARLES DUNCAN/ MODERN APPROACH TO CLASSIC GUITAR metodları kullanılır, yanı sıra her öğrencinin yapısal farklılıkları göz önüne alınarak, kişiye özel yöntemler geliştirilir ve uygulanır. Konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık, Hobi amaçlı sosyal gelişim, Popüler müzik – çal&söyle gibi hedefler doğrultusunda birebir  eğitim ve kaynak sağlanır. 

2- Akustik Gitar: En genel şekliyle 3 çelik, 3 bakır sarım telden oluşan geniş gövdeli ahşap çalgıdır. Bu enstrüman ile, Western Country, Modern folk, Popüler modern müzik, Fingerstyle ve kısmen Blues  gibi müzik türlerini icra etmek mümkündür.  Çoğunlukla bu enstrümanın akorlar, ritmler, arpejler ve sololardan oluşan ve klasik gitara nazaran daha dar ve yüzeyel bir müfredatı vardır. Başlangıç seviyesinde  pozisyon, eklem kuvvetlendirme, picking (pena tekniği) ve temel müzik teorisi uygulandıktan sonra repertuar çalışmasında eğitmen yönlendirmesiyle dökümantasyon  eklenmelidir.

Gitar çalmak doğru eğitmenlerin desteği ile zor değildir, Gitar eğitimi sırasında aşama aşama ilerlendiği için kursumuz sizin ilerleme seviyenize ve ilginize uygun olarak eğitim programları hazırlar. Enstrüman çalmak için yetenekten öte asıl ihtiyacınız olan şey enstrümanınıza olan tutkudur.

Önemli Notlar :  Her enstrümanın eğitiminde genel müzik teorisi , performans derslerine entegre  ve harici olarak verilir. Teorik , armonik, literatürel  içerik  enstrüman icracılığının gelişmesinde yadsınamaz büyüklükte öneme sahiptir. Tek yönlü ve kısır bir birikim, kendi kendine ilerleme-gelişme döngüsüne dahil olamayacaktır. Bu sebeple repertuar çalışmasına geçmek için acele edilmemeli, sabırla ve özenle teknik çalışmalar uygulanmalıdır.

 

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı Fiyat Açıklaması
1 Ay (5 Saat) 1 x 300 TL Gitar eğitimlerimiz özel ders

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Gitar eğitimlerimiz birebir özel ders ve toplu ders (2-3 kişi) olarak yapılmaktadır. Ders gün ve saatleri kursiyerlerin aldığı randevulara göre belirlenir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 19:30
Salı 10:00 - 19:30
Çarşamba 10:00 - 19:30
Perşembe 10:00 - 19:30
Cuma 10:00 - 19:30
Hafta Sonu
Cumartesi 9:30 - 20:00
Pazar 9:30 - 20:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Kızılay

Meşrutiyet mahallesi Meşrutiyet Caddesi No : 5/11 Kat: 6 Kızılay - Çankaya Ankara

Toplu taşımaya yakın
Güvenpark Otobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul