İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Şan

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mozart Sanat Kursu
Web Adresi mozartsanat.kurs.com
Yer
İncelenme 2.188 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 4. YIL
%18 indirim 340 TL 280 TL

Şan eğitimi sesin doğru kullanımı ve doğru tekniğin insanda yer etmesi için gerekli olan bilgilerin içerildiği bir eğitim programıdır. Şan dersini verecek olan kişinin uzman bir eğitmen olması çok önemlidir. Yanlış eğitmen ile çalışmak sesinizi açmak yerine sesinizi kaybetmenizi dahi sağlayabilir. Şan derslerinde ayrıca doğru nefes almanın yolları da öğretilir ve diyafram daha çok ve güçlü şekilde kullanılır. Sadece şan öğrencileri veya müzisyenlerin değil tiyatro vs. gibi sahne sanatlarında aktif olmak isteyen herkesin de şan dersi almaları gereklidir.

Mozart Sanat Kursu konservatuvar mezunu ve etkin sanat yaşamı devam etmekte olan eğitmenleri ile her yaş grubuna özel hazırlanmış Şan eğitim müfredatlarıyla sizlere kaliteli bir eğitim sunmayı hedeflemektedir.

Müzik bölümlerimizde sunduğumuz eğitim programı, haftada 1 gün 1 saat Şan eğitimi, ayda en az 1 saat nota bilgisi ve solfej dersinden oluşmaktadır. Tüm müzik eğitimlerimiz özel ders formatında işlenmektedir.

Şan doğru eğitmenlerin desteği ile zor değildir, Şan eğitimi sırasında aşama aşama ilerlendiği için kursumuz sizin ilerleme seviyenize ve ilginize uygun olarak eğitim programları hazırlar. Şarkı söylemek için yetenekten öte asıl ihtiyacınız olan şey müziğe olan tutkudur.

Önemli Notlar:  Her müzik eğitiminde genel müzik teorisi , performans derslerine entegre  ve harici olarak verilir. Teorik , armonik, literatürel  içerik  müzik icracılığının gelişmesinde yadsınamaz büyüklükte öneme sahiptir. Tek yönlü ve kısır bir birikim, kendi kendine ilerleme-gelişme döngüsüne dahil olamayacaktır. Bu sebeple repertuar çalışmasına geçmek için acele edilmemeli, sabırla ve özenle teknik çalışmalar uygulanmalıdır.

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Belirlediğiniz müzik eserinin teknik donanımına bağlıdır. İlk soruda olduğu gibi bahsi geçen yeterliliğe ne zaman ulaşacağınız bir çok parametreye bağlıdır. -Hayır. yüzeysel de olsa teorik, grafiksel bilgi olmadan ve teknik çalışmalar ilerlemeden ”parça-şarkı” çalışması yapılamaz. Bu çok sağlıksız ve nitelik yönünden eksik sonuçlar doğurur.
Ses gelişimi ve sesin oturması ergenlik sonrası gerçekleştiği için istisnai durumlar haricinde, 15 yaştan itibaren şan eğitimine başlanabilir.Bundan önceki yaş gruplarının diğer enstrümanlara yönlendirilmesi olasıdır.
Elbette yarar. Müzik kulağı yeterliği, 8. numaralı kranyal sinir (nervus vestibulocochlearis) kullanarak sinir uyarılarına dönüşür. Ve beynin thalamus bölgesinde işlendikten sonra frekans algısı oluşur. Bahsedilen fiziksel proses bir kas gelişim süreci gibi, düzenli egzersiz ve doğru-eğitici müzikler dinleyerek yıllar içinde müzik algısını geliştirir. Dolayısıyla müzik kulağınız eğitimle gelişecektir, açılacaktır.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Şan Kursu İçin Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (5 Saat) 1 x 340 TL 1 x 280 TL Kazancınız: 60 TL Eğitimlerimiz birebir özel ders formatında yapılma

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Ders gün ve saatleri kursiyerin aldığı randevulara göre belirlenir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 19:30
Salı 10:00 - 19:30
Çarşamba 10:00 - 19:30
Perşembe 10:00 - 19:30
Cuma 10:00 - 19:30
Hafta Sonu
Cumartesi 9:30 - 20:00
Pazar 9:30 - 20:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Ankara Çankaya Kızılay

Meşrutiyet mahallesi Meşrutiyet Caddesi No : 5/11 Kat: 6 Kızılay - Çankaya Ankara

Toplu taşımaya yakın
Güvenpark Otobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul