İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

ABRSM Kursunda Ankara'da Doğru Adres; My Music Merkezi

Firma My Music Sanat Merkezi
Web Adresi mymusic.kurs.com
Yer
300 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, sınavlara katılmak için bir yaş sınırlaması yoktur.
Sınav ücretleri İngiltere’deki merkezden belirlendiği için herhangi bir indirim söz konusu değildir.
Sınava geç kalındığı zaman hakkınızı kaybedersiniz bu nedenle ilan edilen sınav saatinizden 1 saat önce sınav merkezinde olmanızı tavsiye ederiz.
Evet. Öğretmenlerinizin yardımıyla belirleyeceğiniz herhangi bir seviyeden sınava girebilirsiniz.
Hayır. Böyle bir zorunluluğunuz yok. Sınavlara istediğiniz kadar ara verebilirsiniz.
Sınav listelerinin ve programının belirlenmesi için ücretlerin belirlenen tarihten önce yatırılması gerekmektedir. Aksi taktirde öğrenci sınava girme hakkını kaybeder.
Sınav salonunda komisyonla birlikte My Music Sanat Merkezi’nin görevlendirdiği bir çevirmen bulunacağı için böyle bir sorun yaşanmayacaktır.
Seslendirilecek eserler her seviyenin kitabında ayrı ayrı belirlenmiştir. Bazı eserler zorunlu iken bazılarını bir kaç eser arasından öğretmeninizle birlikte seçebilirsiniz. Fakat kitapların dışında başka bir eser seslendirmeniz mümkün değildir.
Piyano dışında sınava girecek öğrenciler enstrümanlarını getirmek zorundadır.
ABRSM uluslararası akreditasyona sahiptir. Yani aldığınız sertifika/diploma bütün dünyada geçerlidir.
Grup ve birebir ders olarak eğitim verilmektedir. Max. 4 kişi Min. 2 kişi.

Bu sisteme göre her yıl belirlenen tarihlerde İngiltere’den gelecek olan İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu - ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) yetkililerinin yapacağı sınavlara katılacak öğrenciler, belirlenen sekiz seviye sınavını tamamladıklarında tüm dünyada geçerli olan müzik lisesi mezunu diploması almaya hak kazanmaktadırlar. Ayrıca sekizinci seviyeyi tamamladıktan sonra öğrenci isterse ABRSM’in Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının sınavlarına girerek bu diplomaları da alabilmektedir.

My Music Sanat Merkezi olarak en önemli hedefimiz Türkiye’de verilen müzik eğitiminin uluslararası kabul görmüş metot ve sistemlerle gelişmesini sağlayarak düzenli, istikrarlı ve kaliteli bir sonuca ulaşabilmektir. My Music Sanat Merkezi her yıl giderek artan öğrenci sayısıyla birlikte başarı oranını hiç düşürmemeyi başararak %100’e yakın başarı sağlamaktadır.
ABRSM Sertifika ve Diploma Programı İngiltere Eğitim ve İstihdam Bakanlığı (DFEE) uluslararası kurullar tarafından gerekli görülen standartlara uygun “Qualifications and Curriculum Authority ” (nitelikler ve müfredatlar kurumu) tarafından ve “The National Qualifications Framework“ (ulusal yeterlilikler çerçevesi) standartları doğrultusunda, ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. ABRSM, uluslararası düzeyde kabul gören akreditasyon kurumu Ofqual tarafından akredite edilmiştir. Lise, Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans diplomaları uluslararası denklik yönetmeliklerine göre kabul görmektedir. Sınav komisyonu üyeleri her yıl dünyanın 250 merkezinde bu sınavları yaparlar. ABRSM eğitim metotları özel olarak hazırlanmış müfredatlara dayanır. Eğitimler ve sınavlar, enstrümanlara göre ayrı ayrı hazırlanmış kitaplarla yapılır.

ABRSM Sertifika Programı sekiz seviyeli bir sınav sistemidir. Öğrenci seviyesine göre ve öğretmenlerinin yönlendirmesiyle istenilen seviyeden eğitim alıp sınava girebilir. Sekizinci seviyeyi bitiren öğrenci tüm dünyada geçerli olan müzik lisesi mezunu diploması almaya hak kazanır. Seviye sınavlarında her yıl düzenli ilerleme şartı aranmamaktadır. Öğrenci gelişim durumuna göre istediği seviyeye atlama hakkına sahiptir.

Doğrudan sekizinci seviye sınavına girerek diploma alabilir miyim?

Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarına girebilmek için, Teori ya da Uygulamalı Müzisyenlik (Practical Musicianship) sınavının 5. aşamasını başarıyla geçmiş ve sertifikasını almış olma şartı aranır. Teori sınavıda yılda iki kez Mart ve Kasım aylarında yapılmaktadır.

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
1 Ay (4 Saat) 1 x 300 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 13:00 - 21:00
Salı 13:00 - 21:00
Çarşamba 13:00 - 21:00
Perşembe 13:00 - 21:00
Cuma 13:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 21:00
Pazar 9:00 - 21:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Bahçelievler

Bahçelievler Mah. 69.Sok. No 29/1 Çankaya /Ankara

Toplu taşımaya yakın
Milli kütüphane Metro Durağı 150 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir