İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz WhatsApp'tan Yaz

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evet var. Çizme eylemi görme eylemi gerektirir. Biz öğrencilerimize görme ve algılama yöntemleri ile nesneler ve canlı modeller üzerinden deneyim lemelerini sağlıyoruz. Öğrenme sürecinde sanatı hemde deseni oluşturan tüm ögeler teorik ve pratik olarak öğrencimize sunuyoruz
11 aylık bir eğitim süreciyle yetenek sınavlarına hazırlanılır. Bu süreçte deseni oluşturan ögeler, Biçim-Form, Oran-Orantı,Işık- Gölge, Doku, Perspektif, Anatomi, Hareket öğrencilerimize teorik ve pratik olarak anlatılır.
Yetenek sınavlarına lise eğitimini tamamlamış veya lise 12. sınıf olan öğrenciler, YGS den 150 - 225 üzeri puan almış herkes sınava başvuruda bulunabilir.
YGS den gerekli puanı alan öğrenciler. Üniversitelerin gerekli birimlerine başvurularını yaptıktan sonra iki(2) veya üç(3) aşamalı olarak gerçekleşen yetenek sınavlarına girerler. Güzel Sanatla Fakültelerinde bir den fazla bölüme girebilme hakları da vardır.

- Lise son sınıf öğrencileri için kurslar Mayıs ayına kadar haftada 2 gün, Mayıs ayından sonrası haftada 4 gün olacak şekilde eğitim görmekteler.

Portakal Resim yüksek lisans düzeyine sahip, akademik çalışmalar yürüten eğitmeniyle güzel sanatlar fakülteleri ve liselerine öğrenci hazırlamaktadır.

Portakal Resim Güzel Sanatlar Fakültelerinin tüm bölümlerine (resim,heykel,seramik-cam,grafik,iç mimarlık,endüstriyel tasarım,tekstil-moda tasarımı,geleneksel türk el sanatları,fotoğraf) öğrenci hazırlar.

Atölyemizde deseni oluşturan tüm ögeler (çizgi,biçim-form,ışık-gölge,doku,perspektif,nesne,anatomi) öğrencilerimize aktarılmaktadır.

Portakal Resim Atölyesi olarak, öğrencimizin görme duyusunu geliştirirken aynı zamanda kompozisyon oluşturabilmelerini ve düşündükleri imgeleri kağıda aktarabilmelerini sağlamakla beraber öğrencilerini sorunsuz bir yetenek sınavı sürecine hazırlar.

Öğrencilerimizi farklı aşamalarla gerçekleştirilen yetenek sınavları ve portfolyo sunumlarına eksiksiz bir şekilde  hazırlamakla beraber sanat tarihi ve çağdaş sanat kuramları dersleriyle öğrencilerimizi sanat öğrenim sürecinde kendilerini keşfetmelerini sağlamaktayız.

Hafta içi ve Hafta sonu olmak üzere, gruplar oluşturuyoruz. Günlük ders saati 8 saattir. Hafta içi 3 gün hafta sonu 2  gün olmak üzere eğitim vermekteyiz. 

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
1 Ay (64 Saat) 1 x 700 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Kurs günleri kursiyere ve kuruma göre değişiklik gösterebilir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 11:00 - 18:00
Salı 11:00 - 18:00
Çarşamba 11:00 - 18:00
Perşembe 11:00 - 18:00
Cuma 11:00 - 18:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 18:00
Pazar 11:00 - 18:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İstanbul Kadıköy Osmanağa

Mürver Çiçeği Sokak 9 /1 Altıyol

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Görüş Bildir