UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

YDS'ye Yenilenmiş Eğitim Metotlarıyla 8 - 12 Kişilik VIP Sınıflarda Hazırlanın!

Ücretsiz YDS Yayın Ve Kaynakları

Alanında Uzman Eğitmenler

Tarama Ve Deneme Sınavları

Prestige English olarak YDS gibi zorlu bir sınavın adaylarımız için taşıdığı önemin farkındayız. İşte bu nedenle Prestige English’te kaliteli bir eğitim hizmeti sunmak için yoğun ve kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. 

Öncelikle kursumuzu tercih eden YDS adaylarının en az ‘Intermediate’ düzeyinde olması gerekmektedir. Intermediate seviyesinde olmayan adayların YDS gruplarımıza katılmadan önce Elementary ve Pre-Intermediate seviyelerini içeren Genel İngilizce Programlarını almaları ve ardından YDS ÖNHAZIRLIK Programlarına katılmaları sınavda başarıya ulaşmak için izleyebilecekleri en sağlıklı yoldur.
 
NEDEN PRESTIGE ENGLISH?
 
Prestige English'i tercih eden YDS adayları seviye tespit sınavına tutularak uygun gruplara yerleştirilirler. Ayrıca adaylarımız uygun gruplara yerleştirildikten sonra Grammar, Reading, Vocabulary üçlüsünün aynı oturumda verildiği yepyeni bir eğitim alırlar..
 
YDS‘ de bir ilki daha gerçekleştiren kurumumuz.YDS DAILY PACKS adlı yayınımızla her oturumda grammar, reading, vocabulary eğitimi verir; öğrencilerine soru çözümü ve soru analizleri yaptırır.
 
Sistematik tekrarlarla bilgi kalıcılığını sağlayan öğretmenlerimiz testler, ödevler ve sık sık uygulayarak deneme sınavlarıyla öğrencimizin başarıya bir adım daha yaklaşmasını sağlarlar..Pek çok eğitim kurumu tarafından ücretli olarak verilen video eğitim, kurumumuzda 128 saatlik programa ek olarak ücretsiz verilmektedir. 

 
YDS nedir?

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ÖSYM tarafından 7 Nisan 2013 yılından itibaren uygulanmakta olan bir dil sınavıdır. Bu tarihten önce KPDS ve ÜDS olarak anılan sınavların yerine artık YDS uygulanmaktadır.
Ayrıca KPSS, TUS, DUS vb. sınavlara giren adayların yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için de YDS sınavından alınan puanlar kullanılmaktadır. Örneğin TUS sınavına giren bir aday artık yabancı dil yeterliliğini YDS puanı ile belgelemektedir.

YDS’de kaç soru vardır? Sınav süresi ne kadardır?

80 Soru vardır.Sınav iki buçuk saat (150 dakika) sürer. Her soruya ortalama 1 dakika 52 saniye düşer.

YDS’de bütün sorular eşit puana mı sahiptir?

Evet bütün sorular eşit puana sahiptir.

YDS’den sonra çıkmış soruları görebilir miyim?

Daha önceki yıllarda, bu sınav KPDS/ÜDS adı altında yapılırken çıkmış sorulara ÖSYM’nin resmi sitesinden ulaşılabiliyordu. Fakat artık YDS’ de çıkmış soruların sadece yüzde 10′u ÖSYM tarafından kamu ile paylaşılmaktadır.

YDS sonuçları ne kadar süre geçerli/kaç yıl geçerli?

YDS puanınız süresiz geçerlidir.

Puanınızı akademik kadrolar için kullanacaksanız, başvurmayı düşündüğünüz kurumdan bu konuda bilgi alıp puanınızın geçerliliğini öğrenmelisiniz. Çünkü enstitüler ve üniversiteler farklı uygulamalarda bulunabilir. Örneğin A kurumu son iki yılda alınan puanı geçerli sayarken B kurumu son beş yılda alınan puanı geçerli sayabilmektedir.

Puanınızı yabancı dil tazminatı için kullanacaksanız geçerlik süresi 5 yıldır. Bu sürenin bitiminde sınava girmeyenlerin yabancı dil seviyeleri bir alt düzeye inmiş sayılır, seviyeleri (C) düzeyinde olanların 5. yılın sonunda yabancı dil tazminatları kesilir.

YDS nasıl yapılıyor?

Sınav tek oturumda ÖSYM tarafından önceden belirlenen ve duyurulan yer ve zamanda yapılır. Sınava başvuru sırasında sınav merkezleri ile ilgili bilgiyi başvuru kılavuzundan elde edebilirsiniz.

Yabancı dil sınavına kaç defa girilebilir?

Her dönemde bir defa girebilirsiniz. Örneğin 2016 yılı için bahar ve güz olmak üzere iki kere girme hakkınız vardır.

YDS kimler tarafından hazırlıyor?

Bu sınav ÖSYM’nin belirlediği uzman kişiler tarafından hazırlanır. Soruların geçerliği ve güvenirliği de yine ÖSYM tarafından denetlenir.

YDS ne zaman yapılır?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde bir kez olmak üzere yılda iki kez; diğer diller için ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda bir kez yapılır.

YDS hangi dillerde yapılır?

Yılda iki defa (ilkbahar ve sonbahar dönemi) sınav yapılan diller: İngilizce, Almanca, Fransızca Arapça ve Rusça.

Yılda bir defa (ilkbahar dönemi) sınav yapılan diller: Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca.

-Hatırlatma 1: Yukarıda sıralan dillerden herhangi birinden başvuranların sayısı ÖSYM’nin belirlediği baraj sayının altında kalırsa sorular alışılageldiği gibi çoktan seçmeli değil, çeviri usulü olacaktır.Hatırlatma 2: Diğer diller için sınava girecek adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen sınav merkezlerinden birini seçebilmektedirler.Bulgarca, Farsça, Yunanca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Gürcüce, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça ve Ukraynaca (Sadece Ankara’da) 

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

En az 4 kişi olunca yeni gruplar açılır.
Prestige English 2013’ten sonra değişen sınav anlayışına uygun olarak tüm sistemini ve eğitim metodunu yenilemiş, yepyeni ve ücretsiz bir YDS Eğitim Seti hazırlamıştır.Bu kitaplar sayesinde öğrencilerimiz her soru tipini tanır, doğru yöntemler kullanarak  analiz etme yeteneklerini geliştirirler. Prestige English i tercih eden YDS adayları seviye tespit sınavına tutularak uygun gruplara yerleştirilirler.
Kurumumuzda YDS eğitimi, alanında uzman, konulara, soru tiplerine ve soru çözme tekniklerine hakim; bilgi ve birikimini öğrenciye eksiksiz aktarabilecek deneyimli bir öğretmen kadrosu tarafından  verilmektedir.
İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
%15 indirim 1.980 TL 1680 TL

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
10 Hafta (105 Saat) 1980 TL 1680 TL Kazancınız: 300 TL Vıp 8 Kişilik Sınıflar
14 Hafta (145 Saat) 2400 TL 2160 TL Kazancınız: 240 TL Ön Hazırlık + YDS

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 18:00 - 21:30
Salı
Çarşamba 18:00 - 21:30
Perşembe
Cuma 18:00 - 21:30
Hafta Sonu
Cumartesi 13:30 - 18:00
Pazar 13:30 - 18:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Yenimahalle Yenibatı

Yeni Batı Mah. 2026. Cad. 2360. Sok. No: 1/A Batıkent / Ankara

Toplu taşımaya yakın
Yeni batı Otobüs Durağı 10 m. uzaklıkta
Mesa 2 Minibüs Durağı 10 m. uzaklıkta
Mesa 2 batı Metro Durağı 50 m. uzaklıkta
Mesaj Gönder
Şimdi Ara
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.