Resim Kursunda Hayal Gücünüzü Tekniğinizle Birleştirmek İster Misiniz?

Resim kursumuza; kişilerin kendilerini ifade edebilecekleri, resmi bir yaşam şekline dönüştürmek isteyen hayatına yeni bir renk yeni bir yön katmak isteyen her yaştan, her seviyeden herkes katılabilir.

Resim kursumuzda genel açıdan temel sanat ve desen eğitimi verilmektedir. Sonrasında kişilerin istekleri doğrultusunda bir program yapılmakta, karakalem, suluboya, akrilik ve yağlı boya eğitimi almaktadırlar. Kursumuz hafta içi ve hafta sonu farklı alternetiflerle verilmektedir.

İzmit'te resim kursu hizmetlerini en güzel şekilde sizlere aktarıyoruz. Güzel Sanatlar Lise & Üniversite Hazırlık, Hobi resim kursu ve çocuk resim kursları ile hizmetinizdeyiz.

Müzik Reyonu Sanat Akademisi olarak resim eğitimindeki ana hedefimiz, kişiye özel öğretme tekniği uygulamak. Her bireyin algılama, öğrenme, ilgi ve sanata ayırdıkları zaman dilimleri farklıdır. Bu bağlam da her bireyin gelişim süreci bir birinden farklılık gösterir. Bizler Müzik Reyonu Sanat eğitmenleri olarak, hedef noktaya bireyleri getirebilme doğrultusunda her bireyle bire bir ilgilenip, resmi sevdirmeye odaklı bir çalışma yolu izliyoruz. Resim sanatında, yeteneğin yanında öğrenerek de, başarıya ulaşılabilecek bir öğrenim süreci olduğunu kavratmaya çalışmaktayız.

Sanat Merkezimizde, resim kültürünü sadece çizimde kalmayan, bir alışkanlığa dönüştürmek, ana hedefimizdir. Resim sanatını sevdirerek resim kültürünü oluşturmak, doğru bir resim eğitimi vererek resmi meslek olarak seçenleri ilgili alanlara yönlendirmek ve eksiklerini tamamlamak; ayrıca başarı gösterenlerin çalışmalarını kişisel ve toplu sergilerle gösterime sunmak amaçlı bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Çocukların sosyolojik ve psikolojik yönden gelişimleri açısından resim çizmenin çok büyük yararları vardır. Bu yararları şu şekilde sıralayabiliriz.

Göz-el koordinasyonunu sağlar:
Resim ile çocuk küçük kaslarını etkin bir biçimde kullanmayı öğrenir ve göz-el koordinasyonu sağlanır.
Özgüven oluşturur:
Çocuk yeni figürler çizdikçe bundan hoşnut olur. Çevresinden de onay alıyorsa bu hoşnutluk oranı artar. Bir şeyler başardığına inanır ve bu da özgüven oluşturmasını sağlar.
Kişiliğini, arzularını, kaygılarını yansıtır:
Resim bir iletişim aracıdır. Kullandığı renklerle, yaptığı çizgilerle iç dünyasını kağıda yansıtır.
Resim deşarj olma aracıdır:
Çocuklar resim ile birlikte, yaptıkları çizgilerle kullandıkları boya kalemleri ile, çeşitli fırça darbeleri ile gün içinde yaşadıkları çeşitli kızgınlıklarından soyunabilecekleri gibi içlerinde biriken enerjiyi meşru bir biçimde boşaltma imkanı bulurlar.

HOBİ RESİM KURSU:

Yetişkin hobi resim kursu programında;Hobi amaçlı resim kursu programlarımıza katılmak isteyen kursiyerlerimize, kurumumuzda akademik düzeyde eğitim verilmektedir.
Bu programa katılan, yetişkin kursiyerlerimize, öncelikle temel karakalem eğitimi verilerek, el becerilerini ve çizim yöntemini kazanmaları hedeflenir.
Program dâhilinde karakalem eğitimine belli bir süre devam edilir.
Karakalem eğitiminden sonra, kuru pastel tekniğiyle kursiyerin renk bilgisi geliştirilir.
Ardından suluboya tekniği ile fırça kullanma becerileri edinimi sağlanır.
Son olarak tercihen akrilik ve yağlıboya teknikleriyle devam edilir.
Dersler haftada 1 gün 1 saat olarak verilmektedir.

ÇOCUK RESİM KURSU:

İlköğretim hobi resim kursu programında;Öğrencilerin motor gelişimi göz önünde bulundurularak el becerilerini geliştirme, renk bilgisi ile beraber temel sanat eğitimi verilir.
Bu yaş grubu öğrencilerin muhakeme yeteneğini ve yaratıcı sürecini geliştirmeye yönelik soru cevap niteliğinde, görsel materyallerle sanat eğitimi desteklenir.
Ayrıca genel kültürlerini geliştirmeye yönelik, sanat ve sanatçılarla ilgili bilgi edinimleri sağlanır.
İlköğretim öğrencilerinde teknik olarak, Karakalem, pastel, suluboya ve akrilik teknikler tercih edilir.
Dersler haftada 1 gün 1 saat olarak düzenlenir.
Okul Öncesi hobi resim kursu programında;Öğrencilerin el becerilerini geliştirme, renk bilgisi ile beraber temel sanat eğitimi verilir.
Çocukların hayal dünyasını kullanabildikleri, kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri, özgür ve etkin düşüncelerini geliştirici tekniklere yer verilir.
Bu yaş grubu öğrencilerin muhakeme yeteneğini ve yaratıcı sürecini geliştirmeye yönelik soru cevap niteliğinde, görsel materyallerle sanat eğitimi desteklenir.
İlköğretime hazırlık teknik ve beceriyi geliştirmeye yönelik eğitim verilir.
Karakalem, pastel, suluboya teknikleri tercih edilir. Dersler haftada 1 gün 1 saat olarak düzenlenir.
Daha Fazlası Daha Azı
KURS VE İNDİRİM FIRSATLARI İÇİN HEMEN ARAYIN!
300 TL

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
1 Ay (4 Saat) 1 x 300 TL

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 20:00
Salı 10:00 - 20:00
Çarşamba 10:00 - 20:00
Perşembe 10:00 - 20:00
Cuma 10:00 - 20:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 20:00
Pazar 10:00 - 20:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Kocaeli İzmit Yahyakaptan

Arasta Park Avm Yahyakaptan Mah. Akasyalar Cad. B Blok Kat:2 İzmit / Kocaeli 2. Şube: 41 Burda AVM

Mesaj Gönder
Şimdi Ara
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.