İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

İlk Yardım Eğitimi Alarak Siz de Yaşamınızı Şansa Bırakmayın!

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Şampiyon Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları
Web Adresi sampiyonmeslek.kurs.com
Yer
İncelenme 2.738 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 5. YIL
%29 indirim 354 TL 250 TL

İLKYARDIM KURSU
İlkyardım Kurs Programında Verilen Ders Konuları:


Genel ilkyardım bilgileri,
Hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi,
Temel yaşam desteği,
Kanamalarda ilkyardım,
Yaralanmalarda ilkyardım,
Yanık, Donma ve sıcak çarpmasında ilkyardım,
Kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım,
Bilinç bozukluklarında ilkyardım,
Zehirlenmelerde ilkyardım,
Hayvan ısırmalarında ilkyardım,
Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım,
Boğulmalarda ilkyardım,
Hasta/yaralı taşıma teknikleri

 

İlkyardım Kursu ve Eğitimi: Kaza anında ve sonrasında kazazedenin hayati tehlikesini ortadan kaldırmak, yaşamsal fonksiyonlarının sürdürülmesini sağlamak, yaralının durumunun kötüleşmesini önlemek ve iyileşmesini kolaylaştırmak amacıyla kaza anında bu işlemleri yapabilecek bireylerin yetiştirmesini sağlamak için açılmış eğitim kurumu ve programıdır.

İlkyardım Elemanı:   Herhangi bir kaza veya hayatı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle ilaçsız uygulama yapan kişilerdir.

İlkyardım eğitimleri eğitim programı,süresi ve ücretleri bakanlıkça belirlenmekte olup, eğitimler teorik ve uygulamalı olarak yapılmaktadır.  Sınavlar ise, İl Sağlık Müdürlüğü gözetiminde teorik ve uygulama sınav şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Tüm kurum ve  kuruluşlarında 28 Mart 2006 tarihinden itibaren uygulamaya giren ilkyardımcı bulundurma zorunluluğu getirilmiş olup, tehlikeli ve riskli gruba dahil olan işyerlerinde her 10 personelden 1 kişinin ilkyardımcı istihdam etmesi mecburidir.

Risk grubu dışında kalan kuruluşlarda ise her 20 çalışandan 1 kişinin ilkyardım eğitimi ve sertifikası bulundurma mecburiyeti vardır.

Neden İlkyardım !

İnsanlığa sağlıklı ve mutlu bir yaşam sunmak, kaza ve yaralanmalardan sağ kalımı arttırmak ve kalıcı sakatlanmaları en aza indirgemek için ilkyardım eğitimini yaygınlaşmak gerekmektedir. İlkyardım bilinciyle bu durumun büyük ölçüde düzeltilebilir, ölüm ve sakatlanmaların azaltılması mümkün olur.

Trafik kazlarında ölümlerin % 10 ilk 5 dakikada (bu vakaların % 18-25 i yeterli müdahale ile kurtarılabilecek vakalardır) % 50 kadarı ise ilk 30 dakikada meydana geliyor.

Yaralanma, ölüm olaylarının dördüncü ana nedenidir. Düşmeler en sık rastlanan yaralanma sebebi, trafik kazaları ise en ölümcül olanıdır. Yaralanma ölümlerinin %22’si trafik kazaları sonucu oluşmaktadır.

Kaza yerinde ilk beş dakika içerisinde uygulanacak etkili bir ilkyardım ile bu ölümlerin yaklaşık yarısını önlemek mümkündür. Bu durum ilkyardımın önemini açıkça göstermektedir.

İlkyardım eğitimine harcanan kaynak ekonomik hayatı da kurtarmaktadır. Dolayısıyla ölüm ve sakatlanmaların üretime olumsuz etkilerini önlenebilmektedir.

Günümüzde acil tıbbi hastalıklar, kazalar, şiddet olayları ve afetler sık görülmektedir. Bu nedenle, hasta veya yaralının yaşam şansını arttırmak, oluşabilecek sakatlıkları önlemek ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için ilkyardım eğitimi zorunludur.

Günlük hayatta meydana gelen kaza ve hastalıklardan birçok insan zarar görmektedir. Ancak bunlardan daha acı olanı yanlış ilkyardım uygulamaları nedeniyle hastalara yarar yerine zarar verilmesidir. Yanlış ilkyardım uygulamaları hastaların iyileşmelerini geciktirmekte, sakat kalmalarına veya ölmelerine neden olmaktadır.
 

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tüm işyerlerinde yasa gereği çalışanların 10 kişiden birinin ilkyardım belgesi olması zorunlu olduğundan bu kurs eğitimleri yapılmaktadır.
Eğitim 2 gün olarak yapılmaktadır
İlkyardım eğitimleri günde 8 saat toplam 16 saat sürmektedir.
Sınavları Sağlık Bakanlığına bağlı İl Sağlık Müdürlüğü yapmaktadır.Belgeleri de bu kurum onaylamaktadır. Sınav hem teorik hem uygulamalı olarak iki aşamalı olarak yapılmaktadır. Geçmek için her ikisinden de 85 ve üstü puan almak gerekmektedir
İlk sınavda kalan kişi yalnız bir sınava daha girebilmektedir
Sağlık bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir. Yazılı ve uygulamalı sınavdan 85 puan ve üzeri alınması gerekmektedir. 3 yıl Geçerli bir sertifikadır tekrar yenilemek için sınava katılırsınız
16 yaş ve üzeri herkes katılabilir.
En az 8 kişi olunca eğitim verilir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

İlk Yardım Kursu İçin Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
2 Gün (16 Saat) 354 TL 250 TL Kazancınız: 104 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Eğitimlerimiz en fazla 6 veya 7 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Hafta içi ( Perşembe Cuma ) yada Hafta sonu eğitim verilir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 13:00 - 21:00
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma 13:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 21:00
Pazar 13:00 - 21:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Cumhuriyet

Atatürk Bulvarı No:53 Kat:3 Kızılay Cumhuriyet

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul