SAT Zoom in 4 English

Firma Zoom in 4 English
Yer
450 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Bireysel ve 1-2 kişilik gruplar oluyor.
SAT, Amerika’daki üniversitelere kabul almak için öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Üç bölümden oluşmaktadır. Bunlar okuma, yazma ve matematik bölümleridir. Her bir bölüm 800 puan üzerinden değerlendirilip, toplamda 2400 puan üzerindendir. Her puan 10’un katları şeklindedir.
SAT’deki her bir bölüm üç alt bölümden oluşmaktadır: Üç matematik alt bölümü, üç okuma alt bölümü, biri “essay” olmak üzere üç yazma alt bölümü ve son olarak da değerlendirilmeye alınmayan, herhangi bir bölümden olabilen “deneysel” bir alt bölüm vardır.

Okuma Bölümü
“Critical Reading” olarak adlandırılan okuma bölümü kelime bilgisi ve okuduğunu anlamayı test etmektedir. Okuma bölümü, ikisi 25’er dakika ve biri 20 dakika olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Soru türü çoktan seçmelidir. Okuma parçaları tarih, edebiyat ve bilim gibi çeşitli konuları içerir. Bazı sorularda öğrenciler iki farklı parçayı karşılaştırırlar. Bazı sorularda ise öğrencilerin kelime bilgisi cümle tamamlama formatında test edilir.

Yazma Bölümü
İki farklı bölümden oluşan yazma bölümünün ilk kısmında öğrencilerin dil bilgisine hâkimiyetleri test edilir. 10 dakika süren birinci kısım çoktan seçmeli sorulardan oluşmakta ve öğrencilerden dil bilgisi hatalarını tespit etmeleri beklenir. Ayrıca dil bilgisi açısından doğru olan seçeneği işaretleyerek cümleleri geliştirmeleri istenir. İkinci kısmında ise 25 dakikada tarih, edebiyat, bilim veya kendi hayatlarıyla ilgili konularda “essay” yazmaları beklenir.

Matematik Bölümü
Matematik bölümü lise matematiğini test eder ve bu bölümde öğrencilere hesap makinesi kullanmalarına izin verilir. 25 ve 10 dakika süren kısımda matematik sınavı soruları çoktan seçmeli olup kolaydan zora doğru gitmektedir. Diğer 25 dakikalık üçüncü bölümde ise 8 çoktan seçmeli ve 10 tane de öğrencilerin buldukları sonuçları yazdıkları sorular vardır.
Süre Saat Fiyatı
1 Gün 2 Saat 1 x 450 TL
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Öğrencinin talebine göre saat ayarlanıyor.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beşiktaş

Zoom in 4 English İstanbul Beşiktaş
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir