Protez Tırnak Kursu (Manikür Uygulayıcısı Kursu)

Seba Güzellik Akademi İzmir'in En Büyük Güzellik Akademisidir.

Protez Tırnak Kursu, dekoratif kozmetik uygulamaları arasında yer alan ve keyifli bir işlem olan protez tırnak konusunda planlanan eğitimi ifade etmektedir. Protez tırnak, deforme olmuş, kırılmış, sararmış veya estetik açıdan hoş olmayan tırnakların düzeltilmesi amacıyla yapılan bir kozmetik uygulamasıdır, özellikle kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Bu alanda uzmanlaşmış manikür uzmanları, tırnak ve parmak yapısına uygun şekilde doğru protez uygulamalarını yapma konusunda ileri düzey becerilere sahiptir. Protez Tırnak Kursu, dekoratif kozmetik uygulamaları alanında ileri düzey becerilere sahip uzmanların yetiştirildiği bir eğitim programını içermektedir.

Protez Tırnak Eğitimi kapsamında neler öğrenilir? Kursiyerlere, kapsamlı bir program sunularak manikür eğitimi verilmektedir. Hem teorik hem de pratik olarak zenginleştirilen eğitim müfredatı, başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcıların uzman seviyesinde beceri kazanmasını sağlamaktadır. Eğitim sürecinde, malzemelerin tanıtımı ve doğru kullanımı önemli bir detay olarak ele alınmaktadır. Medikal manikür işlemlerine odaklanılan eğitimde, tırnak güçlendirme, protez tırnak uygulamaları, çeşitli tırnak tasarım eğitimleri gibi konular geniş bir perspektifle ele alınmaktadır.

Canlı Model Uygulamaları Eğitim sürecinde öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla canlı model uygulamaları önemli bir aşamayı oluşturmaktadır. Teorik bilgilerin pratikte uygulanması temelinde gerçekleştirilen canlı model uygulamaları, katılımcılara öğrendiklerini pekiştirme fırsatı sunarken el becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Ders İçeriği:

 1. Manikür Temel Araçları: Tırnak pensi, et pensi, et makası, kron ve törpü gibi kullanılan araçların tanıtımı ve doğru kullanımı.

 2. Araçların Sterilizasyonu ve Sanitasyonu: Aletlerin nasıl sterilize edileceği, dezenfeksiyon yöntemleri ve uygulamaları hakkında bilgi.

 3. Manikür Uygulamaları: Islak manikür ve medikal manikür gibi farklı tekniklerin teorik ve canlı uygulamaları.

 4. Protez Tırnak Çeşitleri ve Uygulaması: Kişiye özel en uygun manikür ve protez tırnak çeşitlerinin belirlenmesi ve doğru tekniklerle uygulanması.

 5. Malzemelerin Tanıtımı ve Kullanımı: Buffer, kumlu törpü, şablon, transfer tips, tips, primer, base coat, top coat, kalıcı oje, nail art malzemeleri, jel, UV kurutucu, freze elektrikli törpü ve uçları gibi malzemelerin kullanımı.

 6. Şablon Sistemi: Kişinin kendi tırnağı üzerine jel kullanarak uzatma işlemi.

 7. Tips Sistemi: Takma tırnak ile uzatma işlemi ve jel kaplama uygulaması.

 8. Polly Jel: Tırnak yapısının bozulduğu durumlarda uygulanan teknikler.

 9. Kalıcı Oje Uygulamaları: Oje uygulamaları ve çıkarma teknikleri hakkında teknik bilgiler.

 10. Nail Art: El çizimi, sticker, taş boncuk yapıştırma, spider, French ve ombre uygulamaları, ayna tozu, mermer desen gibi farklı tırnak sanatı çeşitleri.

 11. Müşteri İlişkileri ve İşletme Yönetimi: Müşterilerle nasıl etkileşim kurulacağı, işletme düzeni, randevu sistemi, fiyatlandırma, sosyal medya paylaşımları ve etkileşimleri konularında bilgi.

 12. Sınav Hazırlığı: Teorik ve uygulamalı sınavlara hazırlık.

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

Kendini bu alanda geliştirmek ve bu mesleği yapmak isteyen herkes kursumuza katılabilir.
Seba Güzellik Akademi ile, kurs programı sonrasında MEB onaylı sertifika sahibi olmaya hak kazanabilir ve bu sayede gerek farklı merkezlerde çalışabilmek için, gerekse kendi güzellik merkezlerini açmak için gerekli MEB onaylı sertifikaya sahip olabilirsiniz.
Seba Güzellik Akademi, Milli Eğitim onaylı bir kurstur ve toplamda 1 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Kursun tamamlanmasının ardından, Milli Eğitim tarafından düzenlenen sınava katılıp eğitim sertifikasını alma hakkını elde edersiniz.
Eğitim sürecinde kullanılan tüm materyaller, kurumumuz tarafından temin edilmektedir. Bu sayede kursumuza katılan öğrencilerimiz, en iyi eğitim deneyimini yaşayabilirler.
18 yaş ve üzeri herkes katılabilir
İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
%25 indirim 8.000 TL 6000 TL

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Ay (190 Saat) 1 x 8000 TL 1 x 6000 TL Kazancınız: 2000 TL

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İzmir Bayraklı Bayraklı

Mansuroğlu Mah. Ankara Cad. Yanyolu 73/1 Kat:5 Daire: 501 Bayraklı İzmir

Mesaj Gönder
Şimdi Ara

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2023

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.