İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

(KAMPANYA) 2. BERARD EĞİTİMİNİZİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ!!!

Firma Sihirli Zeka Dikkat Geliştirme ve Koçluk Merkezi
Web Adresi sihirlizeka.kurs.com
Yer
%50 indirim 3.900 TL 1950 TL

BERARD AİT METODU /İŞİTSEL ALGI EĞİTİMİ

OKUL ÖNCESİ-İLKÖĞRETİM-ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK-ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN, EĞİTİM VE ÖĞRENİMDE EN YÜKSEK VERİMİ ALABİLMELERİNİ SAĞLAMAK İÇİN, ÇALIŞTIĞI İŞİNDE EN YÜKSEK VERİMİ ALMAK VE KARİYER YAPMAK İÇİM, YABANCI DİL ÖĞRENMEK İÇİN, KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN KONSANTRASYON ARTIRICI, ALGI AÇICI VE ODAKLANMA SAĞLAYICI BİR ÖN EĞİTİMDİR…

Berard AIT Eğitimi, algının en kısa yolu olan sağ kulak-sol zihin bağlantısının güçlendirilmesi eğitimidir. Sol kulak ağırlıklı işitsel algı, halk arasında ‘jetonun geç düşmesi’ olarak bilinir. Zihnimizde iki işitme merkezimiz ama sözel ve sayısal bir algılama ve yorumlama merkezimiz olduğundan ve bu merkezin de sol zihnimizde bulunmasından dolayı sol zihnin eğitiminin önemi açıktır. Sol zihni eğitmek için sağ kulağın işlenmiş müzikle (müzikteki alçak ve yüksek  frekanslarla) eğitilmesi ve zihnin yeni yollar bularak, kendini eğitmesidir.

Berard Metodu, uygulamalarda 30′ar dakikalık dinletiler halinde yapılır. 20 kez süreklilik taşıyacak şekilde dinletilere devam edilir. 10 günde, en az 3 saat ara ile 2 kez uygulama yapılabildiği gibi günde bir kez olarak eğitim 20 günde de tamamlanabilir. Öğrencimiz uygulama sırasında MOZART ETKİSİ‘ni yaratan müziği dinleyerek Berard Eğitimini alır.
Sağ ve sol zihnimizde birer işitme merkezimiz olmasıma karşın algı ve yorum merkezimiz sadece sol zihnimizde bulunur. İşitmenin olduğu anda algılama olabilmesi için iki zihin yarım küremizi birleştiren çizginin sadece bir kere geçilmesi gerekir. İşitsel Algı’da iyi işitiyor olmanın bir fonksiyonu yoktur. İyi işiten bir kişinin de işitsel algısı düşük olabilir. Sol zihindeki işitme merkezine ulaşan ses, zaman kaybı olmadan anında algılanır. Bu nedenle Berard  İŞİTME=DAVRANIŞ demiştir.

Davranışlar hangi kulak ağırlıklı işitsel algıya bağlı olarak, olumlu ya da olumsuz davranışlar olarak sergilenebiliyor. Sol kulak baskın işitsel algı varsa, çocuğun davranışları da olumsuz oluyor çünkü kelimelerin içeriğini anlamada zorlanıyor. Sağ ve sol kulak algılaması eşitse veya sağ kulak baskın algılama varsa çocuk hemen algıladığı için annebaba ve öğretmene itaat etmesi kolaylaşıyor, davranışlar istenen davranış oluyor.

Sağ ve sol zihnimizin dengeli ve işbirlikçi olması; öğrenme, öğrendiğini saklama ve yeri gelince bu bilgileri kullanabilme açısından çok büyük önem taşıyor. Matematik problemlerini çözerken sol zihnimizdeki sayılara ihtiyaç duyarken aynı zamanda sağ zihnimizin yaratıcılığının işbirliğine ihtiyacımız vardır. Aynı şekilde konuşurken kelimeleri ve anlamlarını sol zihnimizden alırken, kelimelere vereceğimiz ritim, vurgulama ve duygusallık da sağ zihnimizden geliyor. Okula başlayana kadar her şeyi sağ zihnimizle öğrendiğimiz, okulla beraber artık sol zihinle daha çok öğrenmek mecburiyetinde olunduğu için bu geçiş döneminde, çocuk ders esnasında , sıralar arasında geziyor ve öğretmenin konuşmalarını alışık olduğu tarzda yani sağ zihniyle algılamaya devam ediyor. Bunun sonucunda algılama ağır ve yavaş oluyor ki öğretmenin ve annebabanın istediği davranışlar alınamıyor. Sağ zihin alışkanlığı devam ettiği için evde ödev yapmak bir işkence haline geliyor. Sağ/sol kulak işitsel algısının dengelenmesi gerçekleşince bu sorun büyük oranda ortadan kalkıyor.

Berard Metodu uygulanaması için 3 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Üst yaş sınırı ise yoktur. Guy Berard kendine Berard Eğitimini uygulayarak isim ve yüz hafızasını ve zihnini zinde tutmuş ve 98 yaşına kadar sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmiştir. Berard Metodu insan hayatının her evresinde ve değişik şekildeki ihtiyaçlarımızayardımcı olabilir. Özel eğitim alan bir çocuğun davranış sorunlarına çözüm getirebileceği gibi, ilkokula yeni başlayan çocukların sınıfa uyum sağlamasına yardımcı olur. Öğrenme zorluğu çeken, algısı yavaş olan öğrencilere yardımcı olduğu gibi, yüksek lisans yapan bir kişiye ya da kariyerini yükseltmek isteyen kişilere de yardımcı olduğu görülmüştür. Maria Callas, Pavorotti sesini en iyi şekilde kullanmak ve işitsel algısını en yüksek oranda kullanmak için yaptırmış olup, Gerard Depardeu çocukluğunda kekemeliğini kontrol altına almak için ve yetişkin yaşlarında ise İngilizceyi öğrenebilmek ve daha iyi telaffuz edebilmek için tekrarlamıştır. Sözel ve yazısal ifadeyi geliştirdiğinden birçok yazar, sanatçı ve seminer veren kişiler yararlanmaktadır. Motor hareketlerin gelişimine yardımcı olduğundan spor alanında Berard Eğitimi önemli bir yer tutmaktadır.

Ne Kadar Yararlanabilirim?

Çocuklarımızın, eşimizin ya da bir başkasının zeki olduğunu görürüz. Aynı zamanda da tüm kapasitesini kullanmadığını biliriz. Biraz gayret etse, diye düşünürüz. Yukarıdaki ilk şekilde görüldüğü gibi, kapasitemiz olduğu halde, yetenek ve becerilerimizi üst sınıra kadar kullanmayız. Algı ve yorum sistemimiz kapasitemizin ne kadar kullanılacağına karar verir. Sınava giren bir öğrencinin öksürük sesinden etkilenip, bildiklerini unutması mümkün olabildiği gibi, bir başka öğrencinin zihnine olumsuz düşüncelerin gelmesi de yorum sistemini ve buna bağlı olarak başarılarını etkileyebilir. İlk şekilde görüldüğü gibi A-B-C-D kişileri algı sistemlerinden farklı etkilendikleri için kapasitelerini tavana kadar kullanamıyorlar. Zeki ama… İstese yapar… diyoruz çünkü biz kapasiteleri olduğunu biliyoruz.Bu durumda gerçekten yapabileceğimiz bir şey var mı? Çocuğumun kapasitesini en yüksek oranda kullanmasını, yaşadığı sorunları en aza indirmeyi ve hatta algısının iyi olmasını 
sağlayabilir miyim? Evet, kullanmamız mümkündür. Olan kapasitemi en üst seviyesine kadar kullanabilmem için algı ve zihin geliştirme yöntemleri üzerinde yıllardır çalışılmıştır. Geliştirilen ilk tekniklerden biri olan Berard AIT 1960 yıllarında inşa edilmiş olup, işitsel olarak algıladıklarımızın keskinleştiğini uzun yıllar boyunca verilen, uygulama sonuçlarına dayalı raporlarıyla kanıtlamıştır. İkinci şekilde, algı azlığı ya da bozukluğu nedeniyle kullanılamayan kapasitenin Berard AIT uygulamalarından sonra kullanılabilir hale gelmesi görülmektedir.

Berard AIT Metodundan ne kadar yararlanabiliriz? Bu sorunun cevabı da burada açık olarak görülüyor. Yararlanma derecesi Berard AIT öncesi kapasitenin hangi oranda kullanıldığına bağlıdır. Diyelim ki B ve C durumunda ki kardeş Berard AIT öncesi kapasitelerini şekildeki gibi kullanıyorsa, işitsel algılarının yükselmesi de kalan boşluk oranında olacaktır. Bu nedenle kişinin önceden ne kadar yararlanacağını bilemiyoruz. BerardAIT’nin, kişinin kapasitesini sonuna kadar kullanabilme olanağını sağladığını biliyoruz.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

Berard Eğitimi 20 kez yarımşar saatlik dinletiler halindedir. 20 gün günde 1 kez olarak dinleti yapılabildiği gibi, günde 2 kez olarak en az 3 saat ara ile 10 gün de yapılabilir. Rahat bir koltuğa oturan öğrenci sadece frekanslarından yararlandığı müziği dinleyerek öğrenme kulağı olan sağ kulağını geliştirir. Gelişim süreci bu 20 dinleti ile başlatılmış olur ve giderek açılan algı, tüm diğer yetileri etkileyerek 6 ay boyunca yükselir. Konsantrasyon, odaklanma ve diğer tüm alanlarda gösterilen gelişim normal ya da özel eğitim alan öğrencinin aldığı eğitimden verimini de en yüksek seviyeye taşır.
Her dinletide farklı müzik olup frekans yelpazesi genişliği düşünülerek dinleti programı hazırlanır. Devamlılık çok önem taşır. İlk 5 dinleti aralıksız yapılır. Dinleyecek kişinin genel sağlığı ve özellikle kulakları sağlıklı olmalıdır. Kulak iltihabı geçiriyorsa eğitime kulaklar iyileştikten sonra başlanır. Kulaklardaki sorun yüzünden antibiyotik kullanıyorsa eğitime başlanmaz, başlanmışsa ara verilir ve eğitime yeni başlamışsa, iyileşme sonrası programa baştan başlatılır. Eğitimin sonuna doğru olan rahatsızlıkta ise iyileştikten sonra kalan dinleti sayısı uygulanır. Bu durumu, uygulama yapan eğitimci değerlendirir.
Dinletiler sırasında ve 6 ay süresince eğitim dışında kulaklıkla yüksek müzik dinlemek ve bilgisayarda çok ses çıkaran savaş oyunları gibi oyunları oynarken kulaklık kullanmak Berard etkisini geriletebileceğinden 6 ay süreyle kulaklıkla yüksek sese maruz kalmamak gerekir.

Uygulama Hakkında

Uygulamalarda işitme organı olan kulak, bir vasıtadır. Eğitimin iyi işitme veya işitme fonksiyonu ile ilgisi yoktur. Eğitimin amacı öğrenme olabilmesi için en gerekli olan algının yani işitsel algılamanın iyi olmasıdır. Çünkü işitsel olarak algıladığımız şekilde yorumlar ve konuşuruz. Eğitim kulakta başlar. Kulağa ulaşan seslerin/frekansların değerlendirilmesi ne kadar temiz olursa, zihin de bu bilgileri o kadar kolay tasnif eder, yerleştirir ve hatırlar. Başlangıçta her ne kadar Dr. Berard kendi 
işitme azlığına çare bulmak için araştırmalara girmiş olsa da ulaştığı sonuç; işitsel algının ve buna bağlı olarak da öğrenme, konsantrasyon, odaklanma gibi hayati önem taşıyan konularda ilerleme kaydettiğini görmüş olması nedeniyle bugün Berard AIT kendini dünyaya kabul ettirmiş bir yöntem olmuştur.Uygulamalar tamamen bireyseldir. Öncelikle kişinin sağ/sol kulak baskınlığı ve varsa bazı frekanslara karşı aşırı duyarlığı testlerle tespit edilir.Bu verilere göre hazırlanan program ayrıca 
sesin yüksekliği de bireysel olarak düzenlenip eğitime başlanır. Modüle dediğimiz işlenmiş müziğin görevi 20 dinletiyle birlikte biter. 20 dinleti sonrası kulaklardaki frekans çalışması devamını sürdürür. Evde/odada, okulda ve sokakta modüle edilmemiş olarak duyulan her türlü ses/gürültü/müzik ile 6 ay boyunca kulak eğitimi, doğal akış içinde devam eder. İşte bu doğal 
akışın 6 aya ulaşması ile kişi de işitsel algı kapasitesini artık en üst oranda kullanmaya başlar.

UYGULAMA SONRASINDA ANLATILAN GELİŞMELER
                                                      

1-)
N. F: 19 yaşında.

Berard Öncesi : Çok sıkılgan ve içine kapanık bir yapısı olan N’nin özgüven sorunu da var. Üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Ders çalışamıyor, odaklanamıyor. Çok karamsar bir tablo çiziyor. İçine kapanık bir yapısı var. İletişim başlatma ve sürdürmede zorluk çekiyor.

Berard Sonrası : İletişimi çok rahat başlatıyor ve sürdürüyor. Kendini çok iyi bir şekilde ifade ediyor. Kendine olan güveni arttı. Üniversiteyi kazandı. Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümüne girdi.

2-) S. L: 14 yaşında.

Berard Öncesi : Kendine hiçbir şekilde güveni olmayan, konuşurken sesi duyulmayan ve kendini ifade edemeyen E. hiçbir işe odaklanamıyor. İnsanlarla iletişime girmeye çekinen E’nin vücut duruşunda postür bozukluk var. İletişim başlatmada ve sürdürmede ciddi güçlükler yaşıyor.

Berard Sonrası : İşe odaklanma arttı. Özgüveni gelişti. İnsanlarla iletişim kurmaya başladı. Daha yüksek sesle konuşmaya başladı, kendini daha iyi ve daha anlaşılır bir şekilde ifade etmeye başladı. Duruşu daha iyi oldu. Kendine yeni hedefler koydu.

3-) C. O. : 19 yaşında

Berard Öncesi : Sınavlara hazırlanıyor, ders çalışamıyor. Özgüven eksikliği var. Problem çözme becerisi zayıf. Depresif bir duruşu var.

Berard Sonrası : Kendini çok iyi ifade edebiliyor, olaylara daha akılcı bakıyor. Üniversiteyi kazandı. İnşaat Mühendisliği bölümüne girdi. Şu anda üniversitesinin desteği ile Amerika’ya dil öğrenmeye gitti.

4-) E. T. : 20 yaşında

Berard Öncesi : Aşırı stresli,dağınık, ne yapacağı hakkında fikri olmayan, ders çalışamayan , aile ve yakın çevresiyle sürekli çatışma halinde yaşayan bir öğrenci.

Berard Sonrası :
İletişim becerileri düzeldi, motivasyonu arttı. Hedefini belirledi ve şu anda üniversitede Psikoloji bölümünde okuyor.

5-) E. K. : 18 yaşında

Berard Öncesi : İçine kapanık, ders çalışmayı sevmeyen, sorumluluk almaktan kaçan, her şeyi erteleyen ve kararsız bir yapısı var.

Berard Sonrası : Dışa dönük oldu, düzenli bir şekilde ders çalıştı ve kendine ait sorumlulukları yerine getirmeye başladı. Üniversiteyi kazandı. Endüstri Mühendisliği Bölümünde okunuyor.
6-) Z. H. : 5,5 yaşında.

Berard Öncesi : Otizmli , yerinde duramayan , anlamsız sesler çıkaran ve ne dediği anlaşılamayan bir çocuk. İstediği yapılmadığında agresif davranışlar sergiliyor ve bazen diğer çocuklara şiddet uyguluyor.

Berard Sonrası : Uygulama sonrası yaklaşık iki ay sonra, derste 45 dakika oturmaya ve verilen yönergeleri uygulamaya başladı. Daha anlaşılır ve anlamlı sesler çıkarmaya başladı. 40-50 kadar kelimeyi telaffuz edebiliyor ve artık arkadaşlarıyla çok daha uyumlu.

7-) B. M. : 19 yaşında

Berard Öncesi : Zihinsel engelli olan B. aşırı agresif,.öfkesini kontrol edemeyen,.kekeleyerek konuşan ve ne konuştuğu çoğu kez anlaşılmayan bir öğrenci. Ailesi evde çok uyumsuz olduğunu ve davranışsal anlamda sürekli sorun yaşattığını söyledi.

Berard Sonrası : Kekemeliği azaldı, konuşması daha akıcı ve anlaşılır hale geldi. Özgüveni gelişti ve öfkesini daha rahat bir şekilde kontrol etmeye başladı. Ailesi evde kurallara uyduğunu eskisi gibi sorun yaratmadığını ve ev yaşantılarının daha kaliteli hale geldiğini belirtti.

8- ) Y. E. D. : 8 yaşında

Berard Öncesi : Kekemelik şikayetiyle gelen Y.’de aşırı hareketlilik ve dikkat dağınıklığı da var. Ders çalışmaya odaklanamıyor.

Berard Sonrası : Kekemeliği belirgin bir şekilde azaldı. Daha akıcı konuşmaya başladı. Ailesi ders başarısının arttığını ve daha itaatkar olduğunu söyledi.

9-) Ü. D. : 20 yaşında

Berard Öncesi : İki sene önce kaza geçirmiş olan Ü. depresif ve kendine güvensiz. Sürekli öfke patlamaları yaşıyor. Üniversite sınavlarına hazırlanmak istiyor fakat bir türlü ders çalışamıyor, ders çalışmaya konsantre olamıyor.

Berard Sonrası : Yakın çevresi Ü’nün daha pozitif ve güleç olduğunu evde gereksiz tartışmalardan kaçındığını belirtti. Üniversite için kendine hedef koyan Ü. düzenli bir şekilde ders çalışmaya başladı. Ders sırasında konuya odaklandığını ve dışarıdaki seslerin kendisini artık etkilemediğini söyledi. İnsanlarla iletişim kurmaktan artık kaçmadığını anlattı.


10-) B. A. : 18 yaşında

Berard Öncesi :
Derslerinde çok başarılı olan B. artık ders çalışamadığını, odaklanamadığını ve kendine güveninin olmadığını ve insanlarla iletişim kurmaktan kaçtığını dile getirdi.

Berard Sonrası : Eskisinden daha iyi ders çalışmaya başladığını, odaklanmasının arttığını ve başarısının arttığını söyledi. İletişimi kolaylıkla başlattığını ve kendine olan güvenini tekrar kazandığını belirtti.

11-) S. S. : 22 yaşında

Berard Öncesi :
Öfke kontrol sorunu ve dikkat dağınıklığı sorunu olan S’de strese bağlı olarak sağ elinde sürekli titreme var. Bu durum kendine olan güvenini kaybetmesine neden oluyor.

Berard Sonrası : Elindeki titremenin çok azaldığını bununda kendine olan güvenini yerine getirdiğini söyledi. Artık dikkatini kolaylıkla toplayabildiğini ve iş hayatında da karşısındaki insanlarla daha kolay iletişim kurabildiğini ve daha akıllı kararlar alabildiğini belirtti.

12-) S. A.: 24 yaşında

Berard Öncesi : Yoğun stresi olan ve öfkesini kontrol edemeyen S. çevresindeki insanlarla ilişkilerinin bozulduğunu söyledi. Bu durumun kendine olsn güvenini kaybetmesine ve karamsarlığa dönüşmesine neden olduğunu belirtti.

Berard Sonrası : Öfkesi kontrol altına alınmış kendine olan güvenini tekrar kazanmış işlerinde daha başarılı olduğunu söyledi. Daha önce strese girmesine sebep olan durumları artık önemsemediğini ve çok daha pozitif olduğunu belirtti.

13-) E. T. : 4 yaşında

Berard Öncesi : Çok inatçı, sürekli ağlayan evde kurallara uymayan bir çocuk. Annesi, istediği olmadığında çok hırçınlaştığını ağlama nöbetleri geçirdiğini söyledi. Saatlerce televizyon izlediğini ve yemek yeme sorunu olduğunu ayrıca belirtti.

Berard Sonrası : Ağlama nöbetlerinin neredeyse yok olduğunu, daha itaatkar olduğunu ve arkadaşlarıyla daha uyumlu olduğunu belirtti. Televizyon izleme saatlerinin çok azaldığını ve kurallara daha çok riayet ettiğini de söyledi.

14-) Y. K. : 33 yaşında

Berard Öncesi : Yoğun tempolu ve sorumluluğu fazla bir iş hayatı olan Y. kendini aşırı baskı ve stres altında hissettiğini, dikkatinin çok çabuk dağıldığını ve konsantrasyonunun olmadığını ve bu yüzden çoğu kez artık işine odaklanamadığını, bu yüzden bazen yanlış kararlar aldığını belirtti.

Berard Sonrası : Dikkatinin belirgin bir şekilde arttığını, işine daha çok odaklanabildiğini, daha akılcı kararlar aldığını söyledi. Artık çabuk öfkelenmediğini ve insanları daha rahat tolere edebildiğini belirtti.

15-) C. A. M. : 45 yaşında

Berard Öncesi : Çok stresli ve yoğun bir iş temposu olan C. hemen öfkelendiğini, olaylara farklı açıdan yaklaşamadığını, dikkatinin çok dağınık olduğunu belirtti. Sürekli gergin ve agresif olduğunu yakın aile ve arkadaş çevresinin bu durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Berard Sonrası : Dikkatinin arttığını, işine odaklanabildiğini, artık doğru zamanda doğru kararlar alabildiğini söyledi. Ayrıca İnsanlarla iletişimin çok daha iyi olduğunu, eskisi gibi öfkelenmediği için çevresindekilerin de bu durumdan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
40 Gün (20 Saat) 3900 TL 1950 TL Kazancınız: 1950 TL 2. BERARD EĞİTİMİNİZ ÜCRETSİZ

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 8:00 - 21:00
Salı 8:00 - 21:00
Çarşamba 8:00 - 21:00
Perşembe 8:00 - 21:00
Cuma 8:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 19:00
Pazar 10:00 - 19:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İstanbul Maltepe Başıbüyük

Emek Cad. Fuaye Turkuaz Sitesi A-17 Blok Kat:-1 Daire : 3 Fuaye, Maltepe

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir