Öğrenci Koçluğu Sihirli Zeka Dikkat Geliştirme ve Koçluk Merkezi

Firma Sihirli Zeka Dikkat Geliştirme ve Koçluk Merkezi
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Bakış Açısı: Tüm hikaye bu.

Her insanın, deneyimlediği şey hakkında sonsuz bakış açısı vardır. Gerçek zorluk, bildiğimizin dışında bir bakış açısı ile bakabilmek, olayları yeni açıdan görmektir. Değişim, genelde olayları başka bakış açılarından görmeye hazır olduğumuzda b aşlar. Bunu yapabilme kabiliyeti bireysel, profesyonel, organizasyonel gelişim anlamında büyüme sürecinin önemli bir parçasını oluşturur.

Points of You’nun temel taşlarından biri, sezgileri ve duyguları kontrol eden sağ beyin ile,  analizden sorumlu sol beyin arasında entegrasyonu sağlamaktır. Bu stratejik kombinasyon, dişi tarafımız olarak nitelendirilen yaratıcı bölüme, hitap eden resimle; erkek tarafımızı nitelendirilen analitik bölümü aktive eden kelimenin buluşmasıdır.

Metodumuz, duygu ile mantığın çekişmesinin aynı anda harekete geçirilmesi ile bilinçaltımızın savunma mekanizmasını devre dışı bırakıp, farklı bir pencere açılmasına vesile olur. Karışıklığın bertaraf edilmesi ile -meli, -malı listemizden kurtulmuş olur ve yeni düşünceye yer açarız. Sürecin tamamlanması ile radarımızdan kaçan seçenekleri yakalar ve sıkıştığımız yerden çıkacak gücü buluruz.

Points of You’da her resim, altındaki kelimenin anlamı ile belirgin bir biçimde alakası olmayacak ve tek bir bakış açısı yansıtmayacak şekilde dikkatlice seçilmiştir. Böylece düşünce sisteminin ve duygularımızın maksimum seviyede uyarılması sağlanır.

Bu metot, maksimum bakış açısının gözlemlenmesine odaklanmıştır. Hayatımızda başa çıkmaya çalıştığımız konularla ilgili olabilecek tüm bakış açılarını ortaya koymak isteriz. Bu konular, çift ilişkisi, ebeveynlik, kariyer, sağlık veya üzüntü ve endişe yaratan, karar vermek istediğimiz bir şey üzerine olabilir. Bakış açımızı genişletmeyi başardıktan sonra bizi, bize en yakın gelen ve yeni ortaya çıkan seçenekleri seçime zorlayan birsüreç başlar ve kendimize koyduğumuz hedefe yönelik eylemleri planlama ile bu süreç devam eder.

Bütün araçlarımız ve eğitimlerimiz 4 temel metot üzerine kurgulanmıştır:

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Maltepe Başıbüyük

Sihirli Zeka Dikkat Geliştirme ve Koçluk Merkezi İstanbul Maltepe Başıbüyük
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir