İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Src Belgesi Almak İçin Adres Tema Akademi

Firma Tema Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi
Web Adresi temaakademi.kurs.com
Yer
600 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Src belgesi sorgulama işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden e-devlet şifrenizle yapabilirsiniz. Ancak e-devlet sisteminde yapılan sorgulama işlemi sadece ehliyet yılınızla ilgili sorgulama sonucunuzu gösterir. Bu sonuç C,D ve E sınıfı ehliyet sahibi sürücüler için doğru sonucu verir.
Src belgesi sınav sonuçları, src sınavı yapıldıktan sonra yaklaşık 20 gün sonra açıklanmaktadır. Src belgesi sınav sonucunuzu, kayıtlı olduğunuz src kursunu arayarak ya da e-devlet sisteminden e-devlet şifrenizle ğrenebilirsiniz.
Src belgesi almak için, Türkiye Cumhuriyeti’nden alınmış sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Eğitim durumu olarak, en az okuryazarlık belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.
Src belgesi sınav giriş belgenizi kayıtlı olduğunuz src kursundan ya da e-devlet sisteminden e-devlet şifrenizle giriş yaparak alabilirsiniz. E-devlet sisteminden aldığınız src sınav giriş belgenizin renkli çıktı olması gerekmektedir.
25.02.2003 tarihinden önce b sınıfı ehliyetiniz varsa ve ehliyet alış tarihinizden 25.02.2003 tarihine kadarki süre içinde 90 günlük SGK ödenmişliği varsa src eğitimlerine ve src sınavlarına girmeden src belgesi alabilirsiniz. C,D,E sınıfı ehliyeti olanlarda SGK şartı aranmaz.

SRC Belgesi Nedir? Src Belgesi ne demektir? 

Src belgesi, karayolunda yük ve yolcu taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. SRC belgesi, sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelmektedir. Src belgesi, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca verilir.

SRC1 Belgesi Nedir?

Src1 belgesi, uluslar arası yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken src belgesi türü olup, src1 belgesi eğitimleri toplam 32 saat sürmektedir. Src1 belgesi alan sürücüler src2 belgesini de almış sayılır. Çünkü src1 belgesi uluslararası geçerliliğe sahip olan bir belgedir.

SRC2 Belgesi Nedir? 

Src2 belgesi, yurtiçinde yani Türkiye'de yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken src belgesi türü olup, src2 belgesi eğitimleri toplam 28 saat sürmektedir.

SRC3 Belgesi Nedir?

Src3 belgesi, uluslar arası yük, eşya ya da kargo taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken src belgesi türü olup, src3 belgesi eğitimleri toplam 32 saat sürmektedir. Src3 belgesi alan sürücüler src4 belgesini de almış sayılır. Çünkü bu belge de src1 belgesi gibi uluslararası geçerliliğe sahip bir belgedir.

SRC4 Belgesi Nedir?

Src4 belgesi, yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken src belgesi türüdür. Src4 belgesi eğitimleri toplam 28 saat sürmektedir.

SRC5 Belgesi Nedir?

Src5 belgesi, tehlikeli madde taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken src belgesi türüdür. Src5 belgesi eğitimleri, 19 saat temel eğitim ve 13 saat tanker eğitiminden oluşmaktadır. Tanker kullanmayacak sürücülerin sadece 19 saatlik temel eğitimi almaları yeterlidir. Src5 belgesi alan sürücüler uluslar arası tehlikeli madde taşımacılığı yapabilirler. Src belgesi, ADR belgesi olarak da bilinmektedir.

SRC nasıl alınır?

Src belgesi almak için öncelikle yetkili bir src kursuna başvurmanız gerekmektedir. SRC muafiyet için gerekli şartları taşımanız halinde sınavsız olarak src belgenizi alabilirsiniz.Muafiyet için gerekli şartları taşımıyorsanız, almak istediğiniz src belgesinin eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Daha sonrasında Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan sınavda 
başarılı olmanız durumunda src belgeniz T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından adresinize gönderilecektir.

 

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
4 Gün (28 Saat) 600 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Zeytinburnu

Maltepe Mahallesi Gümüşsuyu Caddesi Cevteks İş Merkezi, No:64 Kat: 1/46 Zeytinburnu / İstanbul

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul