Refleksoloji Uluslararası Meslek Enstitüsü

Firma Uluslararası Meslek Enstitüsü
Yer
Yorum Puanı 10Olağanüstü Toplam 1 değerlendirme üzerinden
Kurs.com'a Özel Avantajlar
İndirim %5 İndirimli Fiyat
Fiyat En iyi fiyat garantisi
Ödeme Kredi kartına vade farksız 9 taksit Peşin fiyatına 9 taksit taksit seçeneklerini incele
İptal 14 gün cayma hakkı
2 günlük kursa katılan kursiyerler katılım sertifikası almaktadır. 6 aylık kursa katılanlar ise uzmanlık diploması alacaklardır.
Çünkü Umens Refleksolojinin tescilli marka sahibi olduğu kurumun kendisidir.
Fizik tedavi merkezlerinde, sağlık ocaklarında, özel birçok kurum ve hastanelerde ihtiyaç duyulmaktadır.
İstanbul şubesi : 2 haftada 1 olan ders max. 15 kişi. min. 5 kişi olduğunda başlamaktadır. Ankara şubesi : Birebir eğitimdir.

Ankara şubesi: 6 aylık eğitim alan bir kursiyer Ankara dışından katılmak istiyor ise ve Ankaraya gelemiyorsa Mesleki staj eğitimi için yakın olan farklı bir firmayada yönlendirilebilir sadece uygulamalı eğitim için 8 günlük süreç için çağrılır ve Ankara kurs merkezinde eğitim verilir.

İstanbul şubesi: 6 aylık eğitimin ilk 4 ayı uzaktan eğitim olarak verilmektedir.Kalan 2 aylık mesleki staj için merkezimize gelmelidir. 
Son 2 ay birebir olan eğitim , 2 haftada bir sınıf açılır ve eğitimler hafta sonları verilmektedir

Uluslararası Refleksoloji Enstitüsünden (URENS) Eğitici Uzman Refleksolog Gamze Arslandoğan Refleksoloji Eğimini bizlerle paylaştı.

Refleksolog Kimdir?

Refleksolog; Nörolojik hastalık durumları içerisinde bulunan kişilerin fiziksel aktivitelerini düzenlemek, hareket kabiliyetlerini arttırarak ve zihinsel hasarı azaltarak algılamayı artırmak , sosyalleşmeyi sağlamak için Refleksoloji mesleği bu rahatsızlıklarla ilgili rapor ve testler doğrultusunda kanıta dayalı destekleyici ve geliştirici refleksoloji yöntemleri yle belirler, planlar ve uygular.

Reflekoloji Eğitimi nasıl olmalıdır?

Refleksolog adayı; Uluslararası Refleksoloji Enstitüsünden (URENS) aldığı Refleksoloji ve Uzmanlık eğitimleri sırasında Refleksoloji görevini yapmaya başlamış sonrasında Eğitici Uzmanlar görüşüyle Refleksolog adayları kendi uzmanlık alanları ile ilgili hastalıklarda teşhise ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak hastaların hareket , fiziksel fonksiyon bozukluklarının ortadan kaldırılması veya iyileştirilmesi ve zihinsel bozuklukta algılama açmak amacıyla gerekli uygulamaları yapar. Hastaların tedavisi yönünden Uzman Refleksolog Refleksoloji Tedavisi süresince çalışır ve tedavinin gidişi hakkında ilgili Eğitici Uzman Refleksolog ‘ a bilgi verir.Hastalık durumlarında ise ancak ilgili Eğitici Uzman Refleksologların teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak Refleksologlar uygulamalarını gerçekleştirir.

Hastalıklar da uygulamalı refleksoloji olarak 4 ay sorumlu olduğu derslerden sınav ve sunum sürecinden geçerek uygun görülen 2 ay mesleki staj süresince Refleksologun destekleyici uygulamalarıyla görülen sonuçlarla ilgili sertifikalı eğitim almış ve yeterliliği belgelenmiş Uzman Refleksolog sertifikası alanlar, Uzmanlık alanlarında görev alabilirler.

• Fizyoloji          -                   40

• Psikoloji          -                   40

• Refleksoloji    -                   120

• Uygulamalı Refleksoloji   120

• Mesleki Staj                        280;

Toplam 640 saat olmak üzere 

• 4 ay eğitim

• 2 ay mesleki staj

• Ders sunumu

• Sınav


Refleksolojide bu kadar eğitim yeterlimidir ;

Refleksoloji Uzmanı Gamze Arslandoğan ; Hastalık bir sağlık problemi ve ciddiye alınacak bizi hayatımız boyunca etkileyecek en büyük engeldir.Bu engeli de ancak bir tıp yardımıyla aşabiliriz.Refleksoloji Tedavisini Sağlık Bakanlığı Destekleyici ve tamamlayıcı olarak uygun görmüş ve Refleksoloji alternatif tıptan çıkarak modern tıpı temsil etme yolunda gitme adaydır.Bu bakış açısıyla anlaşılıyor ki Refleksoloji kursları yetersiz olup Uluslararası Refleksoloji Enstitüsünden 4 ay eğitim 2 ay mesleki staj dönemi uygun görülmüştür.Fakat tıp alanında 6 ay bile yetersiz olunduğu için zaten Refleksologlarımızın hepsi devamlı Eğitici Uzman denetiminde Tedavi süreçlerini takip altına alarak uzmanlığı o şekilde uygun görülür.

Refleksoloji nedir ?

Refleksoloji nedir dersek; Refleksoloji ayaklarda ve ellerde bedenin tüm bölgelerine ve sistemlerine bağlı olarak refleks noktaları mevcuttur.Ayak ve el tabanında,üstünde,sağında ve sol bölgelerinde her organa ait sinir uç noktalarına manuel terapi uygulayarak beyine elektro sinyalleri(görev uyarıları) ileterek vücuttaki sinirlere belli sistemlere bağlı olarak emir gönderip; 
vücudun kendi kendini tedavi etme mekanizmasını harekete geçirilir.Bedende fiziksel ve zihinsel bir rahatlama sağlar.

Sağlık Bakanlığının da uygun bulduğu durumlarda destekleyici ve tamamlayıcı olarak bilinen Refleksoloji Tedavisi yapılmaktadır.Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Eğitici Uzman Refleksolog Gamze Arslandoğan

Süre Fiyatı Fiyat Açıklaması Kurs.com'a Özel Kayıt Seçenekleri %5 İndirim
2 Gün (12 Saat) 1000 TL uygulayıcı 168 TL ödeyerek Ön Kaydını Yap 950 TL ödeyerek Tam Kaydını Yap
6 Ay (76 Saat) 3000 TL uzmanlık 504 TL ödeyerek Ön Kaydını Yap 2.850 TL ödeyerek Tam Kaydını Yap
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Kurs günleri ve saatleri hocanın ve kursiyerin müsaitlik durumuna göre değişmektedir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 21:00
Salı 9:00 - 21:00
Çarşamba 9:00 - 21:00
Perşembe 9:00 - 21:00
Cuma 9:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 21:00
Pazar 9:00 - 21:00
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

%100 doğrulanmış 1 yorum

Kurs.com üzerinden kayıt olan kursiyerlerin yaptıkları gerçek yorumlar.

Uluslararası Meslek Enstitüsü Refleksoloji Kursu Ortalama 10.0/10, toplam 1 oy, 1 yorum.
  • S
    10 Eğitmenler çok ilgili ve güler yüzlü güvenle kayıt olabilirsiniz 11 Kasım 2016 tarihinde kayıt oldu Uluslararası Meslek Enstitüsü Refleksoloji Kursu

    Eğitmenler oldukça ilgililer hiç bilgim olmayan bir konu hakkinda bilgi sahibi olmaya başladim ve projelerim hakkinda destek saglayip bilgi veriyorlar. Fiyatı piyasaya göre çok normal eğitim gerçekten kaliteli.

    Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (4) Hayır (1)

Ankara Çankaya Kızılay

İstanbul Ümraniye İstiklal

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir