İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Modelistlik

Firma Cem Modelistlik & Stilistik
Yer
Fiyat tablosuna göz at
3300 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

Modelistlik, tekstil sektöründe özellikle dokuma ürünü kumaşlardan elde edilecek giysilerin stilist tarafından, önceden belirlenmiş uluslararası standart ölçü tablosuna göre seri üretim amaçlı model kalıbının hazırlanmasına verilen addır. Kişiye özel kalıp çıkarma, aynı zamanda kişiye özel olarak hazırlanan giysiler için ise drapaj (gerçek model üzerinden çalışma) yöntemi ile kişiye özel ölçülerde kalıp çıkarlılması olasıdır.

Bilgisayarlı modelistlik; ticari ölçekli işletmelerde seri üretim durumu söz konusu olduğu için yapılacak üründen 100 lerce üretileceği için olası kumaş kayıplarının en aza inmesi kullanılan kumaşın fiyatını düşüreceği gibi bu durum üretilen ürününde fiyatına yansıyacağı ve ticari rekabette ciddi bir avantaj olacağı için uzun metrajlı kumaşların kullanılacağı seri üretimlerde bilgisayarlı modelistlik daha doğrusu kumaş kesim planı için hazırlanan pastal pilanı (kumaş kesim kalıbı) açısından olmazsa olmazlardan biridir.

Pratik modelistlik; daha önceden yapılmış olan bir elbisenin kabının tekrar çıkartılması için özellikle iğneli rulet denilen iğne ile işaretleme yapan basit bir el aleti ile ! düz bir masaya kalıbın çıkacağı mülaj kağıdı üzerine yatırılır ve kalıbı çıkarılmak istenilen elbisenin birleşme yerlerinin üzerinden geçerek, iğneli ruletin iğneleri elbisenin kumaşının arasından iğneleri geçerek elbise ile masa arasındaki mülaj kağıdı üzerinde delikle oluşmasına sebep olur. daha sonra dikiş paylarıda eklenerek elbisenin 1'e 1 kalıbı mülaj kağıdı üzerine kolayca çıkarılmış olur.

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı
12 Ay (768 Saat) 3300 TL
18 Ay (1152 Saat) 4942 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 9:30 - 17:00
Çarşamba 9:30 - 17:00
Perşembe
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 9:30 - 17:00
Pazar 9:30 - 17:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Bayrampaşa

Eski Edirne Asfaltı No:111 Kat:4-5 500 Evler Bayrampaşa / İstanbul

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Görüş Bildir