İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimimiz tüm genç ve yetişkin yaş gruplarına uygundur.
Grup derslerimizde maksimum 8 ve yarı özel derslerimizde 3 kişi ile programlanmaktadır. Profesyonel seviye grup derslerinde maksimum 5 kişi ve özel dersler bire bir şeklinde ders verilmektedir.
Hobi amaçlı eğitim programımız mevcuttur. Akademik eğitim ve hobi amaçlı eğitim 2 ayrı grupta gerçekleştirilmektedir. Hobi karakalem derslerimiz daha çok, öğrencinin kendi ilgi alanına göre gerçekleştirilecektir.
Evet ister iş hayatında ister üniversite ,GSF hazırlığına veya hobi amaçlı, sanat dünyasına sağlam adımlarla ilerlemek için belirgin şekilde etkisi olacaktır. Hobi amaçlı katılanlar sanat dünyasına sağlam adımlar atmanın yanı sıra, sanatın gündelik ve iş hayatlarındaki streslerini atmak ve pozitif enerjisinin yansımalarını hisedeceklerdir.
Sertifika verilmiyecektir ama her grupun eğitim doneminin sonunda tüm öğrencilerin çalışmalarına özel yarışma düzenlenecektir. Bu yarışmada dereceye giren 3 yarışmacıya Art Parisa Sanat Galerisi tarafından mansiyon ve takdir belgesi takdim edilecek ve başarılı çalışmalardan bir sergi gerçekleştirilecektir. Ayrıca Art Parisa atölyesinde eğitim almiş öğenciler profesyonel bir eğitim ve ismin itibarında bulunacaklardır.
Evet, kaçırmış olduğunuz ders, başka gruplarda müsait olursa telafi edilebilir.
İhtiyaç olan kalem ve kağıt malzemeler hakındakı tüm bilgiler eğitim sırasında verilecektir.
Eğitmenimiz Parisa Karamnezhad, doğuda sanat ve kültürün en önemli köklerinin yer aldığı den İran ın ünlü sanatçıları arasında yer almaktadırlar. Geçmişınde Tebriz Üniversitesi öğretim üyeliği yer almaktadır. Fotoğraf ve resim alanında ulusal ve uluslar arası 17 ödüle sahiptir. 32 grup ve kişisel sergisi ve 4 kitabı bulunmaktadır.
Kayıt olduğunuz ilk hafta başlayabilirsiniz. Grup içerisinde özel eğitim alacağınız için seviyenize ve kalan süreye göre bir program oluşturmaktayız.
Art Parisa atölyesi, 28 yıldır sanat ve eğitim hayatının merkezinde yer alan Pera Güzel Sanatlar ın Beşiktaş taki tarihi binasında yapılmaktadır. Binanın dokusu ve atmosferi, sanat atölyesinin içeriğiyle örtüştüğü gibi, öğrencilerin keyifli ve verimli ders yapmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca Pera nın multidisipliner yaklaşımı kurs öğrencilerinin farklı sanat dallarını birleştirebilecekleri bir ortam yaratmaktadır. Kurumla ilgili detaylı bilgileri; www.perasanat.com.tr adresinden alabilirsiniz

Resim programı içeriğinde Karekalem, yağlı boya, güzel sanatlara hazırlık,  modern sanat tasarımları ayrı ayrı bölümlerde eğitim verilmektedir.

Resim tekniklerini merak edenler, hobi amaçlı resim yapmak isteyen, yağlı boya nesimde uzmanlaşmak isteyenler, sanatsal, kişisel sergi açmak isteyenler, kişisel gelişimine önem verenler, genç ve yetişkin yaş gruplarına herkes katılabilir, eğitimimiz hobi veya akademik olmasına göre farklı gruplara dahil olmaktadır.

Resim eğitimimiz karakalem tasarım çalışmaları ile başlar, sonra, belli bir seviyeye getirdikten sonra yağlı boyada uzmanlaşma aşamasına kadar devam etmektedir.

Haftada 1  veya 2 gün 2.5 saat süren derslerimiz ile size en uygun günü veya günleri seçerek hemen başlayabilirsiniz. Kaliteli bir eğitim ve güzel eğlenceli bir ortam vaad ediyoruz

Eğitime katılmadan önce ziyaret etmek isterseniz, sizleri 1 seans için atölyemizde misafir etmekten mutluluk duyarız.

Hobi resim derslerimiz daha çok, öğrencinin kendi ilgi alanına göre gerçekleştirilecektir.

 

Eğitim 2 aşamadan oluşmaktadır; 

İlk aşama: Temel ve başlangıç seviyeden orta seviyeye kadar ulaşmak için programlanmıştır. Bu aşamanın sonunda öğrenci başarılı bir şekilde gördügü tüm objeleri, insan figürlerini ve ders içeriğinde tüm nesneleri rahatlıkla çizebilir, gölgelendirebilir ve yağlı boya dalında başarılı bir seviyeye ulaşabilir.

İkinci aşama: Orta seviyeden profesyonel seviyeye kadar ulaşmak için programlanmıştır. Bu aşamanın sonunda öğrenci başarılı bir şekilde gördügü tüm objeleri, insan figürlerini ve ders içeriğinde tüm nesneleri rahatlıkla çizebilir ve gölgelendirmeyi veya resim yapmayı daha profesyonel aşamaya taşımanın yanı sıra, ister karakalem ister yağlı boya alanında, imgesel (hayali) desen çizimlerinde ve renklendirmelerinde öğrenciye ciddi avantajlar sağlayacaktır. Öğrencinin imgesel (hayalden) desen- eser yaratmak aşamasına ulaşması, akla ya da göz önüne gelen görüntünün rahatlıkla resmedilmesidir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bakmak ve Görmek 
Çizgi Teknikleri ve Çalışmaları
Obje Çalışması, Farklı Nesnelerle Kompozisyon, Şekil ve Zemin İlişkileri,

Gölgeleme Metodları, Işık Gölge Çalışmaları, Tonlama, Doku ve Yağlı Boya Renk Oluşumu, Guruplandırılması, Kontrast, Spektral Renkler

Görsel Sanatlar Temel Bilgileri, Sanat Tarihi (Özet)

Natürmort Peyzaj Çalışmaları, Eskiz Çalışmaları, Desen Çalışmaları, Kompozisyon

Portre (Baş) Oranlar ve Detayları (göz, ağız, burun, kulak) ve Yağlı Boya Resim Çalışması
İnsan ve Hayvan Anatomisi, Figürlerin Oranları ve Kompozisyonları (El-Ayak), Figüratif Detay Çözümleme ve Yağlı Boya Resim Çalışması

Kompozisyon Fikri (oluşturma) Obje Etütleri ve Yağlı Boya Resim Çalışması

Manzara, Doğa ve Çiçekler, Görsel Tasarım İlkeleri, Renk Karışımları, Rengin Işıksal Değerleri

Persfektif, Merkezi, Çift Kaçışlı, Simetri, İç Mekan, Dış Mekan, Düzensiz Perspektif

İmgesel Desen Eğitimi ve Yağlı Boya Resim Çalışması, Değişik Malzeme ile Kolaj

Röprodüksiyon Çalışmalar, Sanat Eseri Çözümleme

Canlı Model İnsan Figür Hareketleri

Soyut Çalışmalar ve İllüstrasyon, Görsel Tasarım İlkeleri

genel programımızda yer almaktadır

Temel çizim çalışmalarından sonra, belli bir seviyeye getirebiliyoruz. 

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (8 Saat) 1 x 800 TL 1 x 400 TL Kazancınız: 400 TL (8 kişilik Grup Dersi) Ayda 4 gün
1 Ay (8 Saat) 1 x 1600 TL 1 x 800 TL Kazancınız: 800 TL (Bire Bir Özel Ders) Ayda 4 gün

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Haftada1 ve ya2 gün, 2.5 saat süren derslerimiz ile size en uygun günü ve ya günleri seçerek hemen başlayabilirsiniz, desler grubu tarafından en yoğun istenilen gün ve ya günlerde programnanacaktır.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 11:00 - 20:00
Salı 11:19 - 20:00
Çarşamba 11:00 - 20:00
Perşembe 11:00 - 20:00
Cuma 11:00 - 20:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 20:00
Pazar 11:00 - 20:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beşiktaş Sinanpaşa

Sinanpaşa Mah. İlhan Sk. No: 37-39 Beşiktaş / İSTANBUL

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul