Tiyatro

   GENÇ TİYATRO ATÖLYESİ:   15-18  Yaş  grubu  arasındaki öğrenciler ve 18+ yaş öğrencileriçinTİYATRO ATÖLYESİ: Bu bağlamda  Gönül ACAR yönetimindeki Tiyatro çalışmalarında bir oyuncuda bulunması gereken temel özellikler olan (Soluğun Dizginlenmesi, Ses Eğitimi, Diksiyon, Doğaçlama, Beden dili, Hareket,Dans Oyunculuk-  Oyunculuk ,Rol,Sahne ve Kamera  Oyunculuk -( Jest – Mimik, Oyunculuk – Sahne), SAHNE UYGULAMALARI konularında özel bir Tiyatro eğitimini kursiyerlerimize sunuyoruz.(Tiyatro Tarihi dahildir.) (kursun sonunda Mezuniyet oyunu yapılması dahildir.)

     Bazen olgun, bazen de çocuk olabilen ve  değişken ruh halleri sergileyebilen bu yaş grubundaki çocuklarda, oyun oynamak isteyen çocuk yanlarından hareketle ışık-gölge, renk, hareket, söz-konuşma, düşünce ve eylem karşıtlıklarından faydalanarak, estetik bir bütünlük içerisinde, kimlik inşa süreçlerine rehberlik ederek eğitim verilmektedir.

 

 

TİYATRO VE TEMEL OYUNCULUK DERSLERİNİN KONULARI

 

*  Doğaçlama

 Oyunculukta temel bir yöntemdir,Bu yöntem çok eski çağlara dayanır.Oyuncu daha önceden yazılmamış ve planlanmamış bir şekilde,  o anki duruma göre zekasını  ve yaratıcılığını kullanarak  konuya bağlı ama metne bağlı kalmadan oyununu oynar.İyi bir doğaçlama yapabilmek için zamana ,tecrübeye ihtiyaç vardır ve Ustalık gerektirir.

*  Mimik

 Mimik , Oyuncunun o anki oynamış olduğu rolündeki duyguları aktarabilmek için kullandığı yüz,göz,kaş ağız hareketleridir.Oyundaki  duyguları seyirciye geçirebilmesi için oyuncunun bu yüz ifadelerini iyi kullanması gerekmektedir.Abartılı mimik hareketleri seyirciye inandırıcı gelmeyebilir.

*  Diksiyon

 Diksiyon tiyatro için çok önemlidir çünkü kullanmış olduğu cümlelerdeki anlam ve ifadeleri bu yolla ortaya çıkarır.Kimi kelimelerde vurgu kimi kelimelerde düşük ses tonları kullanır.Diksiyon için sesi etkili kullanma sanatı da diyebiliriz.

*  Beden Dili

 Rolümüzü ne kadar iyi oynarsak oynayalım eğer bedenimizi (Omuz,Ayak,Kol,Baş vb..) oyuna dahil edemezsek  rolümüz eksik kalır.Beden dili oynadığımız rolün inandırıcılığında çok önemlidir.Kısaca oynadığımız karakterin aynasıdır diyebiriz.

*  Sahne Bilgisi ve Dans

 Tiyatro oyuncusunun olmak istediği son nokta tiyatro sahnesidir.Bir oyuncunun sahnedeki duruşu,estetiği,sahneyi iyi kullanması tiyatro performansını arttır.Sahne bilgilerinin içine dekor,ışık,müzik,Dans,sahne efekleri,makyaj,kıyafet ,kısaca her şey girer.

DANSIN OLUŞUMU

BEDEN HAKİMİYETİ

KULAK VE BEDEN RİTMİ

ADIM ÇALIŞMALARI

ALT VE ÜST VÜCUT UYUMU

PARTNERLER ARASI UYUM ÇALIŞMALARI

DANSLARIN HİSSİYAT VE KARAKTERLERİ

MÜZİK

DANSTA MÜZİK DİNLEME TEKNİKLERİ

DOĞAÇLAMA

DANS ANALİZ

KOREOGRAFİ OLUŞUMU

HAREKET GELİŞTİRME

GÜNÜMÜZ POPÜLER DANSLARININ TEMEL ÇALIŞMALARI

*  Dramaturji

 Dramaturji  için kısaca ; Belli konularda yazılan eserlerin sahneye uyarlama biçimi diyebiliriz.Eserler yada kompozisyonlar dikkatli bir biçimde incelenir ve sahneye uyarlanır.Çok eskiye dayanan  ve tarihlere göre çok çeşitli anlamlar yüklenmiş bir kelimedir.

Daha Fazlası Daha Azı
İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
%17 indirim 5.900 TL 4900 TL

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (8 Saat) 1 x 5900 TL 1 x 4900 TL Kazancınız: 1000 TL 1 AYLIK PESIN
3 Ay (12 Saat) 3 x 4933 TL 3 x 4600 TL Kazancınız: 1000 TL 3 AYLIK PESIN
6 Ay (48 Saat) 6 x 4467 TL 6 x 4300 TL Kazancınız: 1000 TL 6 AYLIK PEŞİN

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İstanbul Tuzla Postahane

Tuzla / İstanbul

Mesaj Gönder
Şimdi Ara

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2024

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.