İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Yan Flüt

Firma Uğur Akyol Müzik Merkezi
Web Adresi ugurakyolmuzikmerkezi.kurs.com
Yer
İncelenme 3.337 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 3. YIL
Fiyat tablosuna göz at
%25 indirim 400 TL 300 TL

Yan Flüt

Birebir özel ders olarak haftada bir gün bir saat şeklinde yapılmaktadır.müsaitlik durumunuza göre kurs gün ve saatinizi siz belirlersiniz.

Yan flüt; dilsiz nefesli çalgılar grubunda yer alan, baş-gövde-kuyruk olmak üzere üç parçadan oluşan bir müzik aletidir. Adı çoğunlukla flüt olarak geçmesine rağmen, yanlış anlaşılmalara karşı “yan flüt” denilmektedir. Yan flüt icat edildiği ilk zamanlar abanoz ağacından yapılırdı. Günümüzde ağaçtan yapılma flütler hala kullanılmaktadır fakat çok yaygın değildir. Genel olarak nikel, gümüş ve altın gibi madenlerle yapılmaktadır. 67 cm uzunluğunda ve 1,9 cm çapındadır. Baş bölümünde bir üfleme deliği vardır ve buradan üflenir. Gövde ve kuyruk kısmında ise “perde” adını verdiğimiz, ezgilerin oluşmasını sağlayan delikler bulunur. 

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

9 yaşından itibaren her bireyin öğrenebileceği yan flüt belirli bir yaş sınırı içermemektedir. Enstrümanı öğrenebilmek için gerekli olan öncelikli etmen azim ve kararlıktır. Teknik bilgiler ve eğitim sürecinin ardından müzisyen enstrümanı çalabilme ayrıcalığına sahip olacaktır.
Kurs öncesi yan flüt seçiminde dikkat etmeniz gereken koşullardan biri de flütün nikel ya da gümüş kaplamalı modellerinin herhangi bir hasar almamış olmasıdır. Özellikle uzmanlar flüt seçiminde tercih edilecek modelin ikinci el olmaması üzerinde durmaktadır. 300 TL ile 2.500 TL arasında değişen flütler başlangıç için yeterli bir seçim olacaktır. Ders sonrasında flütün bakımına öncelik tanımanız enstrümanı uzun süreli kullanabilmenize katkı sağlamaktadır.
Kursa başvuran öğrenciler öncelikli olarak enstrümanın tanıtılması üzerine gerekli müzik süreçlerinden geçmektedir. Yan flütün nasıl tutulacağı, flüt üzerinde hangi tuşların yer aldığı gibi uygulamalı olarak gerçekleştirilen bu eğitim, müzisyenin enstrümanı benimsemesine katkı sağlamaktadır. Nefes çalışmaları, ağız teknikleri ve doğru üfleme çalışmaları da derslerin ileri aşamalarında öğrencilere verilen eğitimlerden biridir.
Belirtilen programlar ve çalışma teknikleri dahilinde yan flütü profesyonel düzeyde çalabilmek için 3 veya 4 sene ilgili süreçlerden geçebilmek gerekmektedir. Bazı kurs programları dahilinde müzisyenlere M.E.B sertifikalı onay belgesi verilebilmektedir. Bu süreç içerisinde hem teknik hem de uygulamalı anlamda yan flütün öğretilmesi amaç edinmektedir.
Enstrümanı çalmak için kişisel gayret ve çalışma disiplininizi oluşturduğunuz sürece tüm zorlukları ortadan kaldırabilirsiniz. Her enstrümanda olduğu gibi yan flütün de öğrenme sürecinde güçlük çekeceğiniz teknik alıştırmalarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu durumun üstesinden gelebilmeniz için sık sık kendinizi geliştirebileceğiniz uygumalara öncelik tanımanız gerektiğini unutmamalısınız.
Yan flüt eğitimi almak için 9 yaşını aşmış olmak yeterlidir. Yan flüt kursunda kendini geliştirmek isteyen, eğitim süreçlerine dahil olmayı hedefleyen ve konservatuarlarda başarılı olmayı amaç edinen herkes kurslara katılım gerçekleştirebilmektedir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Yan Flüt Kursu İçin Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (4 Saat) 1 x 400 TL 1 x 300 TL Kazancınız: 100 TL özel ders
1 Ay (4 Saat) 1 x 250 TL 1 x 200 TL Kazancınız: 50 TL 2 kişilik yarı özel ders
12 Ay (48 Saat) 12 x 400 TL 12 x 250 TL Kazancınız: 1800 TL özel ders

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 13:00 - 22:00
Salı 13:00 - 22:00
Çarşamba 13:00 - 22:00
Perşembe 13:00 - 22:00
Cuma 13:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 22:00
Pazar 13:00 - 22:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

İstanbul Bahçelievler Şirinevler

Adnan kahveci bulv. hayat apt. no:224 kat:5 daire:14 Şirinevler Metrobüs Durağı Karşısı

Toplu taşımaya yakın
Şirinevler Metrobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul