Güzellik kursuna kimler katılabilir?

Güzellik kursu cilt bakımı, güzellik uzmanlığı, estetisyenlik, protez tırnak, makyaj uzmanlığı, manikür-pedikür, epilasyon, kalıcı makyaj, plastik makyaj gibi pek çok branştan oluşmaktadır.

Bu kurslara katılmak için mesleğin gerekliliklerini yerine getirecek bedensel yetkinliğinizin olması ve belirli bir yaş sınırını aşmış olmanız gerekmektedir.

Bu sınır bazı kurslar için 18 olarak kabul edilmiştir. Güzellik kursuna düzenli olarak katılım gerçekleştiren tüm katılımcılar belirli bir düzeye ulaşabilmekte ve kendini ilgi duyduğu alanda geliştirebilmektedir.

Güzellik kursunu tamamladığımda sertifika alabilecek miyim?

Bu kursu tamamlayan tüm katılımcılar başarı ve onay belgesi alabilmektedir. Bu belge hem iş yeri açma yetkinliği kazandırmakta hem de kursa katılan kişilerin M.E.B onaylı bir sertifikaya sahip olabilmesini sağlamaktadır.

Güzellik kursuna nasıl katılabilirim?

Güzellik kursunda size en uygun branşı seçerek bu alanda kurs veren firmalara başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Katılacağınız kurslarda herhangi bir malzeme gereksinimi bulunmamaktadır. İlgi duyduğunuz kursla ilgili bilgilere ulaşarak, fiyatlar, kurs içerikleri, katılım şartları gibi kavramlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güzellik kursunda neler öğreneceğim?

Bu kursta öğreneceğiniz bilgiler hem teorik hem uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Katılacağınız her kurs edineceğiniz bilgi ve deneyim birikimini arttıracaktır. Örneğin; plastik makyaj uzmanlığı kursunda efekt kullanımında tercih edilen başlıca makyaj çeşitlerini, makyaj malzemelerini ve plastik makyajın kullanıldığı alanları öğrenebileceksiniz.

Güzelliğin bir diğer önemli branşı olan estetisyenlik kursunda genç ve güzel bir görünümün ardında yatan püf noktalarını keşfedebileceksiniz. Kısacası her branş, kendi içerisinde belirli teknik ve uygulamalı eğitim süreçleri içermektedir.

Güzellik kursunun süresi nedir?

Güzellik kursunda verilen eğitim tercih edeceğiniz branşa göre farklı bir süreç içermektedir. Minimum 1 aydan başlayarak 1 yıla kadar uzanan bu kapsamlı süreçte kullanılacak yöntemlerin çeşitliliğine göre farklılık gösterebilmektedir.

Güzellik kursu bu alanda uzmanlaşmanıza olanak tanıyan kişisel çalışma programları da içermektedir. Özellikle kursa herhangi bir nedenden dolayı katılamayan kursiyerler için eğitimin süresi hızlandırılabilmekte veya farklı bir gün/saat dilimi oluşturulabilmektedir.

Güzellik kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Başta kadın veya erkek kuaförleri olmak üzere, otellerin cilt sağlığı ve bakım bölümlerinde, SPA ve güzellik merkezlerinde, otellerde, kozmetik ile ilgili işletmelerde veya stantlarda, tıp merkezlerinde, hastanelerde çalışabilen kurs katılımcıları sahip olacakları sertifika ile kendi işletmelerini de açabilmektedir.